...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cittaslow Türkiye Koordinasyon Toplantısına ŞAVŞAT Ev Sahipliği Yapacak

03 Şubat 2017 - 1.331 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Cittaslow Türkiye Koordinasyon Toplantısına ŞAVŞAT Ev Sahipliği Yapacak
Cittaslow Türkiye Koordinasyon Toplantısına ŞAVŞAT Ev Sahipliği Yapacak

Cittaslow Türkiye Koordinasyon Toplantısına ŞAVŞAT Ev Sahipliği Yapacak

Türkiye’de Cittaslow Markası Almış Olan 11 İlçenin Belediye Başkanları İlçemiz ŞAVŞAT’ta Bir Araya Gelecekler

Ülkemizde Cittaslow markası almış olan ilçelerin koordinasyon komitesi toplantısına Şavşat ev sahipliği yapacak.

İlçemizde yapılacak olan koordinasyon komitesi toplantısına Cittaslow ünvanı almış ilçelerden Seferihisar, Gökçeada, Yenipazar, Yalvaç, Taraklı, Halfeti, Uzundere, Akyaka, Vize, Perşembe ve Kıbrıs’ın Yeni Boğaziçi, Lefke ve Mehmetçik ilçelerinin belediye başkanları, koordinatörleri ve Uluslararası Cittaslow Birliği Genel Sekreteri ve Onursal Başkanı Pier Giorgio Olivetti katılacak.

Toplantıda ayrıca; Ülke-mizde Uluslararası Cittaslow Birliğine Üyelik süreci tamamlanan Sinop Gerze, Isparta Eğirdir ve Bolu Göynük ilçelerinin Cittaslow Sertifikaları Şavşat’ta verilecek.

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk yapılacak olan Kordinasyon Komitesi Toplantısı ile ilgili bir açıklama yaptı. Öztürk yaptığı açıklamada; “Felsefesi hayatın yaşamaktan zevk alınacak bir hızda yaşanmasını savunmak olan CittaSlow Birliğinin Türkiye Koordinasyon Komitesi toplantısının ilçemizde yapılması ilçemizin her yönüyle tanıtımına vesile olacağından önemi büyüktür. Çünkü CittaSlow hissetmektir. Aynılaşmadan, özgün değerleri koruyarak kültüre, tarihe, doğaya sahip çıkışın duru-şudur. Çevre dostu yaşamı önemseyen geleceğimizi şekillendirecek yaşam biçimidir. Bizde Şavşat ilçesi olarak bu yüzden bu ağa üye olmaya karar verdik diyerek, toplantıyı onurlandıracak olan tüm katılımcılara ilçemize geliş-gidişlerinde kazasız, belasız yolculuklar diliyorum.” dedi.

Öztürk açıklamasının devamında ise, CittaSlow Türki-ye Koordinasyon Komitesi Toplantısının İlçemize, Ülkemize ve CittaSlow Markalı Tüm İlçelerimiz ile Yavru Vatan CittaSlow İlçelerimize ayrıca,  CittaSlow ailesine yeni katılacak kentlerimize uğur getirmesini ve barışa, dostluğa vesile olmasını diliyorum” dedi.

Yapılacak olan kordinasyon komitesi toplantısı ilçemizde 3-5 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Katılımcılar Cittaslow kapsamında incelemelerde bulunacak ve ilçemizin doğası ve tarihi yerleri ziyaret edecek.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek