...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gazeteci-Yazar Yılmaz Özdil,Son Kitabı ‘Mustafa Kemal’ için Artvin’de İmza Günü Düzenlendi

15 Ocak 2019 - 178 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Gazeteci-Yazar Yılmaz Özdil,Son Kitabı ‘Mustafa Kemal’ için Artvin’de İmza Günü Düzenlendi
Gazeteci-Yazar Yılmaz Özdil,Son Kitabı ‘Mustafa Kemal’ için Artvin’de İmza Günü Düzenlendi

Türkiye’nin en çok okunan Köşe Yazarı Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil, Artvin ARTRİUM AVM’de bulunan D&R’de kitabevinde, yayınlandığı günden itibaren gördüğü büyük ilgiyle satış rekorları kıran Ulu Önder Atatürk’ü anlattığı ‘Mustafa Kemal’ isimli kitabı için okurları ve sevenleriyle imza gününde bir araya geldi.

                                  

Gazeteci-Yazar Yılmaz Özdil, son kitabı ‘Mustafa Kemal’ için Artvin’de imza günü düzenledi. Uzun kuyrukların oluştuğu imza gününde Özdil, okurlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Artvin ARTRİUM AVM’de bulunan D&R’de Kitabevi’nde Kırmızı Kedi Yayınevi´nin düzenlediği imza günü, her şehirde olduğu gibi Artvin’de de büyük ilgi gördü.

 

Artvinli kitapseverler, sabah erken saatlerden itibaren ARTRİUM AVM’ye akın etti. Kitap fuarında uzun kuyruklar oluşturan Özdil okurları, kitaplarını imzalattıktan sonra yazarımızla anı fotoğrafı da çektirdi.

Kitaplarını imzalatmak için kuyruktaki sıranın kendilerini gelmesini uzun süre bekleyen Artvinli , “Mustafa Kemal için buna değer” dediler.

 

Saat 12.00’da başlayan ve 17.00’a kadar devam eden imza gününde ilginç anlar ve unutulmayacak güzellikler de yaşandı. Kitap imza gününe adları Mustafa Kemal olan bebekler ve yaşları 1,2 olan çocuklarıyla gelen aileler Özdil ile günün ansına fotoğraf çekindiler. Özdil’de çocukları kucağına alarak cep telefonuyla bu anları seslendirdi ve ölümsüzleştirdi.

 

İmza gününde süre yetmeyince kitabını imzalatamayan okurlar da geç kalmanın hayal kırıklığını yaşadı. 5 saat boyunca kitap imzalayan Özdil, daha sonra sonuna kadar bekleyen okurları ve kitapevi çalışanlarıyla günün anısına fotoğraf çektirdi. Ardından Artvin’in-Türkiye’nin, dünyanın en büyük Mustafa Kemal Heykeli’nin bulunduğu Atatepe’yi ziyaret ederek burada yemek yedi. Günü değerlendirdi.

 

Artvin’e ilk kez geldiğini ve çok mutlu olduğunu anlatan Özdil,” Dünyanın en büyük Mustafa Kemal Atatürk Heykeli’nin Artvin’de bulunması ve bugün bu anıtın önünde olmak beni çok duygulandırdı ve mutlu etti. Bu eseri kazandıran adını bugün öğrendiğim Av. Sıtkı Kahvecioğlu’na ve bunu yapan mimar mühendislere çok teşekkür ediyorum.

 

Bu kitabın çok özel bir baskısı hazırlanıyor. Sadece 1881 adet basılacak. Bu kitaptan birisini kendilerine armağan edeceğim. İstanbul´da yaşadığını öğrendim. Orada ziyaret ederek bu kitabı takdim edeceğim.

Kaidesiyle birlikte 37 metre olan heykelin yanında 65 metrelik gönderin üstünde dev bayrağımızla burası gerçekten çok özel bir yer. Artvin’e gelen herkesin öncelikle mutlaka buraya gelmesi gerektiğini ve burayı görmeden gidenlerin Artvin’e gelmemiş sayılacağını söylüyorum.

 

Bugün gerçekten doldu dolu bir gün geçirmiş oldum. Artvin’e gezi amaçlı geleceğim. Bunu Karadeniz tur programı kapsamında yapabiliriz. Evet, Artvin’e ilk kez geldim. İyi ki de gelmişim. 5 saat boyunca kitap imzalatmak için sabırla bekleyen tüm okurlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.

 

Atattepe’de Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelinin altında bulunan restoranda, Artvin ve doğa manzaralı bu muhteşem yerde yemek yemek, dostlarla sohbet etmek çok güzeldi. Hele de imza gününe yetişememiş, ama kitabını imzalatmak için nerede olduğumuzu öğrenip ardımızdan gelerek kitabını imzalatan Arhavili 2 gencimize de ayrıca teşekkür ediyorum. ”dedi.

 

Yılmaz Özdil’in “Mustafa Kemal’i anlatmak boynumuzun borcudur” dediği, 10 yıllık araştırma sırasında 7 bin sayfa not tutarak yazdığı kitabı “Mustafa Kemal”, 520 sayfadan oluşuyor. Kitap, Mustafa Kemal´in Osmanlı Ordusu’nda görevli bir askerken 1.Dünya Savaşı´nda görev aldığı Çanakkale Cephesi’nde olmak üzere sosyal hayatta gerçekleştirdiği reformları ele alırken, gündelik hayatından da kesitler sunuyor.

 

İmza günü saatinden çok daha önce sıraya giren Özdil okurları, uzun süre beklemeyi göze alarak kitaplarını Özdil´e imzalattı. Özdil, bir günlük imza programı sonrası Artvin´den ayrılarak Trabzon´a hareket etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika
Teknik Destek