...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇELİŞKİLER GİRDABINDAKİ MÜSLÜMAN-2

21 Haziran 2016 - 779 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»ÇELİŞKİLER GİRDABINDAKİ MÜSLÜMAN-2
ÇELİŞKİLER GİRDABINDAKİ MÜSLÜMAN-2

ÇELİŞKİLER GİRDABINDAKİ MÜSLÜMAN-2

 

Sen kardeşim, ABD’de   cinsel tercihleri farklı insanların gittiği bir gece kulübüne yapılan kanlı saldırıyı nefret söylemleriyle süsleyerek alkışladın.

*

Saldırganı büyük bir mücahit olarak kucakladın yazdıklarınla, söylediklerinle. Onun nasıl bir hayat sürdüğünü, o yaşantının inancınla ne ölçüde örtüştüğünü düşünmedin bile.

*

Ata yurdu Afganistan’dan neden kaçtığı, neden bir İslam ülkesine değil de Müslüman katili diye adlandırdığı bir ülkeye kaçtığı, üzerinde düşünmeye gerek duymadın.

*

Bunu yaparken en yakınlarından birilerinin de gelecekte öldürülenlerle aynı eğilime yönelebileceğini, hatta senden gizlese de öyle olabileceğini aklına getirmedin.

*

Bir gün başkalarının da senin evlatlarını, kendilerince haklı gerekçelerle infaz edebileceği aklına gelmedi. Şimdilik de olsa dert senden uzaktı nasılsa.

*

Yetmedi, bu konuyla ilgili protesto yürüyüşü yapmak isteyen benzer eğilimli grupları ve onlara destek olacakları tehdit ederek “Ne pahasına olursa olsun, bu yürüyüşe izin vermeyeceğiz.” dedin.

*

Şiddet ve tehdit içermedikçe bu konudaki düşüncelerine eyvallah diyeceğim; namus hassasiyetine de saygı duyacağım da ortada kocaman bir problem var.

*

Namusun kapsama alanı donun kapsadığı alanla mı sınırlıdır senin inancında. İnsanların apışarasıyla ilgili konulardaki bu namus hassasiyetin, başka konularda dumura mı uğradı yoksa?

*

Mesela gözünün içine baka baka yalan söyleyenlere, dün ak  dediklerine bugün kara diyenlere karşı  neden suskunsun?

*

Devlet hazinesini alenen yağmalayanlar, özel ziyaretlere bile aile boyu devlet uçağıyla gidenler karşısında neden uyanmaz senin namus duyarlılığın?

*

Arkadaşlarınızla, erkek erkeğe bir araya geldiğinde hovardalık masalları anlatırsınız çoğunuz. Bir bölümü de yukarıdaki farklı tercih sahipleriyle geçen maceralardır belki.

*

Ama maceranın diğer kahramanının da bir ana kuzusu olduğunu, onun da duyguları olduğunu düşünmezsiniz. Birilerinin de sizin yakınlarınızla ilgili benzer maceraları başkalarına ballandıra ballandıra anlattığını duymazsınız nasılsa.

*

Gece koynuna girmek için gizlice sıraya girdiğiniz vesikalı, vesikasız hayat kadınlarını, gündüz herkesin göreceği, duyacağı biçimde  kıyasıya taşlarsınız.

*

O hayat kadınlarının koynunda harama uçkur çözer; ama ardından “cünüp gezmem” der, yıkanmadan sokağa çıkmazsınız.

*

O insanları geçmişlerinden, bugünlerinden ötürü nefretle yargılar; ama gelecekte insanlık katında Hak katında nerelere ulaşabileceğini düşünmezsiniz.

*

İşine gelene Müslümanlık ne de kolaymış değil mi?

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek