...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Danıştay’ın Kararına Zincirli Protesto!

11 Temmuz 2017 - 1.036 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Danıştay’ın Kararına Zincirli Protesto!
Danıştay’ın Kararına Zincirli Protesto!

Danıştay’ın Cerattepe Kararını Şirketin Kapısına Kendilerini Zincirleyerek Protesto Ettiler

Artvin Merkez’de Halkevleri üyesi 6 kişi Danıştay’ın kararını protesto etmek için maden şirketinin kapısına kendilerini zincirlediler.
Cerattepe’yi Yağmacılara Teslim Etmeyeceğiz!
Halk Evleri üyesi Dursun Ali Koyuncu ve beraberindeki 5 kişi İnönü Caddesi üzerinde maden şirketinin bulunduğu iş hanına giderek, Rize İdari Mahkemesi’nden çıkan ‘ÇED olumlu raporunu Danıştay’ın onamasını protesto etmek için, kendilerini kapıya zincirle bağladılar. Daha sonra üzerinde ‘Cerattepe’yi Yağmacılara Teslim Etmeyeceğiz’ yazılı pankartı açan grup ‘Cerattepe Geçilmez Artvin Halkı Yenilmez’, ‘Katil Şirket Artvin’i Terk et’ şeklinde sloganları atmaya başladı. Etraftan toplanan vatandaşlar sloganlara eşlik ederek alkış tuttular.
Artvin Halkına Rağmen Bu Karar Verilmiştir!
Eylem esnasında konuşan Halk Evleri Üyesi Dursun Ali koyuncu “Yaklaşık 2 yıl önce Cerattepe için açtığımız iptal davası bugün sonuçlandı. Danıştay bugün Cerattepe’nin katliamı için onay vermiştir. Danıştay Artvin halkın taleplerine rağmen bu madene onay vermiştir” ifadelerini kullandı.
Olay yerine gelen Artvin Emniyet Müdürlüğü mensubu polisler önce eylemi izleyen vatandaşları dağıtmaya çalıştı. Daha sonra pankartı toplayan polis eylemcilere müdahale etti. Daha sonra zinciri çözmeye çalışan polis zinciri çözemeyince vücuduna sarılı olan zinciri boyunlarından çıkartarak eylemcileri gözaltına aldı. Gözaltı haberini alan Artvin Halkı Karakol önünde kalabalık oluşturdu. Bunun üzerine polis karakol önünde güvenlik önlemi aldı. Yaklaşık 2 saat gözaltında kalan eylemciler daha sonra serbest bırakıldı.

 

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek