...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hayırsever İsminin Yaşatılmasını İstiyor

28 Ağustos 2017 - 1.213 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Hayırsever İsminin Yaşatılmasını İstiyor
Hayırsever İsminin Yaşatılmasını İstiyor

Hayırsever İsminin Yaşatılmasını İstiyor

İlçemizde Yıllardır Esnaflık Yapan Hasan Köse(84) Yapmış Olduğu Bağışların Karşılığı Olarak Şavşat Belediyesinden Bağış Yaptığı Yerlerdeki Caddelere İsminin Verilmesini İstiyor.

Şavşat Belediyesine yıllar önce bağışladığı Cumhuriyet Caddesinin arka caddesinde bulunan Yaşar Doğu Caddesindeki bir kısım yeri ve Hüseyin Gökbayrak caddesinin, Köprübaşı Mahallesinin girişindeki yerleri kendisinin belediyeye bağışladığı iddiası ile bu yerlerdeki caddelere isminin verilmesini istiyor.

84 yaşında ki Hasan Köse bu konu ile ilgili ve yapmış olduğu bağışlarla ilgili ayrıca da isminin verilmesini konu alan bir dilekçeyi de Şavşat Kaymakamlığına verdiği öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Hasan Köse, “Ben bu konu ile ilgili Kaymakamlığa dilekçe verdim. Ben belediyeye diyorum ki yukarıda açıkladığım yerleri hayrat ettim. Caddeler, sokaklar açıldı. Bu caddelere adımın yaşatılması için ismimin verilmesini istemekte en doğal hakkımdır. Eskiler bilir. Cumhuriyet caddesinin arka kısmında At hanı vardı. O yıllarda çıkan büyük yangında bu at hanı da yandı. Yanan binamı devlet yetkilileri yapacaktı.  Fakat ben buna razı olmadım. Mahalle arkasındaki arsamı tapusuyla beraber  belediyeye verdim. Ben o dönem Kaymakamlığa başvurularım sonucunda iş makinelerini alıp uzun çalışmalar neticesinde Cumhuriyet caddesi arkasında bulunan o bölgeyi cadde olarak hizmete açtık. Ayrıca Hüseyin Gökbayrak Caddesi şuan ki A101’in yanından aşağı doğru bir girişi vardı. Köprübaşı mahallesindeki vatandaşlar eşyalarını sırtı ile taşıyordu. Şu anki ana caddenin girişi ve devamında Ural’lara ait yer vardı. Mahalle boşluğun da bulunan o yeri aldım. Devamında evimin önün de ağaçlarım ve bostanım vardı. O dönem belediyeye başvurularım sonucunda belediye işçilerinin çalışması sonucunda gerekli çalışmalar yapılarak hem kendi yerimi hem de Ural’lardan almış olduğum yeri Şavşat Belediyesine bağışladım ve caddeyi köprübaşı mahallesi caddesi olarak hizmete açtık.

O dönem yaptığım hayratlar ve çalışmalarımla ilgili olarak Şavşat Belediye Başkanlığından Köprübaşı mahallesi caddesine ve Cumhuriyet Caddesinin arka kısmında bulunan caddeye benim adımın verilmesini talep ediyorum. Umuyorum ki gerek belediye Başkanımız ve gerekse Belediye Meclis üyelerimiz bahsi olan konuyu lehime değerlendirirler.

Geçmiş dönemde Şavşat Belediyesine yaptığım müracaatlarda Köprübaşı Mahallesine bir WC yapımı ve Şavşat Orman İşletme Müdürlüğü hizmet binasının yanından üst caddeye çıkış yolu yapılmasını istedim. Bu konularla ilgili bir belediye meclis toplantısına katıldım  ve devamında yol   yapılmasını sağlandı.

Yapılan bir hayır değer görmesi lazım. Bunlar hep eski dönemlerde gelişti. Şuanda da Pasajın yanında bir çeşme yaptırdım. Ayrıca yine yıllar önce Şavşat Belediyesinin sınırları Efkar Tepesi Tavşan Tepe ve eski tekel binasının o hizaya belirlenmesinde ben Kadastro temsilcisi ve bilir kişi olarak görev aldım ve Efkar Tepesin den tavşan tepesine doğru o bölgenin imara açılmasını sağladım. Şavşat sınırları daha dar alandaydı. Efkar tepesi bölgesinde belediyenin bir binası vardı. Tavşantepe’sinde ise askeri bir bina vardı.” Şeklinde ifade etti.

İlerlemiş yaşına rağmen ilçede çalışkanlığı ile tanınan Hasan Köse ben üç şey yaparım; ya çalışırım, ya yemek yerim, ya uyurum. Zaman kaybı olur diye saate bakmam, telefonla dahi konuşmam” dedi.

Hasan Köse şuan da çok üst düzey ve organik bir arıcılık yaparak katkı maddesi olmayan bal üretimi yapmaktadır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek