...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cerattepe’de Nöbete Kar Engel Olamadı

10 Aralık 2015 - 984 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Cerattepe’de Nöbete Kar Engel Olamadı
Cerattepe’de Nöbete Kar Engel Olamadı

Cerattepe’de Nöbete Kar Engel Olamadı

Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe Bölgesi’nde madencilik faaliyetlerine karşı çevrecilerin ve yöre sakinlerinin 21 Haziran’da başlattıkları nöbet tutma eylemi aralıksız devam ediyor.

Artvinliler, maden firmasının çalışmasını engellemek için Cerattepe Yaylası girişinde yapılan barakada 21 Haziran Pazartesi gününden bu yana nöbet tutuyor. Siyasi partiler, sendikalar, mahalleler, köyler, site sakinleri, esnaf ve iş adamlarından oluşan gruplar, önceden hazırlanan nöbet defterine göre sıraları geldikçe Cerattepe’ye çıkarak nöbeti devralıyor.

Yoğun Kar Yağışına Rağmen TMMOB Nöbette Orta Mahalle sakinlerinden nöbeti devralan TMMOB İl Koordinasyon Kurulu üyeleri yaklaşık 30 santimetre kar kalınlığına rağmen nöbetlerini devraldılar. Yoğun kar yağışına aldırış etmeden arazili araçlarıyla Cerettepe’ye çıkan TMMOB üyeleri nöbetlerini devraldılar.

TMMOB Artvin İl Koordinasyon Kuru Temsilcisi Hakan Yavuz; “Doğal Kaynakların gerçek sahibi halktır dedi. Yavuz;  “Anayasanın 56’ıncı maddesi gereğince herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesinin önlemek devletin ve vatandaşların ödevidir. Biz bu ödevimizi yerine getiriyoruz. Karda yağsa yağmurda sağsa nöbet tutma eylemlerimiz devam edecek” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek