...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1649 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Şavşat’ta

10 Ağustos 2019 - 76 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»CHP Lideri Kılıçdaroğlu Şavşat’ta
CHP Lideri Kılıçdaroğlu Şavşat’ta

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar’ı Makamında Ziyaret Eden Kılıçdaroğlu’na Meclis Kararıyla Fahri Hemşerilik Beratı Verildi

31 Mart Seçimlerinde Sandıktan Başarıyla Çıkan Belediyeleri Ziyaret Etmek Üzere Artvin’e Gelen CHP
Genel Başkanı Kemal Kıhçdaroğlu, Şavşat’ı Ziyaret Etti.Şavşat Belediye Baş­kanı Nihat Acar’ı makamında ziyareteden Kılıçdaroğlu’na meclis kararıyla fahri hemşerilik beratı verildi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,
“Türkiye yanhş siyasetten ötürü farklı yerlere sürüklen­di. Gerginliklerden, kavga­lardan bıktık, usandık artık.Kavgalar sona ermeli” dedi. 31 Mart yerel seçimleri kapsamında Türkiye genelin de ‘teşekkür ziyaretleri’ne Rize ve Artvin’den başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin’in Şavşat ilçesindeki konvoyuna yönelik 25 Ağustos 2016’da PKK’lı teröristler tarafından düzenle­nen saldırıda şehit olan Jan­darma Er Fatih Çaybaşı anı­sına, Artvin Off Road Kulü­bü tarafından Soğuksu mev­kisinde yaptırılan çeşmeyi zi­yaret etti. Kılıçdaroğlu, Şavşat programı öncesi ziyaret ettiği çeşmeden eliyle su içip, şehit Çaybaşı’nın adının yazılı ol­duğu taşı okşadı. Çevredeki seyyar satıcılarla da selamla­şan Kılıçdaroğlu’na yöre sakini Havva Civelek, sohbet sırasında İstanbul Büyükşe­hir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da Artvin’e gelmesini istediğini söyledi. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, “İmamoğlu’nun Karadeniz turuna çıkmasını istiyorum. Bu sefer VİP’ten geçip geç­meme tartışması da olmaz” yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler daha son­ra konvoyla Şavşat’a geldi.

ŞAVŞAT BELEDİYESİNİ  ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şavşat Belediye­si’ni ziyaret etti, vatandaşlara seslendi. Siyasetin amacının vatandaşlara hizmet etmek ol­duğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Herkesin hakkının, hukuku­nun, adaletinin korunması la­zım. Bireysel olarak benim ta­lebim yok. Ben diğer siyasiler gibi değilim, onlara bir şey de­mek istemiyorum. Ama Türki­ye yanlış siyasetten ötürü fark­lı yerlere sürüklendi. Gerginliklerden, kavgalardan bıktık usandık artık. Kavgalar sona ermeli. Siyaset cep doldurma, köşeyi dönme aracı değildir. Siyasetin amacı vatandaşa hizmet etmektir” dedi. 

‘KÜÇÜKÇEKMECE İLE ŞAVŞAT BELEDİYESİ’Nİ KARDEŞ BELEDİYE İLAN EDECEĞİZ’ 

Küçükçekmece Belediyesi ile Şavşat Belediyesi’ni kardeş belediye ilan edeceklerini de ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bi­zim belediye başkanlarımız sorunları aşmak için ellerin­den gelen bütün çabaları gös­terecekler. Şavşat belediyesi diğer belediyelerle de kardeş olacak. Dediler ki ‘Şavşatlıların en çok yoğun olduğu bele­diye; Küçükçekmece Beledi­yesi, Küçükçekmece ile kardeş olalım. Notumuzu aldık, Küçükçekmece ile Şavşat Belediyesi’ni kardeş belediyesi ilan edeceğiz. Küçükçekmece Belediye Başkanımız da bura­ya gelecek. Şavşat’ta varsa bir sorun, gönül birliği içinde çözmeye çalışacaklar” ifadelerini kullandı. 

‘HEPİMİZİN DÜŞÜNMESİ LAZIM’

İşsizliğin sürekli arttığını kaydeden Kemal Kılıçdaroğlu, “İşsizliğin bir felaket, yoksul­luk olduğunu, biliyorlar mı acaba. İşsiz birisinin, cebinde parası olınayan birisinin sokak­larda rahat gezemeyeceğini bi­liyorlar ıru acaba. Yeterartık ya. Vallahi de billahi de yeter. Millet artık öyle bir noktaya geldi ki; iş yok, güç yok. Da­ha dün Hopa’da bir kadın  gel­di. ‘3 kızım var, 3’üde üniversi­teyi bitirdi, işsiz’ Hangi sıkıntı­lara girdiğini, boğazından kes­tiğini, onu hangi umutlarla ok­uttuğunu gayet iyi biliyorum. Kim iş verecek, onları düşünen kim. Hepimizin düşünmesi la­zım. Peki derdimiz ne, çocuğu işsizse iş bulacağız kardeşim, siyasetin görevi budur” diye konuştu.

 ‘HER TÜRLÜ ENGELİ KARARLILIKLA AŞACAĞIZ’ 

Kılıçdaroğlu; “Şavşat’ın Benim İçin Özel Bir Anısı Var” Artvin’de terör saldırısına uğradığı yere gittiğini de an­latan Kılıçdaroğlu, “Burada Şavşat’ta bir terör saldırısına uğramıştım, l güvenlik görev­limiz şehit olmuştu. O çeşmeye uğradık, o çeşmeden bir yudum su aldık. ‘Allah rahmet eylesin’ diyoruz ona. Dolayısıyla inan­dığımız davadan, inandığımız yoldan hiç kimse alıkoyamaz. Biz bu memleketin, Türkiye ‘nin huzuru için hep birlikte huzur içinde yaşamak için yo­la çıktık. Önümüzde hangi en­geller olursa olsun her türlü en­geli kararlılıkla aşacağız, birlikte güzclliklcr içinde yaşayaca­ğız” diyerek konuşmasını ta­mamladı. Konuşmanın ardın­dan Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na, Şavşat’a gelişinın anısına fahri hemşeri­lik beratı verdi. Kılıçdaroğlu; da­ha sonra aynı gün nikahları kıyı­lacak olan Duygu ve Oktay çifti­ni tebrik edip mutluluklar diledi.
Kılıçdaroğlu, Şavşat’ta düzenlenen mitingin ardından  8’inci Ulusal, Kültür, Sanat ve Bal Festivali’ne katılmak üzere Ardahan’a hareket etti.

 

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek