...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP’li Bayraktutan Sordu Bakan Tüfenkçi Cevapladı

06 Ocak 2016 - 747 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»CHP’li Bayraktutan Sordu Bakan Tüfenkçi Cevapladı
CHP’li Bayraktutan Sordu Bakan Tüfenkçi Cevapladı

CHP’li Bayraktutan Sordu Bakan Tüfenkçi Cevapladı

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan geçtiğimiz günlerde bölgemiz ve Sarp Sınır kapısında biz dizi incelemelerde bulunan Gümrük Ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye Sarp Sınır Kapısı’nda yaşanan sorunlar hakkında sorular yöneltti.

Bayraktutan TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak şu ifadelere yer verdi: “Sayın Bakan, ben Artvin milletvekili olarak evvelsi gün bölgemi ziyaret ettiğinizi biliyorum. Sarp Sınır Kapısı’ndaki sorunları yerinde gözlemlediğinizi tahmin ediyorum. Bu sorunlar, kapıdaki yığılmalar, özellikle tek kapı uygulamasına ilişkin beklentiler konusunda ne yapacaksınız? Sarp Sınır Kapısı’nda fiziki imkânsızlar nedeniyle, çok yoğun geçişler nedeniyle bayağı sıkıntılar oluyor. Muratlı’nın açılmasına ilişkin Artvin’de büyük bir beklenti var, Muratlı Sınır Kapısı’nın. Her iki ülke arasında gerekli uluslararası anlaşma sağlandı. Gürcistan Hükûmeti ile Türkiye arasında yeni kapının açılması konusunda bir girişiminiz olacak mı? Sarp Sınır Kapısı’ndaki sorunları ne zaman halledeceksiniz? Bu yığılmalara ne zaman son vereceksiniz? Özellikle tır ve otobüs kuyruklarını bizzat gözlemlediğinizi umuyorum. Bu sorunu ne zaman halledeceksiniz?”

Gümrük Ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Bayraktutan’ın sorusunu şu ifadelerle yanıtladı: “

Siber saldırı sorusuyla ilgili olarak yazılı olarak cevaplandırmak istiyoruz. Diğer sorularla ilgili, Ulaştırma Bakanlığıyla ilgili olan sorulara da Ulaştırma Bakanımızla görüştükten sonra cevap vermek istiyoruz haklı olarak. Sarp Sınır Kapısı’yla ilgili olarak sorulan soruya cevap vereyim. Önceki gün, Sarp Sınır Kapısı’ndaki sorunları yerinde tespit etmek için bir grup milletvekili arkadaşımızla beraber Sarp Sınır Kapısı’na gitmiştik. Gürcistan Maliye Bakanıyla da görüştük, Muratlı Kapısı’nın açılması noktasında karşılıklı olarak anlaşma vardı, açılması noktasında çaba gösterilmesi her iki ülke arasında tekrardan teyit edildi. Sarp Sınır Kapısı’nın yeniden yapılması noktasında projemiz bitmişti, bunun yerinde uygulanıp uygulanamayacağını ve hangi süre içerisinde biteceğini arkadaşlarımız yerinde tespit etti, değerlendirmesi sürüyor, önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek