...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Halitpaşa Kavşağı Yeni Görünümüne Kavuşuyor

21 Kasım 2015 - 1.514 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Halitpaşa Kavşağı Yeni Görünümüne Kavuşuyor
Halitpaşa Kavşağı Yeni Görünümüne Kavuşuyor

Artvin Belediyesi tarafından, şehir merkezin de ki en önemli kavşaklardan biri olan Halitpaşa kavşağına 3 metre çapında aydınlatmalı dönerli platform üzerine Artvin Halk Oyunları Sarı Çiçek figürlü heykel konularak kavşak yeni görünümüne kavuşmuş olacak.

Halitpaşa kavşağında ki havuz geçtiğimiz aylarda kaldırılarak kavşak genişletilmişti. Havuzun yerine daha dar ölçülerde ve Artvin’in simgelerinden biri haline gelen Halk Oyunları heykeli uygulanacağı Artvin Belediyesi Hizmet Yolunda 1,5 yıl kitapçığında yer almıştı.  Aylardır yapılan çalışmada sona gelinerek kavşağa uygulanacak projenin detayları netleşti. Bu detaylara göre projede kavşağa daha geniş yer verilerek 3 metre çapında aydınlatmalı dönerli platform üzerine Artvin Halk Oyunları kıyafetli, Sarı Çiçek figürlü heykel yapılacağı açıklandı. Platform ve heykelin aralık ayı içerinde konulacağı da belirtildi.

Artvin Belediyesinden daha önce yapılan açıklamada;  Trafik akışını rahatlatmak ve büyük araçların rahat bir şekilde dönüş sağlayabilmeleri için takriben 7,00 metre çapında ki süs havuzu Belediye Başkanlığımızca sökülüp geniş bir alan kazandırıldığı vurgulanmıştı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’de öncelikle yol medeniyettir sözüyle yola çıktıklarını bu bağlamda AVM- Hastahane arasında ki yol genişleme çalışmalarının tamamlandığını Kafkasör yolunda büyük oranda genişleme yapıldığını, Atatepe yolunun asfaltlanıp bariyer yapıldığını ve bir çok mahalle yollarına asfaltlama yapıldığını belirterek şehir içi trafiğinin rahatlaması konusunda da önemli projelerinin olduğunu söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek