...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HAZIR MIYIZ….?

30 Ocak 2017 - 733 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»HAZIR MIYIZ….?
HAZIR MIYIZ….?

HAZIR MIYIZ….?

 

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ, şu ya da bu biçimde meclisten geçti.

Meclis, “Biz artık maaşlı  kuklalardan başka hiçbir halt değiliz.”  Başbakanlık makamı ise; ” Zaten bir kuklaydım, olmasam da olur.” kararı verdi.

Görevi  bir ara dönemin dolgu malzemesi olmaktan ileri olmayan Başbakan Yıldırım, mecliste yaptığı teşekkür konuşmasında;

“Milletin sandık her önüne geldiğinde en doğru kararı verdiğini; halkın bir kez daha mutlaka doğru kararı vereceğini; çünkü sandığa akıl ve vicdanıyla gideceğini söylemiş.
Yıldırım, “Millet, Türkiye için en doğru tercihi yapacaktır. Milletin vereceği karar en isabetli karar olacaktır. Millet her şeyin en iyisini bilendir.”
diyerek devam etmiş.

*
DOĞRU MU BU?

*
Elbette ki değil. Bir kararın doğru, tutarlı, sağlıklı olması başkadır, o karara saygı duyulması daha

başka bir şeydir.

*
Şu an ülkenin bulunduğu nokta, başefendilerin buyurdukları gibi, bir varlık yokluk noktasıysa, istiklal savaşı noktasıysa;

Burnumuz…ktan kurtulmuyor, kendi kanımızla duş alıyorsak eğer; bu, milletin geçmişte verdiği kararların doğru olmadığı anlamına gelir.

*
Uzak bir hayal olarak, adil olması umulan bir referandum süreci ve hilesiz bir sandık ortamı sonunda verilecek olsa bile; milletin vereceği karar yine doğru, sağduyulu olmayabilir. Ancak bu karara saygı duyulmalıdır.
*
Peki ufukta adaletli bir referandum olması ihtimali görülmekte midir? Hayır.

Dünya genelinde, yüzlerce   kez denerek görülmüştür ki çoğunluk, kolay kandırılır, manipüle edilir. Bu yüzdendir ki bir kişinin ya da nesnenin etrafında toplananların çokluğu, onun iyiliğine, haklılığına delil olmaz çoğu kez.

*
Madem çoğuz, o halde haklıyız diyenler, şunu unutmasınlar:

*
Çok olan Firavun takımıydı Hz. İbrahim ve Hz. Musa taraftarları değil. Çok olan Romalılardı, Hz İsa ve 12 Havarisi değil. Çok olan Kureyşli müşriklerdi, Hz. Muhammed ve ona ilk inananlar değil.

*

  1. Cihan ve İstiklal harplerinde çok olan, işgal kuvvetleri ve onların yerli işbirlikçileriydi; M. Kemal Paşa ve silah arkadaşları değil.

*
Adaletsiz bir süreç yaşanacağından, bu referandum sürecinde de geçmişte olduğu gibi her türlü kirli enstrümanın kullanılacağından hiç şüphemiz yok. MHP sandık görevlilerinin de büyük ölçüde, HAYIR’ ların EVET’e yazılmasına iştirak edeceklerinden eminiz.

Cumhurbaşkanı da her vesileyle ve devletin tüm imkanlarıyla, yani haram kaynaklarla, kul hakkıyla propaganda sürecine katılacağını açıkladı dün.

*
12 Eylül 2010 referandumunda da milletin en doğru kararı vereceğini söylemişlerdi bunlar. Birlikte yaşadık sonrasını. Milletin verdiği karar nedeniyle az kalsın şeylerinin şeyini görüyor, bizim de görmemize neden oluyorlardı.

*
Ve ek bir açıklama daha:

Madem millet her zaman en doğru kararı veriyor, ülkemizin bazı yerlerinde verdikleri kararları neden beğenmediniz? Neden büyük çoğunlukla seçilen seçilmişleri görevden alarak yerlerine atanmışlarınızı koydunuz?

*
Millet bazen teröristleri de seçebiliyormuş değil mi? Bundan sonra yapacağı seçimlerin tutarlı, sağduyulu olacağının garantisi var mı peki?

*
Çok çalışmalı, saygılı, anlayışlı ve kucaklayıcı bir referandum süreci izlemeliyiz. Kızmadan, aşağılamadan ve parmak sallamadan anlatmalıyız yurttaşa, neden HAYIR denmesi gerektiğini.

*
Ülke çok kritik bir eşiktedir. Olası bir evet belki kıyamet olmayabilir; ama yine de şundan eminiz:

*
Sonucun evet çıkması durumunda şimdiye dek yaşadıklarımızın daha beterini yaşayacağız.

*

Şunu unutmayalım: “Son düdük çalmadan maç bitmez. Hem skor ne olursa olsun yeni maçlar hep oynanacaktır ve ara vermeden yeni maçlara hazır olmak gerekir.

*
AKIBETİMİZ HAYIR OLA…

Formun Üstü

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek