...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞDANIŞMANLIĞINA İSRAFİL KIŞLA GETİRİLDİ

16 Kasım 2018 - 640 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞDANIŞMANLIĞINA İSRAFİL KIŞLA GETİRİLDİ
CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞDANIŞMANLIĞINA İSRAFİL KIŞLA GETİRİLDİ

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına Şavşatlı hemşerimiz eski Milletvekili İsrafil Kışla getirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla Resmi Gazete’de yayımlanan yeni atama kararlarına göre, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AK Parti Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı İsrafil Kışla atandı.

 

İsrafil Kışlanın Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirilmesi Artvin il ve ilçelerinde özelliklede Şavşat ilçemizde büyük sevinç yarattı.

Milletvekilliği döneminde önemli hizmetlere imza atan İsrafil Kışla son Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığına ataması yapıldı. İsrafil Kışla’nın Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirilmesi ülke genelinde, İsrafil Kışla kimdir, nereli ve kaç yaşında? En çok merak edilen isimlerden biri oldu. İşte hakkında tüm bilgiler

İsrafil Kışla kimdir? Kamuoyunun en çok merak ve araştırdığı isimlerden birisi İsrafil Kışla oldu. Bunun sebebi ise Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevine atanması oldu. Kışla, bir dönem Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeliği de yapmıştı. Şavşat’ın Meydancık köyünde doğan 59 yaşındaki İsrafil Kışla ilk ve orta öğrenimini doğduğu Köyde lise eğitimini ise Trabzon’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde yüksek lisans ve doktora yaptı.

İSRAFİL KIŞLA KİMDİR NERELİ VE KAÇ YAŞINDA

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak atanan İsrafil Kışla, 10 Mart 1959’da Artvin Şavşat’ta doğdu. Baba adı Sultan Süleyman, anne adı Emine’dir.
Yönetici; Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde yüksek lisans ve doktora yaptı.
İlim Yayma Cemiyetinde Genel Müdürlük ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 24. Dönemde Artvin Milletvekili seçildi. Kuveyt Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği yaptı. AK PARTİ Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısıdır.
İngilizce, Gürcüce ve Arapça bilen Kışla, evli ve 5 çocuk babasıdır.

HABER: NURBAY USTA

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika
Teknik Destek