...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Feyzioğlu: “Artvin Benim Memleketim”

13 Mart 2017 - 1.525 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Feyzioğlu: “Artvin Benim Memleketim”
Feyzioğlu: “Artvin Benim Memleketim”

Feyzioğlu: “Artvin Benim Memleketim”

Türkiye Barolar Birliği  (TBB)  Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve Anayasa Profesörü ve aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi TBMM 24. Dönem Milletvekili yapan Süheyl Batum referandumun neler getireceği, nasıl bir geleceğe gidildiği ile ilgili Artvin Barosu ve Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi tarafından gerçekleştirilen “Anayasa Değişikliğini Tartışıyoruz.” paneli için 11 Mart’ta Artvin’e geldi. 

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde yapılacak Panel öncesi Artvin Esnafını ziyaret eden ve sokakta vatandaşlarla sohbet  eden Feyzioğlu ve Batum, Artvinlilerin gösterdiği yoğun ilgiye teşekkür etti. Akordeon ve tulum eşliğinde esnafı gezen Feyzioğlu ve Batum, Halit Paşa Kavşağı’nda toplanan vatandaşlara 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda halkın onayına sunulacak Anayasa Değişikliği teklifini ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini eleştirerek vatandaşlara açıklamalarda bulunarak buna Hayır” diyeceklerini belirttiler.

Artvin’e Kaç Kez Geldik Hatırlayamıyorum. Ama Hep Artvin’in Derdi İçin Geldik

Türkiye Barolar Birliği  (TBB)  Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu konuşmasına Artvin’e kaç kez geldiğini hatırlayamadığını bu yüzden, Artvin artık bizim memleketimiz diyerek, “Kaçıncı kez geldik bilmiyorum yalnız hep dert için geldik. Bu Artvin’le uğraştıkları için geldik.  En son bu alanda 30’un üzerinde baro başkanıyla Cerattepe de yapılmak istenen hayır demek için gelmiştik.  Şimdi Türkiye’ye yapılmak istenene  “HAYIR” demek için geldik. Biz Türkiye ’nin yer altı zenginliğini yer üstü zenginliğini başka devletler sömürmesin istiyoruz.

“Biz Türkiye Barolar Birliği Olarak Bu Mücadelenin Bir Parçasıyız”

Bu zenginlik bizim milletimizin zenginliğidir diyoruz.  Yer üstünde çıkan zenginliğimiz yer üstünde çıkan zenginliğimizin çok çok üzerinde ise yer üstünü yok edip yer altın-da çıkaracağınızı bir metali Artvin’i yok etmek pahasına yabancı şirketlere peşkeş çekmeyin diyoruz. Yaptığımız bu!

Artvin’de siyasi parti ayrımı olmaksızın Artvin’i koruma mücadelesi sürüyor. Bu mücadelenin Türkiye Barolar Birliği olarak bir parçasıyız biz. Artvin’i yok etme davasında bizde imzacıyız, biz de davacıyız. Sizinle birlikte biz de bu yolda mücadele etmenin gururunu yaşıyoruz.

Bugünler geçecek ancak Artvin’de yapılmak istenenlere bakılıp Türkiye de neler yapılmak istendiğini canlı görmek mümkün.

HES Yapıyoruz Diye Yaşam Alanlarının Zarar Verilmesine Karşıyız

HES yapıyoruz diye Artvinliye yaşanması mümkün olmayan bir doğa bırakmaya karşıyız. Ama altın çıkaracağız diye altından milyonlarca kez kıymetli doğayı yok etmeye karşıyız. Bunu kimse Artvin gelişmek istemiyor diye çarpıtmasın. Ama uygar ülkelerde bu HES’ler hangi standartlarda yapılıyor hem elektrik üretiliyor hem de şehirlerin ve doğanın yok edilmesine imkân vermiyorsa Türk milleti de bir Avrupa milletinin laik olduğuna evleviyetle sahip olmalıdır diyoruz. Bizim milliyetçilik anlayışımız bu! Bu HES’i yapacak olanlar daha çok para kazanacak diye Artvin’de doğanın yok edilmesine karşıyız.

16 Nisan’da Artvin Bunlara Hayır Diyecek

Eğer Cerattepe de bu maden bu yöntemle çıkarılacaksa karar verin diyordu bilim adamları ya Artvin ya maden! Maden deyip Artvin başının çaresine baksın diyenlere cevabımız HAYIR’dır” dedi.

Feyzioğlu konuşmasının sonunda, “Maden deyip Artvin’den milletin göç etme-sini isteyenlere cevabımız “HAYIR”dır.  Elimizdeki bilimsel raporlar var. Orman yok edildiğinde Artvin’in suyu kalmaz. Tüm dünyaya şifa dağıtılacak olan doğal vitaminler kalmaz. 16 Nisan’da da bu mücadeleye cevabımız HAYIR’dır” ifadelerine yer verdi.

Küresel Kukla Oynatanlar Yeni Bir Yöntem Buldular

Feyzioğlu’nun konuşmasının ardından Anayasa Profesörü ve Cumhuriyet Halk Partisi TBMM 24. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum’da burada vatandaşlara açıklamalarda bulunarak 16 Nisan’da referandumda halkın onayına sunulacak olan Ana-yasa Değişikliği teklifini ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında bilgi verdi.

Batum konuşmasında, “Açık söylüyorum Cerattepe ve bunun gibi Türkiye’de belirli yerlerinde olan doğa katli-amının belirli kişilerin veya şirketler üzerinden uluslararası şirketler üzerinden Türkiye’yi yağmalama projesi belirli bir zamandan beri devam ediyor. Küresel kukla oynatanlar yeni bir yöntem buldular. Kökünden çözüm için bütün yetkileri tek bir kişiye vermek istediler. Bu bir tek kişi Cumhurbaşkanı dediler. Dediler ki yürütmenin bütün yetkisini Cumhurbaşkanına verelim dediler.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Bütün Kurumlarının O Yargılarını Bir Kenara Atıp Bir Kişinin İki Dudağına Bırakmaya Ne Deriz Tabiî Ki De Hayır Deriz

Verelim dediler.  Elinizi vicdanınıza koyun. Bu parti işi değildir.  Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin varlık nedenidir. Bir kişi ile bütün kararları gizli alacaklar. Ve denetimi de yok.  Peki ya biz Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün kurumlarının o yargılarını bir kenara atıp bir kişinin iki dudağına bırakmaya ne deriz tabiî ki de HAYIR deriz! Bu çocuklarımızın geleceği meselesidir.

Ne mutlu bize Ne mutlu türküm diyerekten biz burada çocuklarımızın geleceğini bir kişinin iki dudağına bırakmaya HAYIR diyeceğiz” dedi.

“Madene Hayır” Yazılı Bardaktan Çay Keyfi

Buradaki konuşmalarının ardından Feyzioğlu ve Batum beraberindekilerle ayaküstü uğradığı Cumhuriyet Caddesi ve İnönü Caddesi esnafı ve yoldan geçen vatandaşlar tarafından sevgiyle karşılandı. Cadde üzerindeki esnafı tek tek ziyaret ederek selamlaşan Feyzioğlu ve Batum, Köşem Çay evinde “Madene Hayır” yazılı bardaktan ikram ettiği çayı içtiler. Daha sonra panelin yapılacağı Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’ne etçiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek