...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

El Emeği Göz Nuru Sergisi

22 Mayıs 2017 - 1.176 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»El Emeği Göz Nuru Sergisi
El Emeği Göz Nuru Sergisi

El Emeği Göz Nuru Sergisi

Şavşat Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Şavşat İlçemizde Halk Eğitim Merkezi usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından bir yıl boyunca üretilen el emeği, göz nuru ürünler Şavşat Belediyesi düğün salonunda sergilendi.

Belediye Düğün Salonun da yapılan sergi açılış törenine, Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Şavşat Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran, Şavşat Halk Eğitim   ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Vekili İsmail Çelik, İl Genel Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, kursiyer öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Şavşat İlçemizde Halk Eğitim Merkezi usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından bir yıl boyunca üretilen el emeği, göz nuru ürünler Şavşat Belediyesi düğün salonunda sergilendi.

Sergide En Çok Satılan Atatürk Resimleri Oldu

Sergiye gezen vatandaşlar, “Bu ve benzeri kursların vatandaşlarımız meslek öğrenmelerine ve öğrendiklerini de aile ekonomilerine katkıya çevirme konusunda çok önem arz etmektedir. Sergiyi gezdik. Çok güzel çalışmalar yapılmış.” Dediler.

Sergide en çok alıcı bulan Atatürk resimleri olurken elle dokunan kilimlerde alıcı bulamasa da sergiyi gezenlerin en çok dikkatini çeken bölüm oldu.

Koç Boynuzlu   Şavşat Bıçakları

Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü tarafından bu yıl ilk defa açılan “Şavşat Bıçakları” ise ayrı bir ilgi gördü. Şavşat bıçaklarını inceleyen vatandaşlar ise özellikle saplarının koç boynuzundan yapılmış olan bıçaklar dikkatini çekti.

Kokulu Taşlar

Açılan sergide kokulu taşlardan yapılan ürün ve eserler ise adeta göz kamaştırırken bu reyonun önünde yazılı olan “Taşı taşın üstüne ekledik” yazısı çalışmanın ne kadar önemli olduğunu anlatıyordu.

Halk eğitim merkezinde açılan kurslara katılarak el becerilerini ve bilgi birikimlerini artıran kursiyerler ise belgelerini alırken büyük bir mutluluk yaşadılar. Kursiyerler; “Aile ekonomimize katkı sağlayabilecek bilgilerle donatılmış olmamız bize özgüven kazandırdı. İnşallah çeşitli kredi destekleri  ile bizlerde buradan elde etmiş olduğumuz bilgilerle kendi iş yerlerimizi açabiliriz” dediler.

Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan çeşitli kurslarda 6400 Nüfuslu ilçenin 2 binden fazlası bu kurslarda iştirak ederek belge aldı.

Serginin açılışında bir konuşma yapan ilçemiz  Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, çeşitli alanlarda verilen kursların öneminden ve ekonomiye katkılarından söz ederek, serginin açılışında emeği geçen herkese özellikle Usta Öğreticilere ve Kursiyerlere teşekkür etti.

İlçe Nüfusunun Yarısı Kursiyer

İlçemizde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından bu yıl içerisinde açılan kurslar da ilçe halkından birçok kişi bu kursları başarıyla tamamlayarak belgelerini aldı. Çeşitli dallarda açılan kurslarda kursiyerler usta öğreticiler tarafından yetiştirildiler. Kurslarda mesleki ve sosyal kültürel eğitim dışında Atatürk İlkeleri, ev ekonomisi, çocuk bakımı ve sağlık gibi kişilerin güncel hayatta karşılaşabileceği konularla ilgili bilgiler verildi. Bu gün yapılan törenlerde belgelerini alan kursiyerlerin mutlulukları gözden kaçmadı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek