...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1706 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Emin Özgün Son Yolculuğuna Uğurlandı

03 Ağustos 2016 - 1.529 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Emin Özgün Son Yolculuğuna Uğurlandı
Emin Özgün Son  Yolculuğuna Uğurlandı

Emin Özgün Son  Yolculuğuna Uğurlandı

Ankara’da 1  Ağustos gecesi  geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Eski Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün’ün (62) cenazesi toprağa verildi.

 

Karşıyaka Mezarlığındaki Ahmet Efendi Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine Merhum Özgün’ün eşi Hamide, Oğlu Tolga, Kızı Beste, Annesi Mübeccel Özgün’ün yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Levent Gök, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Nusret Yazıcı, Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, CHP Artvin milletvekili Uğur Bayraktutan Artvin belediye başkanı Mehmet Kocatepe, CHP Milletvekili Tuncay Özkan, AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, CHP il Başkanı Yücel Kurt, Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan  çok sayıda milletvekili  sevenleri, yakınları, dost ve arkadaşları ile binlerce Artvin’i katıldı.
Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen cenaze törenine siyaset dünyasının ve toplumun her kesiminden yüzlerce çelenk gönderildiği gözlemlemedi.

 

Cenaze töreninin saatler öncesinden cami valisini dolduran sevenlerinin tören boyunca göz yaşlarına hakim olamadığı gözlemlendi. Emin Özgn’ün annesi cenazeye tekerlekli sandalye ile gelirken, Özgün’ün oğlu Tolga Özgün tören boyunca babasının tabutunun yanında durarak taziyeleri kabul etti. Tolga Özgün yer yerde göz yaşları içinde eşinin tabutu üzerinde ağlayan annesini teselli etmeye  çalıştı.
Basın mensuplarının da yoğun bir katılımla takip ettiği cenaze namazının ardından emin özgünün naşı Karşıyaka mezarlığında toprağa verildi
Artvin’de CHP il örgütünün neredeyse her kademesinde  görev yaptıktan sonra 1999 yılında  seçildiği Artvin Belediye Başkanlığı görevini 3 dönem sürdüren ve Artvin’e  sayısız hizmetler yapan Emin Özgün’ü Artvinliler son yolculuğunda yalnız bırakmadı.  Özgün’ün naşının Ankara’da defnedileceğini öğrenen binlerce Artvinli Ankara’ya akın ederek merhum Özgün’ü son yolculuğunda yalnız bırakmayarak göz yaşları ve dualarla ebediyete uğurladı.

 

Özgün’ün ani vefatından sonra cenaze işleri ve Özgün’ün ailesi ile yakinen ilgilenen Artvin CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan Artvin yerel basınına verdiği demeçte Özgün’ün ani ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek ” Bugün herkes siyasi bir ayrım yapmaksızın burada. Emin Özgün Artvin’e mal olmuş, Artvin’le özdeşleşmiş bir insan. Onu bugün Karşıyaka’da şanına yakışır bir şekilde ebediyete uğurluyoruz. Çeyrek asra yaklaşan bir dostluğumuz var.  Çok değerli bir büyüğümüz, abimiz. Artvin için ömrüne verdi. Artvin’e çok şey kazandırdı. Soyadı  gibi ölümü de hiç beklenmedik bir zamanda özgün bir şekilde oldu.  Emin abinin bütün dostları bugün burada. Sevilmek güzel bir olay. Allah herkese bu şekilde bir sevgi nasip etsin. Büyük bir sevgi seliyle yolcu ettik. Bütün Artvin halkına, ailesine başsağlığı diliyorum. Emin özgün’ü kalbimize gömüyoruz. Bugün Emin Özgün’ü meçhule değil kalplerimize uğurladık. Işıklar içinde yatsın. Mekanı Cennet olsun” diye konuştu.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek