...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1649 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CİBA Müzik Grubu İlçemizde Halk Konseri Düzenledi

28 Temmuz 2017 - 904 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»CİBA Müzik Grubu İlçemizde Halk Konseri Düzenledi
CİBA Müzik Grubu İlçemizde Halk Konseri Düzenledi

İlçemizin gençlerinden Cihangir Gülcan Barış Aydın ve Barış Evbaşı ’dan oluşan CİBA Müzik Organizasyon tarafından Bele-diye Parkında yaz etkinlikleri kapsamında düzenlenen halk konserine çok sayıda vatandaş katıldı.
Yapılan konser etkinliğin de ilçemizin yetiştirdiği müzisyenlerden Erkan Taştan, Mehmet Yılmaz, Ceren Altun CİBA MÜZİK Organizasyonun Solisti Barış EVBAŞI ile müzisyenleri ve misafir müzisyen Mevlüt Özkadam ve tulum sanatkarı Mücahit Altun eşliğinde katılımcılara unutulmaz müzik dinletisi sunuldu. Katılımcılar konser sırasında doyasıya eğlendiler.
Konser başlangıç bölümün de çöp atıklarının sebep olduğu çevre kirliliğine dikkat çekildi. Ülkemize gelen yabancı bir ziyaretçi tarafından Türkiye’de ki çöplerin doğal ortama ve piknik alanlarına rastgele bıra-kılması sonucu ortaya çıkan kirliliğe ait hazırlanan video izlettirildi. Şavşat’taki doğal ortamlara çöp atılmaması ve piknik sonrası çöplerin mutlaka toplanması konusunda uyarıda bulunularak konsere başlanması ayrıca takdir konusu oldu. Devamında ise Belediye Başkanlığı tarafından finanse edilerek İlçenin tanıtımı için yaptırılan ve Şavşat’ın eşsiz doğal güzellikleri ile tarihi yerlerinde CİBA Müzik Organizasyon ta-rafından çekimi yapılan ilçenin yetiştirdiği birçok gönüllünün Şavşat için seslendirdiği sosyal medyada izlenme rekoru kıran İndim Çayır Biçmeye türküsü eşliğinde yapılan “Şavşat İçin Söyle” videosu ekrana yansıtıldı.
Konseri izleyen katılımcılar Şavşat İçin Söyle 2 tanıtım videosunun ne zaman izleyeceğiz diyerek CİBA Müzik Organizasyondan istekte bulundular.
Konser sonrası CİBA Müzik Organizasyonda Piyano ve Gitar Müzisyenliği yapan Barış Aydın şunları söyledi. “Aslında konserimizi geçen hafta yapacaktık, ancak trafik kazası sonucu hayatını kaybeden hemşerilerimizden dolayı erteledik” diyerek, trafik kazasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diledi.
Cihangir Gülcan ise konuşmasında; ilçemizde yapılan festivallere, düğünlere diğer etkinliklere herkes katılamıyor. Bu yönde bir istek geldi. Bizde CİBA Müzik olarak bu etkinliği gerçekleştirmeye çalıştık. Her şey para değil. Konser katılımının fazla olması ve her katılımcının eğlenmesi bizleri çok mutlu etti, güzel övgüler aldık. İstenirse daha kapsamlı bir şekilde gelecek yaz yine bu tür etkinlikleri düzenleriz dedi.
Özellikle yaz tatilini geçirmek üzere ilçede bulunanlar; yapılan yaz konseri etkinliğinin her yıl tekrarlanmasını, geleneksel hale getirilmesini ve katılmaktan zevk aldıklarını ifade ederek gurbetteki yakınlarına çektikleri görüntüleri canlı olarak izlettiler.
Konserde yöresel müzisyenlerin söylediği birbirinden güzel türkülerin yanında CİBA Müzik Gurubunda yer alan Barış Evbaşı ve müzisyen Ceren Altun’un birlikte yaptığı düet katılımcılardan tam not aldı.
Ayrıca CİBA Müzik Organizasyon çalışanları, sahne alan sanatkarlar konserin yapılması için yaptıkları müracaatı kabul eden destekte bulunan ve ilçe halkının doyasıya eğlenmesine izin veren Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı’ya ve Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’e ve ilçe halkı adına teşekkür ettiler.

 

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek