...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Şavşat’ta Partililerle Bir Araya Geldi

27 Ocak 2017 - 2.321 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Şavşat’ta Partililerle Bir Araya Geldi
CHP Artvin Milletvekili  Uğur Bayraktutan Şavşat’ta Partililerle Bir Araya Geldi

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Meclisin tatil edilmesinin ardından Referandum Çalışmaları için ayağının tozuyla Artvin’e geldi. Çalışmalarına ilk olarak 25 Ocak 2016 Çarşamba günü İl Yönetimi ile beraber CHP Şavşat ilçe Teşkilatını ziyaret ederek başladı. Bayraktutan Şavşat’ta partililere ve vatandaşlara Anayasa ile ilgili referandum sürecini anlattı.
Cumhuriyet Halk Partisi Şavşat İlçe binasında gerçekleşen toplantıya CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt, CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, CHP Şavşat İlçe Başkanı Nihat Acar, İl Genel Meclis Üyesi Ertan Turan, CHP Şavşat Kadın Kolları Başkanı Sevgi Gökçe, CHP Şavşat Gençlik Kolları Başkanı Mutlu Karagöz, Av. Bedrettin Kalın, partililer ve vatandaşlar katıldı.
CHP Şavşat İlçe Binasında açılış konuşmasını yapan Başkan Nihat Acar, “Bildiğiniz üzere Türkiye’nin günde-mini yoğun şekilde teşkil eden Anayasa görüşmeleri ile ilgili sayın vekilim yoğun bir çalışma içerisindeydi. Bu çalışmala-rının çoğunu basın aracılığıyla izledik. Birde basına yansımayan kısımlarını sayın vekilimin burada bizlere uzun uzun anlatacak.” dedi.
CHP Artvin İl Başkanı: Ali Yücel Kurt; “Cumhuriyet Bloğu Oluşturacağız”
CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt ise partililere ve vatandaşlara yaptığı kısa konuşmada; “Geçtiğimiz iki hafta önce mecliste bir maraton bitti. Bu maraton neyin maratonuydu bizim gelecekteki yaşamımızı ilgilendiren bir maratondu. Bu yaşamımızı ilgilendiren 18 maddenin içerisinde de bir sürü fıkralar vardı a,b,c, diye. Belki halkımız o saatlerde uyuyordu ama öyle maddeler, öyle fıkralar var ki bir madde bile geleceğimizi, yaşamımızı ilgilendirdiği için günlerce tartışılması gerekir. Katibin kanun teklifini okuması 12 dakikada sürüyor. Kanun teklifini eleş-tirmek ve değiştirmek için muhalefet veya karşı çıkana ver-dikleri süre ise 10 dakika böyle bir şey olabilir mi? 2017 Yılın-da-2020 yılında gelecek belki 10 yılımızı belki 20 yılımızı ilgilendiren bu yasayı yarım saat içinde meclis kabul etti ve sabahın üç buçuğunda bizden, halktan kaçırarak kabul etmiş oldu. Bu yüzden halktan kaçıyorlar diyoruz. O yüzden bunu halkın önüne çıkıp anlatamıyorlar diyoruz. Bizde ne yapacağız bizde bunları çıkıp halka anlatacağız. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Türkiye’nin her noktasında Cumhuriyet bloğu oluşturacağız.”dedi.
CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan “Anayasa CHP’nin Değil, Türkiye’nin Sorunudur”
CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Şavşat İlçe binasında partililere ve vatandaşlara Anayasa süreci ile ilgili bilgiler verdi.
CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, OHAL sürecinde Anayasa değişikliği gibi ciddi bir konuda referanduma gidilmesinin tehlikelerine dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Şimdi yeni Anayasa paketi ile istikrar geleceğini öne sürüyorlar. 15 yıldır istikrar olsun diyerek halktan oy toplayanlar şimdi yeni bir istikrar arayışında. Bu arayış istikrar arayışı değil bir kişinin ülkeyi yönetme sevdasıdır. Referandumda ‘Hayır’ çıkarsa, hiçbir şey değişmeyecek. Başbakan kalacak, bakanlar kalacak, parlamenter sistem devam edecek. AKP iktidarı görevine devam edecek. Ancak ‘Evet’ çıkarsa hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Türkiye tek adam rejimine teslim edilecek. O günün şartlarında ülkenin yönetimi tek başına Mustafa Kemal Atatürk’e dahi verilmemiştir. Bu referandum Hayırla bitmezse sorunlarla devam edecek. Yeni Anayasa tek adam varlığını getiriyor. Bu sadece bugünün Cumhurbaşkanı’nın meselesi değildir. Tek adama bütün yetkiler veriliyor. Yürütme onda, yasama onda, bürokratik yapılanma onda, bakanların atanması onda. Böyle bir sistem dünyanın hiçbir yerinde yok. Bu sadece Tayyip Erdoğan meselesi değildir. Bu ülke meselesidir, hepimizin meselesidir. Halkımızın hiçbir bilgisi yok. Ama meclise en acil gündem maddesi olarak Ana- yasa değişikliğini getirdiler. 12 Eylül’de ‘Aldıkaçtı’ anaya-sası vardı şimdi de ‘kaptıkaçtı’ anayasasını getirdiler. Toplum olarak buna hep birlikte dur diyeceğiz.” Dedi.
Konuşmaların ardından Milletvekili Bayraktutan partililerin ve vatandaşların sorunlarını tek tek dinledi. Sıcak sohbetin ardından Bayraktutan ve beraberindekiler Artvin’e hareket etmek üzere Şavşat’tan ayrıldılar.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek