...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP Şavşat İlçe Kongresinde Nihat Acar Güven Tazeledi

19 Kasım 2017 - 1.044 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»CHP Şavşat İlçe Kongresinde Nihat Acar Güven Tazeledi
CHP Şavşat İlçe Kongresinde Nihat Acar Güven Tazeledi

CHP Şavşat İlçe Kongresinde Nihat Acar Güven Tazeledi

Şavşat Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Kongresi Dün Yapıldı

Yapılan Kongrede Nihat Acar Güven Tazeledi

Şavşat Belediye Düğün Salonunda kongreye CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt Ardanuç Beledi- ye Başkanı Yıldırım Demir, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Artvin Faal gazeteciler Derneği Başkanı İsmet Başar,  İl ve diğer bilçe yönetim kurulu üyeleri, Şavşat CHP İlçe Başkanı Nihat Acar, CHP İlçe Başkan Adayı Erdoğdu Atalay delegeler ve partililer katıldı.

Divan Teşekkülünün ardından Saygı Duruşu ve İstiklal marşı okundu. Divan Başkan-lığına CHP İl Genel Sekreteri Hüseyin Altun, katip üyeliklerine ise Sevgi Gökçe ve Abdullah Coşkunoğlu getirildi.

Divan Başkanı Hüseyin Altun yapılacak olan kongre ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Divan Başkanlığına 44 imza ile verilen önerge sonrasında Başkan adaylarının seçime blok liste ile girilmesine karar verildi.

Kongrede Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan bir konuşma yaptı.

Bayraktutan konuşmasında hem PKK hem de FETÖ terör örgütlerinin saldırısına uğra-yan tek milletvekiliyim. Dar-be gecesi meclise giden 3 milletvekilinden biriyim. Gidişat  kötü. Ülke iyi yönetilmiyor. CHP hem genelde hem yerelde seçime gitmek istiyor. Parlamenter sistemi geri getireceğiz. Mustafa Kemal’ın yanın da olmamızdan rahatsız olanlar var. Şavşat çok zor bir coğrafya. Şavşat Belediye Başkanlığını yeniden geri alacağız. İsrafil Kışla neden Bakan olamıyor. Sahil illerimizde bakanı olmayan tek il Artvin’dir. Biz Hükümet olsaydık buraya kırmızı plaka ile gelecektim, yani Artvin’in bir Bakanı olacaktı. Bu kongreleri yaptıktan sonra partimizi iktidara taşımak için bütün birimlerimizle çalışacağız. Eski yönetim kuruluna teşekkür ediyor, yeni seçilecek olan yeni yönetim kuruluna başarılar diliyorum.” Dedi.

Kongrede CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt’ta bir konuşma yaparak partililere hoş geldiniz dedi. Kurt, olağanüstü bir süreç yaşadıklarını söyleyerek ve rakamlar vererek iktidarın çeşitli hilelerle ve baskılarla seçimler kazandığını söyledi.  AKP’nin aldığı oy oranın düştüğünü ancak buna rağmen hazine yardımları, havuz medyası yardımları ile ayakta durmaktadır. Yeni örgüt yapılanmasında devrimcilik ilkesine sahip çıkacaklarını söyleyerek geriye bakmayacaklarını ancak geçmişte yapılan hatalardan ders alacaklarını ve ileriye bakacaklarını kaydetti. Kurt, parti içi yapılanmayı yeniden oluşturacaklarını, bu yapılanma sırasında kişisel bazlı örgütlenmeye son vereceklerini kaydetti. Duygusal-lığı bir kenara bırakıp akılcı bir örgütlenmeye öncülük yapacağını söyledi. Parti çalışmaları sırasında bir hata yapıldığında üyelerin eleştiri yapmasını istedi. “ Bir elin nesi var iki elin sesi var” atasözünü söyleyen Ali Yücel Kurt, “Eksiklerimiz olduğunda bizi uyaracaksınız. Hata yapmaya lüksümüz yoktur.”dedi.

İlçe Başkanı Nihat Acar’da yapmış olduğu konuşmada; “Değerli arkadaşlar demokratik kitle partilerinde, demokratik kitle örgütlerinde yönetimler seçimle gelir, seçimle giderler bu demokrasinin güzelliğidir. Demokratik kitle partilerinde parti yönetimleri için mücadele, yarış, tartışma olur, olmalıdır da. Bu yarış partinin daha dinamik olmasının bir işaretidir. Bu partiye üye olmak, partinin yönetimine başkanlığına talip olmak kişilerin doğal haklarıdır. Yine bu partiye veya yönetimine üye olmak kadar, o partinin yönetiminden veya başkanlığından istifa etmekte kişilerin en doğal haklarıdır. Kişi doğal istifa hakkını kullandıktan sonra etik olan hiç bir şekilde parti yönetimine müdahale etmemeli; ancak ilçemizde müteahit defalarca yönetimden istifalar olmuş ancak istifa eden arkadaşlarımız, yeni yönetime gelecek arkadaşlarımıza da baskılar uygulamış, yönetime bizim istediğimiz şahıslar gelebilir mantığı gütmüşlerdir. Kayyum yönetiminden sonra yön etime gelen yönetim kurulu 2015 Mart ayı içerisinde istifa etmiş şuan ki mevut yönetimimiz genel merkez atamasıyla göreve gelmiştir. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimlerinde partimiz ilçe merkezinde 17 oyla birinci olurken kırsalda 46 köyde birinci parti olmayı başarmıştır. Her şeye rağmen gelecek aydınlık günlere olan inancımla Cumhuriyet Halk Partimizin ne olursa olsun Şavşat’ta ve bütün Türkiye’de zafere ulaşacağına inanıyor ve güveniyorum. Bu kongrede kazanan bir gurup değil CHP olacaktır.”dedi.

CHP Şavşat İlçe Başkan adayı Erdoğdu Atalay’da konuşmasında, neden aday olduğunu açıkladı. Atalay; “Partimizdeki kırgınlıkları, dargınlıkları kaldırmak için adayım. Sizlerin desteğiyle tüm Cumhuriyet Halk Partilileri kaynaştırmak ve birlikteliği sağlamak için adayım, tek bir oyun, tek başına ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Hiç kimseyi partinin dışın da bırakmamak, hiç bir partili dışlanmasın diye adayım. Gerektiğinde tek bir mesaj veya bir çağrıyla yüzlerce partiliyi toplayabilme ve harekete geçirmek için adayım. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçtaroğlu’nun çok arzu ettiği ancak ilçemizde karşı-lığını bulamadığımız parti içi demokrasinin zevkini tüm partililerimize yaşatmak için adayım. Giden gitsin, kalanlar bize yeter, geçmişte de bu böyleydi, anlayışını ve yanlışlarını orta-dan kaldırmak ve tüm CHP’lileri bir şemsiye altında toplamak için adayım. Atatürk’ün dediği gibi “Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar” işte bu daveti emir telakki ettiğim için adayım. Sayın delegeler bizler güçlü bir yönetimin oluşturulması ile ilgili talebimizde yönetime herhangi bir rakam önererek bir teklif götürmemişizdir. Sayın milletvekilimiz ile yaptığımız görüşmede vekilimiz Hopa ilçesi örneğini vererek yönetime 6 kişi verilmesi yönünde bizlere ve ilçe başkanımıza tavsiyede bulunmuştur. İnanıyorum ki sayın vekilimde bunu doğrulayacaktır. Bütün bu iyi niyetle yapmış olduğumuz girişimlere karşı yapılmasını muhtemel olarak gördüğümüz mesnetsiz, dayanaksız suçlamalar ve eleştirilere karşı her türlü bilgi, belge ve kayıtlarla genel kurul önünde ayrıca cevap vermeye hazırız. Bizler burada bir aileyiz ve aynı düşüncenin insanlarıyız. Hep biriz ve beraber olmak zorundayız. Bugün burada parti için demokrasi şöleni var, hizmet yarışı var, kaybeden olmamalı, kazanan Cumhuriyet Halk Partisi ol-malıdır. Sonuç ne olursa olsun bu salondan el ele, kol kola kaynaşarak tek yürek ve tek yumruk olarak çıkmak zorundayız. Çağdaş sosyal bir hukuk devleti gibi yönetilen özgür, demokratik bir Türkiye umuduyla hepinize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”dedi.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Yapılan seçimler sonucunda eski Başkan Nihat Acar kullanılan toplam 92 delegenin 61 oyunu alarak yeniden Şavşat CHP  İlçe Başkanlığına seçildi. Diğer Aday Erdoğdu Atalay ise 31 oy aldı.

Yoğun bir katılım ile tekrar  Şavşat ilçe Başkanlığı görevine getirilen Nihat Acar kısa bir konuşma yaparak “Bütün katılımcılara ve kendisine oy veren, vermeyen herkese teşekkür etti. Amacımız ilçemizde ve ülke genelinde CHP’nin kazanmasıdır.” dedi.

Yapılan seçim sonucunda ilçe Başkanlığına Nihat Acar tekrar seçilirken yeni yönetim kurulu Tuncay Altun, İrfan Avcı, Ersan Dülger, Zafer Kaya, İmran Kayaoğlu, Süleyman Özkan, Emin Subaşı, Çağrı Temiz, Fatih Turan, şeklinde oluştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek