...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Şavşat’ta

22 Ağustos 2016 - 1.449 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Şavşat’ta
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Şavşat’ta

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Şavşat’ta

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Sakin Şehir Ünvanına Sahip Olan İlçemizi Ziyaret Etti

Bakan Tüfenkci, ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği ilçemizde ki Şavşat Evi’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Sanki birileri tarafından bir terör örgütünün görevi bittikten sonra diğerine iş ihale ediliyor, onda görev bittiğinde diğer terör örgütüne iş ihale ediliyor. Adeta terör örgütleri tarafından Türkiye saldırı altına alınmış durumda ama ben inanıyorum ki Türk milleti, Türk devleti güçlü. Güçlü bir Hükümetimiz var, işin üzerine topyekûn giden ve çok dikkatli giden bir Hükümetimiz var. Bu hainlerin yaptıkları yanına kar kalmayacak.” dedi.

Şavşat’ın Artvin için olduğu kadar Türkiye için, turizm için de önemli bir ilçe olduğunu belirten Tüfenkci, birçok potansiyeli içinde barındıran ilçenin, evleri, yöresel tatlarıyla yapılacak turizm yatırımlarıyla birkaç yıl içinde sınıf atlayacağına inandığını dile getirdi.

Ardahan ve Şavşat arasında ki tünelin yapımına 2017 içeri-sinde başlanılması ve ulaşım alanının genişlemesinin Şavşat’ a ayrı güzellik katacağını ifade eden Tüfenkci, Karagöl’ün Şavşat için önemine işaret etti.

Bakan Tüfenkci, bir gazetecinin dün gece Gaziantep’te meydana gelen terör saldırısına ilişkin sorusu üzerine, alçakça, haince saldırının kendilerini, Türk milletini ve bütün insanlığı yasa boğduğunu vurgulayarak, “Sanki birileri tarafından bir terör örgütünün görevi bittikten sonra diğer terör örgütüne iş ihale ediliyor, onda görev bittiğinde diğerine iş ihale ediliyor.

Bakan Tüfenkci, bir gazetecinin dün gece Gaziantep’te meydana gelen terör saldırısına ilişkin sorusu üzerine, alçakça, haince saldırının kendilerini, Türk milletini ve bütün insanlığı yasa boğduğunu vurgulayarak, “Sanki birileri tarafından bir terör örgütünün görevi bittikten sonra diğer terör örgütüne iş ihale ediliyor, onda görev bittiğinde diğerine iş ihale ediliyor. Adeta terör örgütleri tarafından Türkiye saldırı altına alınmış durumda ama ben inanıyorum ki Türk milleti, Türk devleti güçlü. Güçlü bir Hükümetimiz var, işin üzerine topyekûn giden ve çok dikkatli giden bir Hükümetimiz var. Bu hainlerin yaptıkları yanına kar kalmayacak. Nasıl ki Van’daki, Elazığ’daki saldırıların failleri belirlenmişse ve bunların üzerine titizlikle gidiliyorsa Gaziantep’teki saldırıyı yapanlardan da hesap sorulacak.” diye konuştu.

“Terörün Kaynağını Kurutmaya ve Kazımaya Devam Edeceğiz”

Saldırıları gerçekleştirilmeden durdurabilmenin önemli olduğuna dikkati çeken Tüfenkci, şöyle devam etti: “Bununla ilgili de gerek istihbaratımız gerek diğer güvenlik güçlerimiz bu noktada gerekli önlemleri alıyor. Gerekirse biliyorsunuz ki istihbaratı yeniden yapılandıracağız. Burada şunu ifade etmek gerekir; birileri Türkiye’ye saldırıyorsa, Türkiye’nin ekonomisini çökertmeye, insanlarının hayatlarına kastetmeye çalışıyorsa biz Türk milleti olarak her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içinde, her zamankinden daha fazla çalışarak, bir yandan ekonomimizi güçlendirerek, bir yandan insanımıza iş aş bularak, bir yandan da bu terör örgütlerinin, terörün kaynağını kurutmaya ve kazımaya devam edeceğiz. Bununla ilgili gerek askerimiz gerek emniyetimiz her türlü tedbiri aldı.”

Bakan Tüfenkci, bir daha böyle acı olaylarla karşı karşıya kalınmamasını dileyerek, “Tabii burada şunu da ifade etmek gerekir; kim bu örgütleri kullanarak Türkiye üzerinde bir oyun oynamaya çalışıyorsa veya bir ameliyat yapmaya çalışıyorsa veya Türkiye’ ye bir istikamet, yön vermeye çalışıyorlarsa bilsinler ki Türkiye’ye yön verecek bu millettir. Milletin dışında hiçbir güç bu millete, bu devlete istikamet çizemez. Eğer birisinin istikamet çizmesi gerekiyorsa 15 Temmuz darbe girişimin de o tankların altına yatan, göğsünü kurşunlara siper eden ve 27 gün kesintisiz demokrasi nöbeti tutan o insanlar ancak Türkiye’ye istikamet çizebilir. Dolayısıyla terörle hiçbir yere varılamayacağını artık herkesin bilmesi gere-kir.” ifadesini kullandı.

Sarp Sınır Kapısı Modernizasyonu

Tüfenkci, Sarp Sınır Kapısı’nın modernizasyonu ve gündemde olan Muratlı Sınır Kapısı’na ilişkin soruya da “Göreve geldikten sonra ilk ziyaret ettiğimiz kapıların başında Sarp Sınır Kapısı geliyordu. Orada gittik, vekilimiz de vardı, gördüğümüzde buranın yeniden yapılandırılması gerektiğini ifade ettik ve o günden sonra hızlı bir çalışmayla orada modern bir kapıyı inşa edeceğiz. İnşallah 8 Eylül’ de bunun ihalesini gerçekleştireceğiz ve kısa zamanda da inşaatını bitirip bu kapıyı modern bir kapı olarak Türkiye’nin gülen yüzü olarak hizmete açacağız.” yanıtını verdi.

Muratlı Sınır Kapısı’na da değinen Tüfenkci, “Muratlı kapısıyla ilgili vekilimiz 2 gün önce Gürcistan’daydı. Orada, kendisinin ifade ettiği gibi önümüzdeki günlerde olumlu bir gelişme bekliyoruz, Gürcistan tarafında. Eğer orada olumlu sinyaller alırsak biz de süratle, hızlı bir şekilde o kapının açılması noktasında gayretli olacağız. İnşallah açarız diye düşünüyorum.” dedi.

Bakan Tüfenkci, daha sonra AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Buradan ayrıldıktan sonra ziyaret için Şavşat Kaymakamlığına kadar yürüyerek giden Tüfenkci, yol boyunca esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

İlçedeki Hükümet konağı ön-ünde bulunan Belediye Çay bahçesinde’ vatandaşlarla da bir süre sohbet eden Bakan Tüfenkci ‘ye ziyaretlerinde, Artvin Valisi Muhterem İnce ile AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla da eşlik etti.

Kışla’dan İlçemiz İçin Müjdeli Haberler Geldi

Bakanın sohbetinden sonra Kışla burada Şavşat halkına açıklamalarda bulundu.  2017 yılı için de Sahara Tünelinin ihaleye çıkacağını belirterek; “ Bu yılın sonunda veya 2017 yılı başlarında Sahara Tüneli ihalesi açılacak. Şavşat’ ta açılan Ülkü Ulusoy Kadın Sosyal Yaşam ve Eğitim Merkezi ile kadınlarımız üretecek. Ürettikleri büyük AVM’lerde yer alacak.  Bunun için Sayın Bakanımızdan yardım talep edeceğiz. Bakın mantar üreticiliği yapılıyor. Likapa çayın yerini almaya başladı. Çay söküp likapa yöredeki adıyla mosvi üretiliyor. Kilosu 20 TL’den alıcı buluyor. Ayrıca bu yıl Yüksek Okulumuz 2016-2017 yılında eğitim-öğretime başlayacak. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Bakan Tüfenkci daha sonra sırasıyla Şavşat İlçe Kaymakamlığı, İlçe Belediyesi ve Hayırsever Ülkü Ulusoy ile Şavşat Belediyesinin katkılarıyla yaklaşık bir yılda yapımı tamamlanan Türkiye’nin örnek projelerinden birisi olan “Kadın Yaşam Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin ziyaretlerine Artvin Valisi Muhterem İnce, Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, İlçe Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, İlçe Beledi-ye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Ak Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta eşlik etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika
Teknik Destek