...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

GİZLİ GERÇEK

07 Nisan 2016 - 823 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»GİZLİ GERÇEK
GİZLİ GERÇEK

GİZLİ GERÇEK

 

Özellikle yerli yersiz ve çokça konuşulan toplumlarda gerçek, söylenmeyende aranmalıdır.

*Tablo şu.Türkiye’de kalabalık bir kitle Erdoğan’a karşı. Şimdiye dek bu ülkede hiçbir politikacıya nasip olmayan ölçüde  nefret edeni var. Buna karşılık “İNADINA TAYYİP” diyenler de oldukça fazla.

*İşin asıl püf noktası da işte bu sözde. Bu sözü söyleyenler  ne kadar artar, bunlar Erdoğan’ın çevresinde ne kadar sıkı kenetlenirlerse BAŞKANLIK hedefi o kadar yakınlaşır.

*Öyleyse netmeli, neylemeli ki bu kitle artsın ve kemikleşsin.

*Şu an Türkiye’de bu yolda içte ve dışta bir oyun oynanmakta.

*Konuyu açıklamadan önce, biraz geçmişe uzanalım.

*Pek çok kişinin sorduğu bir sorudur bu:”11 Eylül günü patır patır patlayan, canlara kıyan silahlar 13 eylül günü nasıl sustu?”

*Bugün bu sorunun cevabı nettir. Çünkü darbe yapılması gerekiyordu. Bunun için uygun ortam, bahane hazırlanmalıydı. Şartlar hazırlandı. Ve toplumun büyük çoğunluğu, kendilerine her gün gösterilen ölümün korkusuyla sopaya yani Kenan Evren’e duacı oldular.

*Evren yalnızca uygun bir maşaydı aslında. Hedef, örgütlü genç ve işçi muhalefetini ezerek Türkiye’yi küresel sermayenin pazarı yapacak 24 ocak kararlarının uygulanmasını sağlamaktı. Bunun için ise Tonton ÖZAL iktidar olmalıydı.

*Maksat buydu; ama Evren Turgut Sunalp’ın HOROZ’unu işaret etti topluma. Bazıları onu biraz salak bulsa da H.Kisinger’ın deyimiyle ABD’nin çocuğuydu. Tıpkı darbenin has meyvesi Özal gibi aklı oradan alıyordu.82 Anayasasına % 93 evet dese de toplumun inadına oy kullanacağını biliyordu. Seçmeni Özal’a oy vermeye kışkırttı resmen.

*28 Şubat Muhtırasının maksadı konusunda bu kadar net  değilim. Ama onun da nihayetinde özü boş, biçim ağırlıklı uygulamalarıyla etki-tepki mekanizmasının mantığı gereği, bugün meyvesinden şikayetçi olunan    ağaçları bolca gübrelediği açıktır.

*27 Şubat, Büyükanıt muhtırasına gelelim şimdi de. Avallıktan, gafillikten başka kusuru olmayan İlker Başbuğ ve rütbeli yüzlerce  silah arkadaşı  terör örgütü liderliğinden yıllarca hapiste yatarken Hükümete alenen muhtıra veren Y.Büyükanıt neden korundu acaba?

*İktidarın,”Muhtıra sayılmaz” diyerek yıkadığı “bal gibi muhtıra”nın aslında  iktidara köstek yerine destek olacağını, halkın inadına AKP diyeceğini; azıcık akıllı bir çavuşun bile bilebileceği şeyi  bilemeyecek kadar  salak mıydı sizce?

*Şimdi yakınlara, bu oyunun yeni perdelerine gelelim ve özellikle  perde arkasında yaşananlara dikkat edelim.

*AKP sancılanıyor. İktidar  partisinden kopacak ağır topların parti kuracağı söyleniyor. Pat, KANDİL eşkıyasından bir ses. ”AKP’nin ağır topları parti kurarsa onları destekleriz.”

*Terör giderek yükseliyor. Ortam gergin. Birkaç gün sonra Kandil’den bir ses daha.  “Hedefimiz Erdoğan’ı ve AKP’yi bitirmek.”

*Bu açıklamalar, söylenenin aksine o ağır toplara köstek, Erdoğan’a destek amaçlıdır. Kafası net olmayan toplum kesimini Erdoğan’ın yanına çekecek, “İNADINA TAYYİP” dedirtecek açıklamalardır.

*Ve bir başka olay. ABD’de Reza’nın tutuklanması.

*Erdoğan’a dönük ve kaynağı da çokça Erdoğan  olan nefret o ölçüde ki toplumun önemli bir kısmı, işin Erdoğan’a dek ulaşabileceği umuduyla bayram etmekte. ABD’li savcı onların milli kahramanı. Tayyipseverlerse böyle bir ihtimalden, toplumu savcının paralelci olduğuna inandırmak için fotomontaj, fotoşop hilelerine başvuracak kadar korkuyorlar. Dertleri Erdoğan değil, çanaklarının kırılması.

*Bu olayın ERDOĞAN’ın da sonu olacağını umanlardan, olmadığımı söyleyeyim. Şahsen bu olayın bize kadar ulaşacak bir arınmaya vesile olmasını istesem de  işin oraya varacağını sanmam.

*Oyunun özünde ABD’nin Erdoğan’ı bu davayla baskı altına alma ve  emrinden çıkmayan zaten kullandığı zatı, her ihtimale karşı, kullanılmaya şimdikinden daha  müsait hale getirme  niyeti var.

*Bilahare aynı amaçla Erdoğan’ın MİT TIR’ları nedeniyle LAHEY Adalet Divanı’na çıkarılması tehdidi de gündeme gelirse şaşmamalı.

*Uluslararası  düzeyde yapılan Erdoğan aleyhtarı açıklamalara aldanmamak gerek. O açıklamaların toplumda: ” Size ne oğlum, adamımızı yedirmeyiz, inadına destekleyeceğiz” etkisi yapacağını bilen kirli eller, bize bir tuzak kuruyorlar gerçekte.

*ABD’nin hatta AB’nin niyeti Erdoğan’ı devirmek değil; sanılanın aksine onu başkan yapıp ölünceye dek  o koltuğa çakmaktır.

*Onların kendi ülkeleri dışında demokrasi, insan hakları, özgürlük gibi bir dertleri yoktur. Kullanmaya müsait olmaları koşuluyla, değil diktatörler, krallar, şeyhler; şeytanla bile gayet uyumlu çalışırlar.

*Gerçek şudur. Erdoğan hırslıdır, gözü doymaz biridir, cüretkârdır. İyice kuşatılmış, kıstırılmış, başının üstünde hep sopa sallanan böyle biri, onlar için şu anki şartlarda en uygun adamdır.

*Bu uygun adamlık pozisyonu, PKK içinde geçerlidir. Onların hedeflerine en kestirme yoldan ulaşmaları da ancak Erdoğan sayesinde olacaktır.

*Gerçek niyet sözlerde değil söylenmeyenlerde gizlidir. Oyuna uyanalım.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek