...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Hayaldi Gerçek Oldu” Şavşat Meslek Yüksek Okulu Açıldı

11 Ekim 2016 - 3.964 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»“Hayaldi Gerçek Oldu” Şavşat Meslek Yüksek Okulu Açıldı
“Hayaldi Gerçek Oldu” Şavşat Meslek Yüksek Okulu Açıldı

“Hayaldi Gerçek Oldu” Şavşat Meslek Yüksek Okulu Açıldı

Bir Asırlık Hayal Gerçek Oldu 

 

Türkiye’nin ilk ve tek Osmanlı Sokak Tipi Yaşlılar Yaşam Yerleşkesine Sahip Şavşat İlçesinde Meslek Yüksek Okulu “Yaşlı Bakım Bölümü” Yapılan Törenlerle Açıldı.

Artvin’in Şavşat ilçesinde yıllardır açılması beklenen Meslek Yüksek Okulu törenlerle açılışı yapıldı.
Şavşat ilçesinde her seçim döneminde siyasilerin seçim vaatleri arasında yer alan Meslek Yüksek Okulunun açılışı törenlerle gerçekleşti.

Açılış törenlerine Vali Ömer Doğanay, Milletvekili İsrafil Kışla, Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün, Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Mustafa Duman, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Aytunç Ünsay,  Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Şavşat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Aşkın Göktürk, Akademisyenler, Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta, Şavşat Ak Parti İlçe Başkanı Sedat Demir, CHP İlçe Başkanı Nihat Acar daire müdürleri bazı sivil toplum kuruluşları okul personeli ve öğrencileri katıldı.

 

İnşallah Vatanına İhanet Etmeyen Öğrenciler Yetişir

Oklun Öğretim Görevlisi Sevgi Demir’in sunuculuğunu yaptığı açılış törenleri Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törenlerde Vali Ömer Doğanay kısa bir konuşma yaparak önemli mesajlar verdi.

Vali Doğanay konuşmasında büyük bir özveri ile gerçekleşen bu eğitim yuvasının açılışında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Artvin Valisi Ömer Doğanay konuşmasında; “Hepiniz sahip çıktınız. Şavşatlı sahip çıktı. Hepinizin bu Yüksek Okulun bu aşamaya gelmesinde açılmasında emeği var. Sadece benim yok. Bende katılımımla bir katkı sunmak ve bu şansı elde etmiş oldum. İnşallah vatanına milletine ailesine ihanet etmeyen insan sevgisi ile dolu kıymetli öğrencilerin yetişeceği bir müessese olmasını diliyorum. Devletimiz her alanda olduğu gibi eğitim alanında da önemli çalışmalar yapmaktadır. Şu ana kadar olduğu gibi bu okulun yaşatılması için herkes üzerine Düşen görevi yapmalıdır. Şavşat’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bu Okul Hepimize Hepinize Emanettir

Milletvekili İsrafil Kışlada yapmış olduğu konuşmasında; “Bugün Artvin içinde Şavşat içinde önemli bir gün. Artvin’e değer katacak büyük yatırımlar devam ediyor. Doğup büyüdüğüm ilçeme çok önemli eserler kazandırdık ama en önemlisi de bu oldu. Buda bana nasip olduğu için çok mutluyum. Bir Yüksek Okul bir ilçe için önemli bir hizmet. Bu okulun burada açılmasında Rektörümüz başta olmak üzere senato üyelerine, YÖK Başkanına ve kısaca bütün emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle kurucu müdürümüz Aşkın Göktürk beyin çok büyük emekleri oldu. Binanın teslim alınması devir teslimleri onarımları ve daha birçok işlerin kısa bir sürede yürütülmesi noktasında ayrıca teşekkür ediyorum. Ben buranın giderek büyüyeceğine inancım tamdır. Kısa bir sürede bu okul en az 500 kontenjanı bulur. Ben burada çok önemli iki konuya dikkat çekmek istiyorum. Öğrencilerimizi memnun etmemiz önemli. Bu öğrenci kardeşlerimiz buranın tanıtımı için büyük hizmetleri olacak. Buradan mezun olan öğrencilerimizin kolay iş bulmaları da burayı cazip hale getirecektir. Bu Yüksek Okulumuz Çoruh Üniversitesine ayrı bir değer katacak. Bu Yüksek Okulumuz hepinize hepimize emanettir. Bu emaneti gözümüz gibi koruyacağız. Her birimiz kendimize düşen görevi yerine getirelim” dedi.

Şavşat Yaşlı Bir Nüfusa Sahip

Çoruh Üniversitesi Rektörü Mustafa Duman’da konuşmasında Yüksek Okulun açılış sürecindeki çalışmaları anlatarak Üniversite bünyesine bir okulu daha katmanın mutluluğunu ifade ederek Şavşat ilçemizin yaşlı bir nüfusa sahip olduğu için açılan bu okulda “Yaşlı Bakım Bölümü” ile eğitim öğretime başlamasının önemine dikkat çekti.  Vatandaşın katılımın az oluşuna dolaylı gönderme yapan Duman;  “Okul müdürümüz okul ile bütün bilgileri detaylı bir şekilde anlattı. Ben bu konuya girmeyeceğim. Bu Yüksek Okulun açılışı konusunda nüfus sorunu çok kısa bir sürede bu ilçede nasıl aşıldı hala onu merak ediyor ve bu konuda emeği geçenleri kutluyorum” diyerek hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Okul Müdüründen Öğrencilerine 15 Temmuz Nasihati

Okulun açılış sürecini ve okulla ilgili bilgileri okulun kurucu müdürü Yard. Doç. Dr. Aşkın Göktürk yaptı.

Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesinde 7. Meslek Yüksek Okulunun açılışının gerçekleştirildiğini belirten Kurucu Müdür Yard. Doç.Dr. Aşkın Göktür Şavşat’ın bunu çoktan hak ettiğini ifade etti.

Okunun idari ve genel durumu hakkında bilgiler sunan Aşkın Göktürk okulun açılışında emeği geçen herkese tek tek teşekkür etti. Okulun ileriye dönük değişik bölümlerinde açılacağına dikkat çeken Göktürk öğrencilerine de ülkemizin oldukça zor bir gecesi olan 15 Temmuz gecesini hatırlatarak çeşitli nasihatlerde bulundu.

Artık Ölsem de Gam Yemem

87 Yaşındaki emekli öğretmen Osman Altun’da okulun açılışından duymuş olduğu memnuniyeti dile getirerek; “ Böyle bir günü görmekten oldukça mutlu oldum. Artık bizim ilçemizde de bu okul açıldı ya artık ölsem de gam yemem, gözlerim açık gitmeyecektir.” dedi.

Bu Konu Merhamet Gerektiriyor

Okulun öğrencilerinden Elif Karakurt, “Ben bu okulu ve Şavşat’ı bilerek ve isteyerek tercih ettim. İyi ki buradayım. Bizim bölümümüz yaşlı bakımdır. Bu konu merhamet gerektiriyor. Bu merhamet bendede var. Çok mutluyum. İnşallah güzel olacak. Bizde en az Şavşat halkı kadar heyecanlıyım. ” dedi.

5 Yaşındaki Çocuğun Okula Temiz Ayakkabı İle Girme Telaşı

Açılış törenlerinde okulun içine girilirken 5 yaşındaki bir çocuğun ayaklarını defalarca silmesi ve silmeden okulun içine girmemesi herkesin dikkatini çekti.

Yapılan Konuşmalar sonrası, Şavşat Meslek Yüksek Okulu “Yaşlı Bakım Bölümü” açılış kurdelesini Vali Ömer Doğanay, Milletvekili İsrafil Kışla, Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı ve Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk kesti. ” Hayaldi gerçek oldu” denilerek kesilen kurdele sonrası Meslek Yüksek Okulu hizmet binası gezildi.

Bu yıl 29 kız, 11 erkek öğrencisi ile tam kapasitesi ile dolu olarak eğitim öğretime başlayan Şavşat Meslek Yüksek Okulu Yaşlı Bakım Bölümü açılış törenleri çeşitli ikramlarla ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika
Teknik Destek