...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DOKAP Başkanı Yusuf Mengi’den Belediye Başkanı Nihat Acar’a Ziyaret

19 Haziran 2019 - 176 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»DOKAP Başkanı Yusuf Mengi’den Belediye Başkanı Nihat Acar’a Ziyaret
DOKAP Başkanı Yusuf Mengi’den Belediye Başkanı Nihat Acar’a Ziyaret

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Yusuf Mengi, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yüksel Kan ve DOKAP Ekonomik Kalkınma ve Proje Uygulama Koordinatörü Şeref Demir Şavşat’ta Yapılan Çalışmaları Yerinde İnceledi

 

Şavşat Belediye Baş-kanı Nihat Acar ve Şavşat Belediyesi Fen İşleri Müdürü Savaş Gül ile birlikte Şavşat’ta DOKAP tarafından yapılan çalışmaları inceleyen DOKAP heyeti projelerin son durumları hakkında bilgiler aldı. Yöresel Ürünler İşleme, Depolama ve Paketleme Tesisi Kısa Zamanda Tamamlanıyor

Çalışmalar hakkında bilgi veren Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar;“Yöresel Ürünler işleme, Depolama ve Paketleme Tesisinde % 80’lik bir tamamlanma oranına ulaş-tık. Tesiste kullanılacak maki-ne ekipmanları ile ilgili gerek-li araştırmaları yaptık. İnşaatı-mızda eksik kalan kısımların tamamlanması ve hemen ardından makine ve ekipmanların temini ile birlikte 1-2 ay içerisinde tamamlamayı planlıyoruz.” dedi.

Mezbaha Çalışmaları Devam Ediyor Mezbaha çalışmaları hakkında da bilgi veren Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar; “Mezbaha binasında tamamlanma oranı ola-rak %75’ lere ulaşmış durum-dayız. Bina içi ve çevre düzenleme çalışmalarını tamamlayarak kurban bayramına yetiştir-meye gayret gösteriyoruz”dedi.

Şavşat Çocuk Belediyesi Meyve Bahçesi’nde Ağaçlar Büyümeye Devam Ediyor

Doğu Karadeniz Kalkınma idaresi Başkanı Yusuf Mengi, geçtiğimiz aylarda oluşturulan Şavşat Çocuk Belediyesi mey-ve bahçesini de ziyaret etti.

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar Ve Şavşat Belediyesi Fen İşleri Müdürü Savaş Gül İle Birlikte Şavşat’ta DOKAP Tarafından Yapılan Çalışmaları İnceleyen DOKAP Heyeti Projelerin Son Durumları Hakkında Bilgiler Aldı

Burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar;

“Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız, Orman İşletme Müdürlüğümüz ve Tarım İlçe Müdürlüğümüz ile birlikte oluşturulan meyve bahçemiz-de fidan dikimini gerçekleştirdikten sonra öncelikli olarak koruma altına aldık. Alanın su-lama sistemi ile ilgili çalışmalar yapılıyor. En kısa zamanda sulama sistemini de tamamla-yacağız. Tamamlanana kadar Belediyemiz itfaiyesi ile ağaçların sulamalarını yapıyoruz. Burada yaptığımız fidanlama çalışmasını daha da yaygınlaştırmak istiyoruz.” dedi.

Yapılan çalışmalardan memnuniyet duyduğunu belirten Mengi; “Şavşat’ta yapılan çalışmaların hepsini dolaştık ve gördük ki DOKAP tarafından yapılan çalışmalar Şavşat’ta tam olarak karşılığını bulmuş. Yapılan çalışmaların her biri ilçeye değer katacak çalışmalar oldu. 2019 yılı içerisinde yapılan tüm çalışmaları tamamlayıp 2020 yılında da Şavşat’ta yeni projelere başlamak istiyoruz. Sayın Nihat beyin özellikle Tarımsal Kal-kınma Projesi’ni dinlediğimizde bu proje bizleri de heyecanlandırdı. Bizde DOKAP olarak inşallah önümüzdeki yıllarda Şavşat’a gereken destekleri vereceğiz.” dedi.

DOKAP heyeti yapılan çalışmaları inceledikten sonra ilçeden ayrıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek