...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hemşehrimiz Ömer Faruk Eminağaoğlu CHP Genel Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

02 Şubat 2018 - 1.021 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Hemşehrimiz Ömer Faruk Eminağaoğlu CHP Genel Başkanlığına Adaylığını Açıkladı
Hemşehrimiz  Ömer Faruk Eminağaoğlu CHP  Genel Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Hemşehrimiz  Ömer Faruk Eminağaoğlu CHP  Genel Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

 Eski Yargıçlar Sendikası Başkanı Şavşatlı Hemşerimiz Ömer Faruk Eminağaoğlu, CHP Genel Başkanlığı’na Aday Olacağını Açıkladı

Eski Yargıçlar Sendikası Başkanı Şavşatlı Hemşehrimiz Ömer Faruk Eminağaoğlu, CHP Genel Başkanlığı’na aday olacağını açıkladı. Eminağaoğlu’nun, Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) 36’ncı Olağan Kurultayı ve Genel Başkan Aday Adaylığı hakkında Ankara’da 29 Ocak 2018 Pazartesi günü açıklama yapacağı duyuruldu. Artvin ili Şavşat İlçesi doğumlu Eminağaoğlu, “Yeterli koşullar oluşacaktır. Pazartesi günü bunları da açıklayacağım. CHP’nin programı doğrultusun da etkin şekilde hareket etmesi için CHP’yi ayağa kaldırmak ve ayağa kalkmış CHP ile Türkiye’yi yaşadığı sorunlardan kurtarmak için aday olacağım” dedi.

CHP Lideri Kemal KılıçdaroğIu ‘ndan İlk Açıklama

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Eıninağaoğlu’nun adaylığı hakkında gazetecilerin sorusu üzerine “Cumhuriyet Halk Partisi’nin özelliği, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yöneticilerinin seçimle gelmiş olmasıdır, atamayla değil. Biz demokrasiyi savunuyoruz. El-bette genel başkanlığa da, il başkanlığına da, ilçe başkanlığına da değişik adaylar çıkar. Kuralı vardır. Adaylar çıkar, demokratik yollarla yarışırız. Birisi başkan olur ve sonra herkes ona destek olur. Bizim temel kuralımız budur” diye konuştu.

EMİNAĞAOĞLU KİMDİR?

7 Haziran seçimlerinde CHP ‘den milletvekili aday adayı olmuştur. Milletvekili aday adaylığı nedeniyle yargıçlık görevi ve Yargıçlar Sendikası başkanlığından ayrılmıştır. Kendi ilinde önseçim yapılmaması kararı alınması ve diğer yöntem terle de aday gösterilmemesi nedeniyle milletvekili adayı olamamış, seçimler nedeniyle ayrıldığı için yargıçlık mesleğine geri dönememiştir. Cumhuriyet Halk Partisi üyesidir.

1967 yılında Artvin’de doğmuş, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Yurdun birçok yerinde ve Yargıtay’da yargıçlık ve Cumhuriyet savcılığı görevi yapmıştır. Halen Ankara’da avukatlık yapmaktadır.

Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (VARSAY) kuruluşunu gerçekleştiren kadro içinde yer alınış, kurucu başkanlığı ile iki dönem başkanlığını yapmış, Uluslararası Yargıçlar Birliğin de yapılan oylamada YARSAV’ın Türkiye adına bu kuruluşa üye olabilmesini sağlamıştır.

Türkiye’de yargı bağımsızlığının sağlanması için, yargıç ve savcıların ilk kez sendikal örgütlenme çalışmalarını sonuçlandıran kadro içinde yer alarak kısa adı YARGI-SEN olan Yargıçlar ve Savcılar Sendikası’nın kurucu başkanlığını ve bir dönem başkanlığını yapmış, bu sendikanın kapatılması sonrası Yargıçlar Sendikası’nı kuran kadro içinde yer alarak, bu sendikanın kurucu başkanlığını ve başkanlığını yürütmüştür.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek