...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eski Orman Bakanı Ekinci, Hemşerileri ile Hasret Giderdi

04 Ekim 2017 - 983 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Eski Orman Bakanı Ekinci, Hemşerileri ile Hasret Giderdi
Eski Orman Bakanı Ekinci, Hemşerileri ile Hasret Giderdi

Eski Orman Bakanı Ekinci, Hemşerileri ile Hasret Giderdi

Hasan Ekinci “Gerekirse Elimizi Taşın Altına Koyarız”

Eski Orman Bakanı Hasan Ekinci İlçemize Gelerek Hemşerileri ile Hasret Gidererek Ülke Gündemine Göre de Çeşitli Açıklamalarda Bulundu.

Artvin’in ve Artvinlinin Genel Başkan Yardımcılığı ve Bakanlık yapma onurunu yaşatan Hasan Ekinci Şavşat Kaymakamlık binası önünde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.Hasan Ekinci’nin Şavşat ziyaretinde birçok parti teşkilatı da üst düzey karşılama yaptı.

Hasan Ekinci yapmış olduğu konuşmada, “7 yıl Bakanlık, 12 yıl Demirel’in, vekillerin, Genel Başkan Vekilliği yaptım. Artvin’de bizim partiler üzeri bir konumumuz var. 2002’de bizim parti barajın altında kaldı ama Artvin’de birinci parti kim Doğru Yol  partisi. Yani 5-6 dönem sonra yine Türkiye’de birinci Doğru Yol partisi.  Örneğin Şavşat %35 Doğru Yol, %27 CHP, %18 AKP yani olay bu. Bizde çok teklif aldık, siyasette inatlaşma olsaydı  bir yerlerde olurduk.”dedi.

İlçeyi ziyaret sebebi ile de açıklamalarda bulunan Hasan Ekinci; “Benim seyahatimin sebebi buraya gelip hemşerilerimi görmek. Çünkü benim hemşerilerim bana her zaman görevini yapmıştır. Artvin, Türkiye’de bir örneği yok altın dönem seçilen ikili yerden hiçbir siyasi parti yok. O yüzden ben hemşerilerime müteşekkirim. ” dedi

Artvin 20 Yıldır Bir Bakanlık Gördü Mü?

Hasan Ekinci, “Biz zamanın da bu işi iyi yaptık. Artvin 20 yıldır bir Bakanlık Gördü mü?  20 yıldır bir partinin Genel Başkan Vekilliği gördü mü?  Yok. Biz orada sizi iyi temsil ettik. İyide hizmetler yaptık. Bugünde fevkalade memnunum, güzel bir iz bırakmışız.

Geldiğim de bütün ilçeleri dolaştım.  Sağ olsun her gelen Bakanmışım gibi gelen Allah razı olsun senin ekmeğini yiyoruz diyor.  Neden hemen hemen her evde benim mutlaka bir  işe koyduğum insan var.  Hiçbir zaman ne sağ, nede sol ayrımı yapmadım. 14 bin Artvinliyi devletimizin çeşitli organlarında işe yerleştirerek Artvin de istihdamı sağladım. Bu Türkiye’nin hiçbir yerinde, hiçbir ilinde, ilçesinde yoktur. Ve bugün işe koyduğum kişi biraz kabiliyetliyse ya müsteşardır ya genel müdürdür, ya daire başkanıdır. Biz artık siyaset büyüğü, siyaset abisi ve teknik direktör olarak ülkeme hizmet etmeye devam ederim. Artık milletvekilliklerini gençlerin yapması lazım.” dedi.

İş Problemi Sadece Artvin’de Değil Türkiye’de Sıkıntılı

Ülkenin işsizlik sorunu ile ilgilide Hasan Ekinci, “İşsizlik %11-12 diyorlar ama şuan % 20’lerde. Yüksek okul bitirenlerde de %30 genel bir sorun. Eskiden KPPS’ yoktu, sınavlar yoktu. Bizim Şavşatlı ineğini bırakırdı gelirdi, Belediye Başkanından kazandı belgesini getirirdi ertesi gün memur. Artık o devirler yok, şuan her şey sınavlara tabi.” şeklinde ifade etti.

Benim Korumaya İhtiyacım Yok

Yanına koruma almadığı   ile ilgili bir soruya da Eski    Orman Bakanı Hasan Ekinci, “Tabi Devletin Bakanı olduğum için koruma kapsamındayım ama ben koruma almam. Neden devlet hem maaş verecek, benim araba ile taşıyacak. Benim halktan bir korkum yok ki. Ama buna rağmen İçişleri Bakanlığı gittiğimiz yeri bildiririz onlarda illere bilgi verirler takip ederler.” dedi.

Hemşerileri ile uzun uzun sohbet eden Hasan Ekinci vatandaşların yoğun ilgisi ile  ilçeden ayrılarak baba ocağı olan Erikli köyüne gitti.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek