...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

EMİN ELLERDE YAŞAMAK

28 Mart 2016 - 1.108 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»EMİN ELLERDE YAŞAMAK
EMİN ELLERDE YAŞAMAK

EMİN ELLERDE YAŞAMAK

 

Şavşat-Yavuzköy’ünde bir hami tarafından yaptırılıp 2016 yılı başlarında hizmete açılan “Yaşlılar Huzurevi’ne” Çayağzı Köyü’nden Nihat Turan ile beraber başvuruda bulunduk. Girişimiz için gerekli yasal işlemleri tamamlayıp 19 Şubat 2016 Cuma günü adı geçen huzurevine kabul edildik. Odalarımız, kullanacağımız salon, tuvalet, banyo gösterildi. Beraberimizde götürdüğümüz giyim eşyalarımızla huzurevimize yerleştik. Yaklaşık bir hafta sonra arkadaşım Nihat Turan hastalandı. Başta huzurevinin müdürü, müdür yardımcısı, memur ve hizmetliler hepsi hastaya ilgi odağı oldular. Hastane koridorlarında bütünleştiler. Hastamız doktor müşahedelerinden geçip hastaneden tahliyesine kadar hastanın yanından ayrılmadılar.

Aynı kişi Nihat turan 1 Mart ‘016 Salı gecesi saat 22.00’da yine rahatsızlandı.  Bu seferki hali biraz daha ciddiydi.

Şavşat Devlet Hastanesi’nden ambulans istendi. Ve yine tüm huzurevi personeli gecenin o saatinde hastanın yanındaydı. Gecenin o saatinde evlerinde olan huzurevi müdürü ve müdür yardımcısı hastadan önce hastaneye gitmişlerdi. İşte en emin ellerde olmak budur. Hem huzurevinin müdürü, müdür yardımcısı ya da memur ve hizmetlileri gecenin o saatinde hastaneye gitmeyebilir. Hastane gereğini yapar der ve çevirir yastığını yatar. Ama görevini müdrik Şavşat Huzurevi görevlileri çatısı altında kaldıkları yaşlılara bir baba gibi davrandıklarını, onlara sahip çıktıklarını gördük ve izledik. Teyidin diyorum ki hala huzurevinde konaklayan biz yaşlılar gerçek anlamda emin ellerdeyiz.

Yatak odalarımızdan, yemek salonlarımıza, oturma salonumuza kadar her birim ve üniteler zamanında görevlilerce temizleniyor. Güzel yapılmış binalara daha güzellikler ilave edilerek daha da cazipleştiriliyor. Binalardaki görkem ve cazibe turistlere de ilgi odağı oluyor. Huzurevimizin ziyaretçi sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Bu artış ise hem huzurevi görevlilerini ve hem de huzurevine sığınan yaşlılara oldum olası mutlu ediyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek