...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Şavşat’ta Partililerle Bir Araya Geldi

16 Nisan 2018 - 695 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Şavşat’ta Partililerle Bir Araya Geldi
CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Şavşat’ta Partililerle Bir Araya Geldi

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Şavşat’ta Partililerle Bir Araya Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve Beraberinde Artvin İl Yönetimi Şavşat Cumhuriyet Halk Partisini Ziyaret Ederek Partililerle Buluştular

3 Nisan 2018 Salı günü Şavşat ilçe Teşkilatından da yapılan toplantıya CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, İl Sekteri İlyas Şahin, CHP Artvin İl Yönetim Kurulu üyeleri, CHP Şavşat İ içe Baş-kanı Nihat Acar, Şavşat Kadın Kolları Başkanı Sevgi Gökçe, Gençlik Kolları Başka111 Tolga Dülger, Belediye Meclis üyeleri Recep Temur, Naşit Aydın, Ertuğrul Kayaoğlu ve partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını CHP Şavşat ilçe Başkanı Nihat Acar yaptı. Acar; konuşmasında “Arkadaşlar seçimler yaklaşıyor hep beraber neler yapacağımızı vekilimiz ve il başkanımızla beraber sizinle paylaşacağız. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.”dedi.

CHP Artvin il Başkanı Ahmet Biber ise; “Sayın vekilim, ilçe başkanım değerli partili arkadaşlarım bugün burada tekrardan toplandık, Şavşat’a bir kaç kez geldik, paı1ililerimizle buluşup bir şeyler anlatıyoruz, anlatmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki sürecin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz bunu bilincinde olacağız. Ama yılmayacağız, çünkü haklı olan biziz, güçlü olanda biz olacağız. Önümüzdeki günlerde bu gücümüzü göstereceğiz. İlk önce yerel seçim olursa bu bizim avantajınıza olacak. Yerel seçimdeki göstereceğimiz başarı bizi daha da ateşleyecek ve diğer seçimler de de başarılara imza atacağız. Bunun altını çizmek istiyorum, bir şeye inanmak gerekiyor, biz bu işi başaracağız, bu seçimleri alacağız demek gerekiyor. Ülkenin içinde bulunduğu durumu görüyoruz laiklik, cumhuriyet, demokrasi hiç bu kadar tehlikeyle karşı karşıya kalmamıştır. Kendilerine bir hedef seçmişlerdir 2023 diye tesadüf değildir. 1923’ün devamıdır. Nasıl ki Osmanlı yıkıntıları üzerinde saltanat ve hilafet kaldırıldı ve Cumhuriyet ilan edildi bunu Türkiye’deki gericiler, sürekli Atatürk Cumhuriyeti’ni yok etmek için elin-den geleni yapıyor.

2002 iktidara gelen AKP bir batı projesidir ne kadar ey Amerika, ey Almanya derse desin bugün batı emperyalizmi-ne Türkiye üzerine kurguladığı parti adalet ve kalkınma partisidir. Çükü bunu neye dayanarak söylüyorum Türkiye birlik ve bütünlüğünü kaybetme konusunda ve ayrışma konsun da hiç bu kadar ayrışmamıştı. Türkiye üretimde bu kadar geriye gitmemişti, sanayi de bu kadar geriye gitmemişti, bu kadar borcun altına girmemişti. Birçok farlığımız satıldı, kuruluş satıldı, bankalar sizin değil, sigorta şirketleri sizin değil, iktisadi kuruluşlar sizin değil, tanın da bile en son şeker fabrikalarının durumu belli bunları neden anlatıyorum kim ne derse desin borçlanarak büyümüşsünüz, bunları bileceğiz anlatacağız birlik olacağız bu duruma dur diyeceğiz. Şavşat’ın vereceği kararla aday adı seçilecek ve Şavşat’ı açık farkla alacağız ben buna inanıyorum ve hepi-n ize teşekkür ediyorum”dedi.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ise, “Değerli il başkanım değerli ilçe başkanım, saygı değer Şavşatlı yol arkadaşlarım hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Sizler buradan Ankara’nın fotoğrafını daha iyi bilirsiniz. Hiçbir dönemde olmadığı kadar kaygılı bir dönemdeyiz. Toplumda büyük bir gerginlik var büyük bir sıkıntı var 15 Nisan’dan bu yana doğru parlamento işlevini yitirdi parlamento diye bir şey kalmadı. Önce-den mecliste yüz-ikiyi.iz kişi milletvekili olurdu, konuşurduk, tartışırdık. Şimdi ise on-yirmi milletvekili ile gündeme dair konulan tartışıyoruz. Mecliste artık yoklama yok, yani meclisin bir işlevi kalmadı bir fiili durum yarattılar. 2019 seçimlerinde başarılı olurlarsa son parlamento olacak.

Çarpıcı bir örnek vermek istiyorum hani ittifak diyorlar ya öyle bir düzenleme getirdiler ki, seçimde adalet, temsil hukukunda adalet seçim hukukunun temel kuraldır. Herkes parlamento da temsil edilsin şu getirdikleri düzenleme ile örneğin 60 milyon seçmen var 6 milyon oy alman gerekir ki parlamentoya giresin bu gelen düzenleme ile eğer parti tek başına seçime girer 5 milyon dokuz yüz doksan dokuz oy alırsa bir tane bile eksik kalsa parlamentoya giremiyor ama iktidar olan parti 1 O bin oy alsın bulunduğu seçim bölgesin de bir tane milletvekili parlamentoya girebiliyor. Bu ahlaksızlıktır vatanı aldatmaktır.

Geçen hafta Türkiye’de büyük bir gelişme oldu, yandaş medyanın dışında tarafsız olduğuna inandığımız doğan medya grubu satıldı. Bir demokrasi ülkesinde rekabet grubu denen gruba müdahale eder, onu sattırmaz tekel denilen grubun bir medya grubunun elinde olması diktatörlüğe giden yolun taşlarını örer şimdi bunu yaptılar. Artık özgür medya kalmadı medya baskısı ile karşı karşıyayız.

131 milletvekilimiz var, bugün Ankara’ya gidin beş tane milletvekili bulamazsınız, şeker fabrikalarının direnişindeler, yurt dışında görevdeler, görevlendirmeler yapıldı ve illerde çalışmalar başladı. İki tane önemli kurultay geçirdik hiçbir demokrasi mekanizmanın önüne geçecek kural getirilmedi ön seçimse ön seçim diğer yöntemlerin hepsi, duruyor yeter ki siz iyi niyetli olun gereği11i yapın. Bu tabloyu değiştireceğiz temennim şu Şavşat’ın Belediye Başkan Adayını belirleme amacında değilim Şavşat’ın Belediye Başkan adayını sizler belirleyeceksiniz. Ama sizden istediğim bir şey var son iki ayda üç ayda değil 6 ay kala 7 ay kala belirleyin bunu istiyorum. Geçmişe bakru1lar geleceği görmezler sorgulamak yok artık. Bu belediyeleri almadan bir yere gitmeyeceğim belediyeleri alalım 20 L9’da inşallah Türkiye’nin önünü açalım arkadaşlar.

Artvin’de hiçbir şey yapılmadı sadece günü kurtarıyorlar. Kendi özgüveninize ihtiyacımız var birbirimizi sevmeye ihtiyacımız var ben size 2019 da yerel olur genel olur adayları belirlersiniz sizinle beraberim. Sizden aldığım görüşleri Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na götüreceğim. İmkansız diye bir problemimiz yok birlik ve beraberlik oluşturacağız. Onbeş-yirmi gün sonra da Şavşat’a gelip birlik ve beraberlik çatısı Cumhuriyet Halk Partililerle bir araya geleceğiz. Şavşat’ta yerel yönetimi tekrar almak için gerekli çalışmaları başlatacağız. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim” dedi.

Bayraktutan ve beraberindekiler daha sonra Şavşat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına seçilen Ercüment Köksoy’u ziyaret edip başarı dilediler.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek