...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gazetecilerden Darbelere Karşı Dik Duruş

29 Temmuz 2016 - 1.101 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Gazetecilerden Darbelere Karşı Dik Duruş
Gazetecilerden Darbelere Karşı Dik Duruş

Gazetecilerden Darbelere Karşı Dik Duruş

Halkın Özgür Sesleri Olarak Darbelere Kayıtsız Kalamayız

Artvin’de Darbe Kalkışmasına tepkiler sürüyor. Darbe kalkışmasının 15.gecesi de Valilik Meydanında toplanan yüzlerce Artvinli Darbelere karşı dik duruşlarını sürdürüyorlar. Toplumun hemen hemen tüm kesimlerinin destek verdiği demokrasi nöbetine Artvin basının önemli simaları da sürekli katılarak destek vermeyi sürdürüyorlar. Demokrasi nöbetine katılan isimler arasında Artvin Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Çoruh Postası imtiyaz sahibi Tolga Gül ve Arena Haber Gazetesi İmtiyaz sahibi Orhan Sevinç’te yer aldılar. Darbelere karşı demokrasi nöbetinde bulunan Artvinlilere buldukları her fırsatta destek veren bu iki isim halkın özgür sesleri olarak darbelere kayıtsız kalamayacaklarını bu nedenden dolayı sadece kendilerinin değil Artvin basın çalışanlarının tamamının darbe kalkışmasına karşı tepkileri net olduğunu ifade ettiler. Gazeteci Tolga Gül burada yaptığı kısa açıklamada, üyesi bulunduğu Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan’ın nezdinde AGC üyeleri ve Artvin basının diğer temsilcilerinin de darbe kalkışmasına tepkilerini en iyi şekilde ortaya koyduğunu vurgulayarak 21.yüzyılda halen darbeden medet uman bir zihniyetin var oluyor olmasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Darbe kalkışmasını haber aldığı ilk anlarda sokağa çıktığını ve bu darbe kalkışmasına tepkisini net bir şekilde koyduğunu anlatan Tolga Gül, o kara gecenin ardından demokrasi dolu yeni şafağa ulaşıldığı andan şuana kadar sürekli olarak demokrasi nöbetine diğer meslektaşları gibi tepkilerini koymayı sürdürdüklerini dile getiren Gül, “Darbelere karşı toplum olarak el ele vererek karşı durmalıyız. Demokrasiye olan inancımızı hiçbir zaman yitirmeden dimdik direnmeliyiz. Bu işin o görüşü bu partisi falan olamaz. Bu nedenden dolayı bizlerde bir basın çalışanı olmanın dışında Türkiye Cumhuriyeti’nin bir neferi olarak o kara geceden beri sokakta tepkimizi sürdürüyoruz. Halkın özgür sesleri olarak halkın iradesinin korunmasının yanında yer alıyoruz. Çorbada bizimde bir küçük tuzumuz olursa ne mutlu bizlere. Gerek haberlerimizle gerekse de fizikimizle tepkimizi ortaya koymaya devam edeceğiz. Mesleki kuruluşumuz Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Zeki Alkan nezdinde de tepkimiz ortaya konulmuştur. Bizlerde bireysel tepkilerimizi şuan burada gösteriyoruz” dedi.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Saymanı Gazeteci Orhan Sevinç ise halkın iradesine ipotek konulmasının kabul edilebilir bir şey olmadığını belirterek halkın sesini yansıtan meslek grubunun bir mensubu olarak yine halkın sesinin ve tepkisinin bir göstergesi olan demokrasi nöbetine katılmalarının vatandaşlık görevi olduğuna inandığı için nöbetlere sürekli katıldığını ifade etti.

Artvin Valilik Meydanındaki demokrasi nöbetleri ilk günkü aşk ve inançla sürerken, halk kendi iradesine sonuna kadar sahip çıkmakta kararlı görünüyor.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek