...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1754 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Filenin Sultanları Rakip Tanımadı

22 Aralık 2015 - 1.685 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Filenin Sultanları Rakip Tanımadı
Filenin Sultanları Rakip Tanımadı

Filenin Sultanları Rakip Tanımadı

Okul sporları faaliyetleri kapsamında, il genelinde düzenlenen Yıldız Kızlar voleybol İl birincisi rakiplerini tek tek eleyen Şavşat Atatürk Ortaokulu oldu.

Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen okul sporları faaliyetleri devam ediyor. Bu kapsamda 2015-2015 yılı okul sporları Voleybol Yıldız Kızlar il birincisi belli oldu.

İlçelerinde birinci olan okul takımları il finali için Artvin merkez spor salonunda karşı karşıya geldi. Nefes kesen müsabakaların ardından Artvin ili Yıldız Kızlar Voleybol il birincisi belli oldu. Yapılan müsabakaların ardından rakipleri tek tek eleyen Şavşat Atatürk Ortaokulu birinci Olurken, ikinci Borçka Murattı Ortaokulu, üçüncü ise Ardanuç Cumhuriyet Ortaokulu oldu. Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları takdim edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılı sosyal – kültürel ve sportif faaliyetleri kapsamında, okul sporları Artvin ili Yıldızlar (2002-2003 doğumlular) okulları arası bayanlar voleybol müsabakası il birinciliği yapıldı. Artvin Merkez Kapalı spor salonunda yapılan müsabakalara 8 takım katıldı. 3 Gün süren müsabakalar sonucunda Şavşat Atatürk Ortaokulu şampiyon olarak göz doldurdu.

Şavşat Atatürk Ortaokulu Maçı 3-0 Skorla Tamamladı

Şavşat Atatürk Ortaokulu gurubunda yapmış olduğu ilk maçı Ardanuç Cumhuriyet Ortaokulu ile yaptı. Maçı net bir skorla 3-0 kazanarak rakibi karşısında çok üstün bir oyun ortaya koydu. İkinci maçını Artvin Merkez Atatürk Ortaokulu ekibi ile yapan Yıldız kızlarımız bu maçı da 3-0 alarak set vermedi. Murgul ekibinin sahaya çıkmaması sonucu bu maçı da 3-0 almış olarak sayıldı.

Turnuvanın kuralı gereği çapraz eşleşme ile gurubunda birinci olan takımlar diğer gurubun ikincileri ile karşılaşıp bu karşılaşmalar sonucunda galip gelen takımlar 1.lik maçı (final) oynayacak, mağlup olan takımlar ise 3.lük maçı yapacaklardı. Gurubunu birinci bitiren Şavşat Atatürk Ortaokulu Yıldız Kızlar diğer gurubunun 2. Hopa Yavuz Selim Ortaokulu ile karşılaştı. Bu maçı da 3-0 kazanan Şavşat Atatürk Ortaokulu Yıldız Kızları, diğer maçta Borçka Muratlı Ortaokulu ve Ardanuç Cumhuriyet Ortaokulu arasındaki maçın galibi olan Borçka Muratlı Ortaokulu ile oynadı.

“Biz Şavşatlıyız Pes Etmeyiz”

Finalde Şavşat, bütün şansızlıkları yenerek maçı çevirdi ve şampiyon oldu. Final maçına çıkan Şavşat Atatürk Ortaokulu yaşanabilecek bütün şansızlıkları yaşadı.

Maçın başlama düdüğü ile geçen yıl il birincisi olan ve gitmiş olduğu Bölge Guruplar maçında yarı final oynayan Borçka Muratlı Ortaokulu yıldız Kızlar voleybol takımı İle Şavşat Atatürk Ortaokulu arasında oynanacak maçın büyük bir çekişmeye sahne olacağı belliydi. Maçın ilk setini kaybeden Şavşat Atatürk Ortaokulu Yıldız Kızlar takımı 2 sette kural gereği 3 oyuncu değiştirerek oyuna başlaması gerekiyordu. 3 oyuncu değiştirerek oyuna başlayan Şavşat Atatürk Ortaokulu Yıldız Kızların bir oyuncusu sakatlanınca oyuncu değiştirmek zorunda kalındı. Yedek oyunculardan bir oyuncunun formasının olmaması nedeniyle maçı eksik oyuncu ile de sürdürülemeyeceği için daha önce oyundan çıkan bir oyuncuyu oyuna alma zorunda kaldı. 2 seti açık farklı 25-6 alarak maçı 1-1 e getiren Şavşat ekibi zorunlu olarak oynatmış olduğu oyuncuya yapılan itiraz nedeniyle masa hakemleri seti ilk önce Şavşat ekibine verilmelerine rağmen 2. Seti de Borçka ekibine vererek maç 2-0 Borçka’nın üstünlüğü durumuna geldi. 3. sette Esra Dede’nin yapmış olduğu motive ve oyuncularına vermiş olduğu güç ve taktikle 3 sette sahaya; “Bu maç yeni başlıyor. Buradan bir şampiyon çıkacak. Oda Şavşat ekibi olacak.” sloganı ile sete başladılar. 3. seti açık bir farkla 4. Seti de açık bir farkla alan Şavşat’ın yenilmez kızları; “Bu maç yeni başlıyor” diyerek maçı TAYBREK setine götürmeyi başardılar. 5. Sete de (Taybrek seti)nede fırtına gibi giren filenin sultanları seti bir ara 8-0 yaptı. Artık maçı kazandık rahatlığı ile hareket eden Yıldız Kızlarımız son sette de rakibine sadece 4 sayı vererek maçı 3-2 kazanmayı bildi.

Öğrencilerini maçlara hazırlayan Esra Dede; “Spor anlamında elbette diğer ilçelerin bazı takımların imkanları bizden iyi olmasına rağmen önemli olan zoru başarmaktı. Final maçında bütün şansızlıkları yaşadık. Sakatlıklar nedeniyle oyuna sokacak oyuncu bile bulamadığımız an oldu. Ama maçı 2-0 yenik duruma düşmemize rağmen 3-2 kazanmayı bildik. Öncelikle bizlere her zaman destek olan Kaymakamımız Sayın Mesut Gazi Ambarcı’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin Yokuş’a, ve diğer şube müdürlerimize, maçlardayken bizleri sürekli arayan Şavşat Atatürk Ortaokulu müdürü Aysun Atabek Altun ve diğer öğretmenlerimize, 3 gün süre ile bizlerle aynı heyecanı yaşayan okulumuz Müzik öğretmeni Zeynep Aktaş’a, öğrenci velilerimize, herkesin bu maç gitti dediği anda; Bu maç bitmedi. Bu sahadan bir şampiyon çıkacak ve bu kupa Şavşat’a gidecek diyerek maça yüreklerini ortaya koyarak kazanan canlarım Duygu Nur Ayhan, Özlem Yazıcı, Dilan Yılmaz, Funda Çelik, Yağmur Demir, Sümeyye Yenilmez, Gözde Çiftçi, Göksu Demiral, Selda Kara, Neslihan Yıldız ve Melek Demir’e şükran, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Bu bizim başarımızı değil. Bu Şavşat’ın tamamının başarısıdır. Biz kupayı da bütün Şavşat adına aldık. Başarı bir kişinin başarısı değildir. Bu başarıda tabandan tavana herkesin payı var. Okulumuzdaki hizmetli- memur ve diğer öğretmenlerimizin idarecilerimizin, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, kaymakamlığımızın ilçe halkının da payı var. Bölge müsabakalarında gurup maçlarında Artvin’i bizim okulumuzun temsil etmesinden daha güzel bir şey yok. Bölge finallerinde Artvin’i Şavşat’ı ve okulumuzu en iyi şekilde temsil edeceğiz. Asla hiçbir mazeret altına sığınmayacağız. Maçlara çıkıp elimizden geleni yapacağız. Bizlere inanan ve güvenenleri mahcup etmedik çok mutluyuz. Kızlarımız çok hırslı. İnşallah başarılı olacağız. Amacımız başarılarımıza bir yenisini daha eklemektir. Artvin il karmasına bir kaç oyuncumuzun girdiğini düşünüyorum.  Anadolu Yıldızları Ligine katılacaklar. Oyuncularımızın buran milli takıma uzanma şansları var. Herkesin desteğini bekliyoruz” Dedi.

Şavşat’ın Yıldızlarına Büyük Övgü

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul sporları olarak yapılan bu turnuvanın organizatörlüğünü Gençlik Spor İl Müdürülüğü birlikte yaptılar.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü yetkilisi ve Voleybol İl Temsilcisi Murat Ülker çok önemli açıklamalarda bulundu.

Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Murat Ülker; “Yıllardır bu amaçla çok sayıda turnuva ve maçlar yapıldı. Ama bu yıl yapılan turnuvada oynanan voleybol bana büyük bir zevk ve mutluluk verdi. Özellikle takımlarına destek olan Kaymakamlıklara Belediye Başkanlarına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine, Gençlik spor ilçe müdürlüklerine, okul idarelerine öğrenci velilerine ve bizlere bu kadar güzel kaliteli voleybol izlememizi sağlayan Beden Eğitim öğretmenlerine teşekkür ediyorum” dedi.

Murat Ülker; “Artvin’de ilk defa bu kadar kaliteli bir turnuva izledik.Bunda bütün İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ve Beden eğitim öğretmenlerine teşekkür ediyoruz. Final Maçı muhteşemdi. Şavşat zoru başardı” dedi. Voleybol İl Temsilcisi Murat Ülker; “Final maçı taktik, teknik, hırs motive olup veya olmama gibi adeta her şey vardı. İşte tam bu anda Antrenörlere iş düşüyordu. Şavşat takımı bütün olumsuzluk ve şansızlıklara rağmen maçı 2-0 geriden gelip kazandıysa Şavşat takımının antrenörün büyük taktik teknik ve motivesi kaynaklı olduğunu gördük. Borçka Muratlı Ortaokulu ile Finalde karşılaşan Şavşat Atatürk Ortaokulu Yıldızlar takımı maçı nefesleri kesti. Geçen yıl bu takıma yenilerek ikici olan Şavşat Atatürk Ortaokulu Yıldız Kızları oyuna panik yaparak başladı. İlk seti Şavşat ekibinin geçen yıldan kalan düşünce doğrultusunda bu paniklemesinden dolayı ilk seti Borçka ekibi kazandı. Şavşat ekibi antrenörünün durumu fark etmesi üzerine oyuncularını 2. sete iyi bir motive ve taktikle başlattı ve seti 25- 6 almalarına rağmen Şavşat ekibinin mecburiyetten kaynaklı yapmış olduğu oyuncu değişikliğine yapılan itirazdan dolayı 25- 6 almış oldukları seti de masa hakemleri Borçka ekibi lehine veren setler 2-0 oldu. Bizler sonucu merak ederken Şavşat bu maç bitmedi diyerek büyük bir motive ile maçı 3-2 kazanmayı bildiler. Kendilerini ve özelliklede Beden Eğitim öğretmenleri Esra hocayı tebrik ediyorum. Voleybolu bildiği belli oldu. Bu maçı o stres ve o şansızlıklar ile maçı çevirmek zordu. Esra hocanın voleybolu bilmesi ve oyuna teknik ve motive ile maçı kazanmayı bildiler. Kendilerini ve bütün takımlarımızı tebrik ediyorum” dedi

Murat Ülker; “Anadolu Yıldızları ligi müsabakaları için il karması seçmeleri yaptık. Şu an bu seçilen oyuncuları söylemek istemiyorum. Fakat şunu belirteyim Gençlik Spor Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan Anadolu Yıldızları Ligi şampiyonasına katılacak il takımına Şavşat Atatürk Ortaokulundan bir kaç oyuncu seçilmiş durumdadır. Ocak ayında Kars’ta yapılacak olan Anadolu Yıldızları Ligi Şampiyonasında milli takıma oyuncu seçilecek. Onun için biz büyük bir titizlikle bu seçmeleri gerçekleştirdik. İnşallah ilimizden bir kaç oyuncu milli takıma seçilir.Güzel bir turnuva oldu. Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak tam kadro oradaydık. Kupaları verdik. Uzun yıllardır bu kadar üst seviyede maçlar izlememiştik. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü tarafından Ocak ayında Kars’ta yapılacak olan Anadolu Yıldızları Ligini çok önemsiyoruz. İl karması takımına en çok oyuncu şampiyon takımdan seçildi. Milli takım hocaları orada olacak. İnşallah milli takıma oyuncu veririz. Ben Artvin İl Karması takımdan milli takıma oyuncu gideceğine inanıyorum” dedi.

Yapılan müsabakalar sonucunda birinci Şavşat Atatürk Ortaokulu, ikinci Borçka Muratlı Ortaokulu, üçüncü Ardanuç Cumhuriyet Ortaokulu ve Hopa Yavuz Selim Ortaokulu ise dördüncü oldu. İlk dört sıraya giren takımlara kupaları verilirken. Şavşat Atatürk Ortaokulu takımın Artvin’i temsilen bölge gurup maçlarında ilimizi temsil edeceği açıklandı.

Şavşat Atatürk Ortaokulu Yıldız kızlar voleybol takımı Ağrı-Ardahan- Artvin-Bayburt-Erzincan-Erzurum-Gümüşhane-Iğdır-Kars-Rize ve Trabzon il birincisi takımların katılacağı Bölge finallerinde Artvin’i temsil edecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek