...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1730 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DUMANLI HAVADA AVA ÇIKANLAR

23 Aralık 2015 - 683 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»DUMANLI HAVADA AVA ÇIKANLAR
DUMANLI HAVADA AVA ÇIKANLAR

   

DUMANLI HAVADA AVA ÇIKANLAR

 

Meslektaşım Tahir Elçi’yi hakkında soruşturmaya  konu olan CNN TÜRK’teki programda tanıdım.

*

O gün PKK’nın PKK’nın teror örgütü olmadığını söylemiş, PKK’yı teror  olarak  nitelenebilecek eylemlere girişen bir siyasi örgüt olarak nitelemiş ve programın diğer katılımcıları buna şiddetle itiraz etmişlerdi.

*

O hafta içinde PERİNÇEK de  AİHM’de görülen bir davada “ ‘Ermeni  soykırımı yoktur’.demek bir görüş açıklamasıdır ve  suç teşkil etmez .”gerekçesiyle  aklanmıştı.

*

Görüşüne katılmıyordum. Benim için PKK bir terör örgütüydü. Yine de Elçi’nin sözleri  hukuki olarak bence bir  görüş açıklamasıydı ve suç teşkil etmezdi.

*

Kaldı ki hükümet beslemesi  bir sürü gazeteci, siyasetçi   baş terorist APO’ya özgürce, iktidar denetimi ve talimatıyla   övgüler diziyordu bu ülkede.

*

Hal buyken Elçi  hakkında soruşturma açıldı. Adli kontrol kaydıyla tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

*

Yargılama sonucunda  belki bizim mahkemelerce hüküm giyecek;ama AİHM’de beraat edecekti.

*

Ne var ki onun hakkındaki  hükmü ve infaz emrini başkaları verdi ve     28 Kasım  2015, Tahir Elçi kirli eller tarafından bir suikaste kurban gitti.

*

Şu yaptı, bu yaptı demenin, işimize yarayacak yorumlar getirmenin,komplo teorilerine sığınmanın kimseye yararı yok.

*

Bu suikasti ülke üzerinde kirli hesapları  olan herkes yapmış olabilir. İlk olmadığı gibi son olmayacağı da kesindir.

*

Ülkemiz, onu yönetmesini bilmeyenlerin, devlet adamlığını  kahramanlık  nutukları atmak, siyaseti ne pahasına olursa olsun vatandaşı tavlamak, sandıkta avlamak sananların elinde yönetilemez  bir noktaya doğru sürüklenmekte.

*

Ortalık toz duman. Türkiye  özellikle son 4 yılda biraz gaflet ,biraz ihanetle tam da dumanlı havaları sevenlerin beklediği kıvama getirildi. Artık her türlü olumsuzluğa hazır olmak gerek.

*

Uluslararası  anlamda dostumuz  hemen  hiç kalmadı. Lafta dost olduğumuz ülkelerden ABD altımızı oymakta. Ama biz  IŞİD’e müdahale için ABD’ye İncirlik’e ek olarak Diyarbakır’ı  tahsis  ettik. ABD IŞİD’i bombalıyor.Biz de onunla birlikte  bombalar-mış gibi yapıyoruz. Ama net olan bir şey var ki IŞİD’ciler,  iktidarımızın duygusal ,öfkeli çocukları.

*

Bizimkilerin şimdilik YPG,PYD’ye gelecekte ise PKK’ya karşı potansiyel kozu. Onların vasıtasıyla Akdeniz’e uzanacak muhtemel bir Kürt koridorunu engelleme hesapları yapıyorlar.

*

Buna ben de ‘doğru  hesap’ diyeceğim de bu hesabı yapanlar, Kuzey Irak kürt bölgesinden  doğrudan petrol alarak   Irak içinde fiili durum kazanan  bir Kürt Devletini  siyaseten de tanıyorlar. Tam “Hem perhiz hem lahana turşusu” hali…

*

İktidar  YPG’ye PYD’ye terorist diyor;ama stratejik ortağı ABD’nin cici çocukları onlar.Ve bizimkiler ABD ile baş başa, o kötü terörist dediklerine yardım ediyorlar.

*

Bölgede az düşmanı varmış gibi yeni bir düşman daha edindi Türkiye. Putin şimdiden  bizi zor durumda bırakacak uygulamalara başladı. Fırsat buldukça açık-gizli her türlü kötülüğü yapacağı da tahminden öte bir durum.

*

Bizimkiler vatandaşımıza Rus uçağının düşürülüşü ile ilgili egemenlik masalları anlatsalar, kahramanlık destanları dizseler de   gerçek başka.

*

Yıllardır Ege’de Yunanistan’la aramızda yüzlerce hava sahası ihlali yaşandı. Pilotlar,  havada    it dalaşı tabir edilen  numaralarla sayısız oyun oynadılar birbirleriyle; ama düşürülen tek  uçak yok.

*

Ege’de   bir sürü ufak tefek adayı Yunanistan’a bıraktı bizimkiler. Karada durum buyken; havada düğün bayramken, akla  hiç  hava sahası ihlali yüzünden uçak düşürmek gelmezken bizimkilerin kahramanlığının Ruslara tutması normal mi sizce? Ben yemem şahsen.

*

Bu uçağı   Nato’nun ve Amerika’nın  bilgisini, onayını alarak, ya da onların bizi bilinçli olarak yanıltmaları ve oyuna getirmeleriyle  düşürdüğümüz kesin gibi. Onu Suriye çağı sandırdılar bize.

*

İşte delili:

*

Cumhurbaşkanı iç kamuoyuna: “Yine olsa yine aynısını yapar, uçağı düşürürdük .” diyerek gaz veriyor ; ama aynı gün bir yabancı dergiye yaptığı açıklamada” Uçağın Rusya’ya ait olduğunu  bilseydik farklı davranırdık. diyor. Aynı açıklamayı başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş da yapıyor.

*

Yani bizimkiler baltayı taşa vurduklarının farkındalar, ama işten kahramanlık pozlarına zarar getirmeden en az zararla sıyrılmak istiyorlar.

***

Ülkemizin gerçekten birlik beraberliğe en çok gerek duyduğu günlerden geçiyoruz. Cumhurbaşkanı da “toplumu “Biz olmaya , birlik beraberliğe “çağırıyor.

*

Bunları söylemek istemem ama yazık ki çok doğru ve gerekli olan bu çağrı, öyle bir ağızdan çıkıyor ki  samimiyetine güvenmek  çok zor ve  olumlu bir karşılık da bulamayacak  doğal olarak.

***

Bizim olması gereken vali , kaymakam,polis,muhtar, esnaf  bizim olmaktan çıkıp onun olmuşsa;

*

Bu topraklarda iyi güzel ne varsa hepsi onun eseri olmuş, tüm olumsuzlukların sorumluluğu bize kalmışsa;

*

Rakip siyasetçi onun tarafından  mezhebi nedeniyle yuhalatılmışsa;

*

Memleketin ölüleri, onun diliyle  mezhebi kökenine göre tasnif edilmişse;

*

Kadıköy vapurundan inenleri   vatandaşı olmaya layık görmüyor ama lutfen katlanıyorsa;

*

Kendi %50’sini çok seviyor ama karşısındaki %50’yi her  fırsatta dövüyor, dövdürüyorsa;

*

Toplumda fitne fesata yol açacağı açık olan camide içki içme, başörtülü bacının üstüne bevletme yalanları üzerinde aylarca tepiniyorsa;

*

Tüm siyasetini  bir  öteki  ortaya koymak, ona saldırarak, saldırtarak  kendi saflarını sıklaştırmak üzerine  kurmuşsa;

*

Bu sözler, samimi bulunamaz. Söyleyen zatın  yüreğinden  değil dilinden geliyordur ancak. Bu yüzden dinleyenlerin de kulaklarından öteye gitmeyecek ve  hiçbir biçimde yüreklere ulaşamayacaktır.

*

Ve bunlara ek olarak maçlarda sayıları hayli fazla  birileri, kendilerinin olmayan ölüleri ıslıklıyor ve yuhalıyorlarsa;

*

Bize çok benzeseler de  bizden olmadıklarını sandıklarımızın ocağına düşen ateş bizim yüreğimize  hiç dokunmuyorsa;

*

İşimiz  hayli müşküldür dostlar…

*

Hep “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur.” deriz ya…

*

Aslında başka düşman aramamıza da   gerek yoktur dostlarım.

*

Biz bu konuda da  birbirimize fazlasıyla yeteriz.

*

Uzak bir hayal olsa da  BEN’likten sıyrılıp BİZ olabilmek umutlarıyla…

*

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek