...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hayırsever Naime Yılmaz Adına Mevlid-i Şerif Okutuldu

05 Şubat 2016 - 1.467 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Hayırsever Naime Yılmaz Adına Mevlid-i Şerif Okutuldu
Hayırsever Naime Yılmaz Adına Mevlid-i Şerif Okutuldu

Hayırsever Naime Yılmaz Adına Mevlid-i Şerif Okutuldu

İlçemiz “Naime-İsmail Yılmaz Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi”ni yaptıran hayırsever Naime Yılmaz için mevlid-i Şerif okutuldu.

İlçemiz Çavdarlı Köyü’nden Hayırsever Naime Yılmaz Adapazarı’nda yaşıyor olmasına rağmen sağlık sorunları nedeniyle Ankara’da ikamet etmekteydi.

Yavuzköyünde yapımı biten yöre mimarisine uygun sokak tipi “Naime-İsmail Yılmaz Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi”ni yaptıran hayırsever Naime Yılmaz Akciğer yetmezliği, kalp yetmezliği ve yaşlılığa bağlı olarak tedavi görmekte olduğu Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesinde 13 Aralık 2015 tarihinde hayatını kaybetmişti.

Naime Yılmaz’ın cenazesi Ankara Kocatepe Cami’sinde kılınan cenaze namazı sonrası dostlarının, sevenlerinin gözyaşları arasında Karşıyaka Mezarlığında toprağa verilmişti.

Şavşat Kaymakamlığınca 29 Ocak 2016 Cuma namazını müteakiben ilçemiz Yavuzköyünde kendisi tarafından yaptırılan Naime-İsmail Yılmaz Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi’nin çok amaçlı salonunda hayırsever merhumenin ruhu için mevlid okutuldu.

Okunan mevlid-i şerife, Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, İlçe Emniyet Müdürü Eray Çınar,  Orman işletme Müdür Yardımcısı Murat Durmuş, Özel idare Müdürü İbrahim Altun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Yokuş, Anadolu Lisesi Müdürü Selahattin İşçi, İl Genel Meclisi Üyeleri Hasan Temiz ve Ertan Turan, İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit, İlçe Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Kandemir Dede, Yavuzköy Muhtarı Engin Temizci ve Rahmetli Naime Yılmaz’ın yeğeni İlter Turan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mevlid-i şerif Şavşat İlçesi Müftülüğü İmam Hatiplileri tarafından okundu. Duası ise Şavşat Müftüsü İdris Yavuzyiğit tarafından yaptırıldı. Mevlid-i Şerifin okunmasının ardından Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı ve Naime Yılmaz’ın yeğeni İlter Turan birer konuşma yaparak hayırsever Naime Yılmaz’ı ve arkasında bıraktığı bu yerleşkenin Şavşat’a ve Şavşatlıya sağlayacağı önemli katkıyı anlattılar. Konuşmalardan sonra İlter Turan Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı’ya düzenlenen bu kadirşinas davranışı ve düşüncesi için teşekkür etti.

Daha sonra hayırsever tarafından yaptırılan “Yaşlılar yaşam yerleşkesi” gezildi ve tesisin yemekhanesinde Şavşat Kaymakamlığınca sunulan yemek yendi. Katılımcılar böyle bir yaşlılar yaşam yerleşkesinin Şavşat’a kazandırılmasına vesile olanlara dua ederek yaşam yerleşkesinden ayrıldılar.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika
Teknik Destek