...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1754 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Derekapı Güreş Sahasında Altyapı Çalışmaları Başladı

21 Mart 2016 - 2.072 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Derekapı Güreş Sahasında Altyapı Çalışmaları Başladı
Derekapı Güreş Sahasında Altyapı Çalışmaları Başladı

Derekapı Güreş Sahasında Altyapı Çalışmaları Başladı

Yusufeli Belediyesi, 23-24 Nisan 2016 tarihlerinde yapılması planlanan Yusufeli Geleneksel Derekapı Boğa Güreşleri öncesi Derekapı alanındaki çalışmalarını hızlandırdı.

Yusufeli’nin köklü geleneklerinden biri olan Derekapı Boğa Güreşleri etkinliğinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için her yıl olduğu gibi bu yıl da Derekapı Güreş Arenasında iyileştirme  çalışmalarına hız veren Yusufeli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Derekapı Boğa Güreşleri alanındaki çalışmalarını sürdürüyor.

Boğa güreş sahasında yapılan çalışmaların ilk aşamasında, arena girişinin sağ ve sol tarafı ile birlikte protokol bölümünün yanına da yeni tribünler yapılıyor. Yusufeli Belediyesi tarafından geçen yıl iş makinesi kiralanarak yapılan 750 kişilik ek tribüne karşılık olarak bu yıl da aynı oranda ilave tribün yapılarak izleyici alanı genişletiliyor. Boğa güreşi tutkunlarının güreşleri daha rahat izleyebilmeleri için yapılan tribünlerin Derekapı Festivaline kadar tamamlanması planlanıyor. Derekapı Boğa Güreşlerini tribünlerde değil de aileleri ile birlikte kapalı mekânlarda izlemek isteyen vatandaşlar için aile locaları yapıldı. Tribünlerin üstünde bulunan localar belli ücret karşılığında kiralanarak iki gün boyunca ailelere tahsis ediliyor. Derekapı güreş sahasında planlanan değişikliklerden bir diğeri de anons kulesinin, sağ taraftaki tribünlerin orta kısmına alınması olacak. Boğaların rahat bir şekilde  eşinmeleri için taşlardan temizlenen sahaya ayrıca ince kum sergisi de yapılacak.

Yusufeli Belediyesi, geçen yıl da Derekapı alanında birçok düzenleme yapmıştı. Yeni tribünler yapılmış, heyelanlarla gelen hafriyatlar kepçeyle temizlenmiş ve bay ve bayan tuvaletleri yeniden yapılarak bozuk çeşmeler de onarılmıştı. Güreş sahasında, boğa giriş çıkışları için kontrollü yol yapılarak insanlar ile boğaların giriş çıkış yerleri ayrılmıştı.

Festival alanının daha da güzelleştirilmesi için çalışmalar devam ediyor.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek