...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cerattepe Bölgesindeki Madencilik Faaliyeti Durduruldu

24 Şubat 2016 - 903 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Cerattepe Bölgesindeki Madencilik Faaliyeti Durduruldu
Cerattepe Bölgesindeki Madencilik Faaliyeti Durduruldu

Cerattepe Bölgesindeki Madencilik Faaliyeti Durduruldu

Artvin Halkı Bir Kez Daha Yenilmedi

Günlerdir Cerattepe için yapılan Artvin halkının direnişi sonuç verdi. Cengiz İnşaat’ın çalışmalarına hukuki süreç bitene kadar durdurulması kararı verildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Artvin’den 14 kişinin katıldığı heyet ile Çankaya Köşkü’nde bir araya geldiği görüşmelerin sonucunda, Cerattepe bölgesinde yürütülmesi planlanan madencilik faaliyetinin hukuki süreç sonuçlanıncaya kadar durdurulmasına karar verildi.

Dikkat çeken isimlerin de yer aldığı basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşmeye Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Çiğdem Karaaslan ve Selçuk Özdağ, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hamdi Yıldırım, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Başbakan Başdanışmanı Ali Sarıkaya, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Başbakan Başmüşavirleri Osman Sert, Hatem Ete, İsmail Küçükbayrak ve Sevinç Özcan, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, CHP Artvin İl Başkanı Yücel Kurt, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılıç, AK Parti kurucu üyesi Nevzat Güven, Artvin Ticaret Odası Başkanı Kurtul Özel, Memur-Sen Artvin İl Başkanı İbrahim İnce, Girişimci Kadın Derneği Başkanı Dilek Alkan, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Yeşil Artvin Derneği Başkan Yardımcıları Nursal Bülbül ve Bedrettin Kalın, Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Ekonomisi Bölümü’den Oğuz Kurdoğlu, Artvin Çoruh Üniversitesi’nden Sinan Güner, Livane Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Ahmet Özçelik ve Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Rıdvan Peker katıldı.

Hukuki Süreç  Sonuçlanıncaya Kadar Beklenecek

Edinilen bilgilere göre, hukuki süreç sonuçlanana kadar madencilik faaliyetinin durdurulması yönünce talimat veren Başbakan Davutoğlu, Artvin’den gelen heyetle masaya oturduğu görüşmelerde herkesin görüşlerini dinlediği öğrenildi.

Artvin Belediyesi Sosyal Medyadan Duyurdu

Günlerdir Türkiye’nin gündemine oturan ve binlerce kişinin eylem yaptığı, olayların yaşandığı Artvin’de sevindirici haber sosyal medya hesaplarından duyuruldu.

Artvin Belediyesinin resmi sosyal paylaşım sitesinde şu ifadelere yer verildi: “

Başbakanımızdan sevindirici haber, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’ndan Artvin halkına sevindirici haber. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Maden Şirketinin Artvin Cerattepe’deki çalışmalarını Hukuki Süreç bitene kadar durdu.

Bu arada Başbakanlık kaynakları da madencilik faaliyetlerinin durdurulduğunu doğruladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek