...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Davutoğlu, Artvin’i Çok Sevdi

16 Eylül 2016 - 1.093 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Davutoğlu, Artvin’i Çok Sevdi
Davutoğlu, Artvin’i Çok Sevdi

Başbakan Olmadan Önce Tatilini İlimizde Geçiren Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık’tan Sonra Da Geleneğini Değiştirmedi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Artvin sevdası sürüyor. Başbakan olmadan önce tatilini Artvin’de geçirip Artvin dönüşü AK Parti Genel Başkanlığı’na ve Başbakanlığa seçilen Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık görevini bıraktıktan sonra da bu geleneğini sürdürdü.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kurban Bayramı tatilini ailesi ve yakınları ile birlikte Artvin’in Borçka ilçesine bağlı turizm merkezi Karagöl ve Macahel bölgesinde geçiriyor.
Trabzon Havalimanı’ndan karayoluyla Artvin’in Borçka ilçesine beraberinde eşi Sare Davutoğlu ve AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ile birlikte gelen Davutoğlu’nu Artvin Vali Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan ve yetkililer karşıladı.
Ardından bayram tatilini Karagöl ve (Macahel) Camili’ de geçirmek için ilçe merkezinden ayrılan Davutoğlu, Karagöl gezisinde gölün etrafını turladığı sırada, aniden yamaca ve ormanlık alanda koşmaya başlayınca korumalarda şaşkına döndü.
Davutoğlu, doğaya ve manzaraya hayran kaldığını belirterek “Karagöldeyiz,çok güzel bir mekan ve güzel insanları var. Hep birlik de doğamızı hem geliştireceğiz hem de koruya-cağız ve dünyaya tanıtacağız. Allah bizi bu güzelliklerden ayırmasın. Bildiğiniz gibi daha önce de Şavşat ilçesinde tatil geçirmiştik. Ailecek Artvin’in yeri bir başka. Artvin’in doğal güzelliklerini görmek ve bu te-miz havayı teneffüs etmek oldukça güzel bir şey. Ailecek sevdiğimiz bu ilde bayram tatilini Artvin’de değerlendirelim istedik. Şavşat’a hayran kalmış-tık, Borçka’ya da hayran kalaca-ğımızdan eminiz” dedi.
Yürütülen terörle mücadele ve FETÖ Operasyonları ile ilgili soru üzerine ise Davutoğlu “Terörle mücadele 3 cephede yürü-tülüyor. FETÖ,PKK ve DAEŞ’a karşı en etkin şekilde yürüyor. Allah güvenlik güçlerimize Allah yardım eylesin. Muzaffer eylesin, bu bayramda mili birli-ğimiz için hep beraber omu omuza olacağız” ifadelerini kullandı.
Ahmet ve Sare Davutoğlu’na Sevgi Yağmuru
Artvin’in en önemli tatil yörelerinden biri hiç kuşku yok ki Borçka Karagöl yöresi. Yaz ayla-rında özellikle de Bayram tatilin de binlerce insanın görmek için tercih ettiği Borçka Karagöl’de Ahmet ve Sare Davutoğlu’nu görenler Davutoğlu çiftini sevgi yağmuruna tuttular. Davutoğlu ailesi ile fotoğraf çektirmek için adeta yarışan vatandaşlar, Da-vutoğlu çifti ile bir süre sohbet etme imkanı da buldular. AK Parti Artvin Teşkilatı mensupları da Davutoğlu çiftine güzel bir vefa göstererek onları yalnız bırakmadılar.
Karagöl’ün doğasına hayran kalan Davutoğlu çifti kendilerini görmeye gelen çocuklara özel ilgi gösterdiler. Sare Davutoğlu bir ara çevrede sahibi tarafından gezdirilen minik bir keçiyi severken bu sıra da Davutoğlu’nun da minik bir hayranını sevmesi dikkatlerden kaçmadı.
Ahmet ve Sare Davutoğlu çifti ise gördükleri sevgi karşısın da kayıtsız kalmadılar ve sıcak samimi sohbetleri ile kendilerini görmeye gelenlerle hoş vakit geçirdiler.
Davutoğlu ve ailesi Karagöl gezisini tamamladıktan sonra Artvin tatillerinin devamını ge-çirmek üzere Camili (Macahel) Bölgesine gittiler.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek