...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Göl Ortasında Balıkların İçinde Dünya Evine Girdiler

09 Ağustos 2017 - 1.279 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Göl Ortasında Balıkların İçinde Dünya Evine Girdiler
Göl Ortasında Balıkların İçinde Dünya Evine Girdiler

Cittaslow Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk Dünyaca Ünlü Şavşat Karagöl Üzerinde Nikah Kıydı

İlçemize bağlı Çavdarlı Köyünden Zeynep Çetin ve Şavşat Belediyesinde görevli Çamlıca Köyünden Çağlar Durmuş yaklaşık 2 yıllık tanışma süresi sonrası evlilik akitlerini çok özel bir yerde yapmak istediler. İlçenin doğal güzellikleri ile görenleri büyüleyen Karagöl’de sanalda nikahlarının kıymasını isteyen çiftlere Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ’te destek vererek nikahlarını Karagölde sandalda kıymaya karar verdi. Damatın Evlilik İçin Evet Sesi Karagöl’de Yankılandı Zeynep Çetin ve Çağlar Durmuş çifti Şavşat Karagöl’de sandalda düzenlenen nikah töreninde ömür boyu mutluluk için ‘evet’ dedi. Çiftin nikahını Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk kıydı.

Dedi ki ses göl ve çevresinde yankılandı. Damatın evet sesi-ne yaklaşık 400 metre uzaklık-ta bulunan göl kenarındaki izleyiciler alkışla karşılık verdi. Başkan Öztürk evlilik cüzdanını hanımlar daha sadıktır diyerek gelin Zeynep Çetin’e verdikten sonra çifte Kuran-ı Kerim ve Ay Yıldızlı Türk Bayrağı hediye etti. Nikahtan sonra gölün ortasında açıklama yapan Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztük, ilk defa teknede nikah kıydığını söyledi. Başkan Öztürk, “Şavşat halkının hizmetindeyiz. Genç kardeşlerimiz ömürleri boyunca unutmayacakları bir nikahı doğa harikası havadan Gurbetçi Çiftlere Açık Davet Başkan Öztürk, özellikle yaz aylarında belediye olarak yoğunluk yaşadıklarını ilçemizi Cittaslow kriterleri doğrultusunda hem tanıtımını hem de halkımıza hizmetin en iyisini götürmeye çalışıyoruz. Çiftimize mutluluklar diliyorum. Göl ortasında nikah heyecanlı olduğunu ifade ederek, Gurbette olan ve evlenmek için karar vermiş olan çiftlerimizi de nikahlarını Karagölde kıymaları için davette bulundu.

Nikah merasimine katılan Belediye Yazı İşleri Müdürü Filiz Özcan’da; “İlçemizi en güzel şekilde tanıtmaya çalışı-yoruz. Ama ilçemize bilinçli ve doğayı seven, çöpünü bırakma-yan turist istiyoruz” dedi. Damat Çağlar Durmuş ise bugünün kendileri için önemli olduğunu belirterek, “Biz de birlikteliğimizin ve hayatımızın en önemli anını güzel bir merasim ile göl ortasında yapmaktan oldukça mutlu olduk. Bize bu konuda destek veren Bele-diye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. Gelin Zeynep Çetin’de; “Bu nişanlımın fikriydi. Çok değişik bir duygu ve çok heyecanlıydı. kutluyorduk. Bugün de nikahımızı kıydık, mutluyuz. Belediye Başkanımız geldi. Bizi kırmadı. Herkese teşekkür ederiz. Göl ortasında balıkların içinde sandalda olması daha güzel oldu” diye konuştu. Gelin ve damat göl ortasın-da nikahları kıyılırken davetlilerde göl kenarında davul zurna eşliğinde geniş bir halka oluşturup halay çekerek Karagölün etrafında döndüler. Gelin ve damat gölden iskeleye yanaşırken davetliler tarafından alkışlarla karşılandılar. Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ile Gelin ve damat göl ortasında kıyılan nikah sonrası Karagölün muhteşem manzarası karşısında davetliler-le birlikte bol bol hatıra fotoğraf çektirdiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek