...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cittaslow Şavşat Dünyaya Tanıtıldı

02 Mart 2018 - 735 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Cittaslow Şavşat Dünyaya Tanıtıldı
Cittaslow Şavşat Dünyaya  Tanıtıldı

Cittaslow Şavşat Dünyaya  Tanıtıldı

Şavşat Dünyanın En Büyük Borsa BİT (lnternazionale del Turismo) Turizm Fuarında Tanıtıldı

Cittaslow Şavşat, Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan ve İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen BİT (Borsa Internazionale del Turismo) uluslararası turizm fuarın da Cittaslow Türkiye standında tanıtıldı.

11-13 Şubat tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Turizm Fuarı’nda Cittaslow Şavşat’ın da aralarında bulunduğu 14 Cittaslow üyesi kentin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile konaklama tesislerinin tanıtımı yapıldı.

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk yapmış olduğu açıklamada: “Kültür ve Turizm Bakanlığı, Cittaslow Türkiye Başkenti Seferihisar Belediyesi ve Şavşat Belediye Başkanlığımız koordinasyonunda birçok farklı ülkenin profesyonel turizm sektörü yetkililerinin ve seyahat severlerin katıldığı fuarda dört mevsim güzellikler şehri Cittaslow Şavşat’ımızın her yönüyle tanıtımının yapılmış olması kentimizin turizm açısından gelişmesi için büyük önem arz etmiştir. Farklı kültürlerin, farklı topraklarda bir araya gelmesini sağlayan bir sektör olan turizm aynı zamanda Cittaslow markası gibi yerel kalkınma modelidir.

Bu nedenledir ki; Turizm hizmetle gelişir, sevgiyle büyür sözüyle çıktığımız yolda dağların koynundaki cennette bulunan potansiyeli gerekli tanıtımları yaparak Milano BIT fuarında olduğu gibi her fırsatta değerlendiriyoruz. Bizlerin kardeşçe huzur için de yaşadığı kentimizde kalkınma açısından önemli olan turizm hareketliliğinin gün geçtikçe artacağı inancındayız ve çalışmalarımız bu yönde devam etmektedir” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek