...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Darbe Girişiminin Acısı Artvin’e Düştü

16 Temmuz 2016 - 4.838 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Darbe Girişiminin Acısı Artvin’e Düştü
Darbe Girişiminin Acısı Artvin’e Düştü

Darbe Girişiminin Acısı Artvin’e Düştü

İki Şehit Haberi Yüreğimizi Yaktı

Demokrasimize karşı gerçekleştirilen başarısız darbe girişiminin acı bilançosu belli olmaya başladı. Başarısız darbe girişimi sırasında çok sayıda şehit verirken şehit haberlerinden ikisi de ilimiz Artvin’e geldi. Artvin Yusufelili hemşerilerimiz Polis Özel Harekat Şube Müdürü Dursun Acar,  Özel Hareket Memurları Erol İnce Gölbaşı Polis Özel Hareket Şubesine gerçekleştirilen saldırıda şehit düştükleri belirlendi. Polislerimizin acı haberi memleketleri Yusufeli’ne ulaşırken, Yusufeli şimdi bu şehitleri için ağlıyor. Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin yaptığı açıklamada; “ İlçemizin Kazım Karabekir (Kazahora) Mahallesinden Polis Özel Harekat mensubu Erol İnce, darbecilerin saldırısı sonucu Hakk’ın rahmetine kavuşarak şehit olmuştur. Hemşehrimiz Erol İnce’ye Allah’tan rahmet diliyor, İnce ailesine, yakınlarına, ilçemize ve milletimize sabır diliyorum. Şehidimizin ruhu şad olsun.

Başkan Yardımcımız Mehmet Akıllı’nın kayınbiraderi, ilçemizin Küplüce Köyünden hemşehrimiz Polis Özel Harekat Şube Müdürü Dursun Acar, dün geceki darbe girişimi sırasında Gölbaşı Polis Özel Harekat Merkezi Daire Başkanlığında şehit olmuştur. Hemşehrimiz Dursun Acar’a Allah’tan rahmet diliyor, Acar ve Akıllı ailelerine, ilçemize ve milletimize sabrı celil niyaz ediyorum. Şehidimizin ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.

Eyüp Aytekin, Darbe Girişimini kınadı

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin darbe girişimini yaptığı açıklama ile kınarken, demokrasiye sahip çıkan vatandaşlara da teşekkür etti.

Başkan Aytekin konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Milletimizin iradesini hiçe sayarak, kendi halkına silah doğrultan darbeci terör örgütüyle mücadele ederken Hakk’ın rahmetine kavuşan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, tüm şehitlerimizin ailelerine ve milletimize sabrı celil niyaz ediyorum.

Darbe girişimcilerine tüm Türkiye’de olduğu gibi Yusufeli’de de gereken tepki verilmiştir. Sokakta ellerinde Türk bayrakları ile demokrasimize sahip çıkan, sabaha kadar nöbet tutan duyarlı Hemşehrilerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Allah milletimizi tekrar darbelerle imtihan etmesin. Olaylarda hayatlarını kaybederek Şehit düşen vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize Allah’tan Rahmet ve yakınlarına sabır diliyorum” diye konuştu.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek