...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cehaletin Hakim Olduğu Müessese

02 Aralık 2016 - 748 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Cehaletin Hakim Olduğu Müessese
Cehaletin Hakim Olduğu Müessese

Cehaletin Hakim Olduğu Müessese

Yaşlılığımızda daha rahat, daha müreffeh bir yaşam yaşamak istedik. Sosyal devletin himayesine sığındık. 60-70-80-90’lık ihtiyarlar Şavşat Yavuzköyü “İsmail Naime Yılmaz Yaşlılar Yerleşkesinde” bütünleştik. Sosyal politikalar Bakanlığına bağlı olanbu yerleşkede her türlü insani ve medeni ihtiyaçlarınız karşılanıyor. Yemeklerimiz iyi, yataklarımız iyi, ısınmamız iyi, temizlik gibi sosyal hizmetlerin hepsi iyi bu gibi hizmetlere şükran duymaktayız.

Bu yerleşkeye yerleşmiş olanların hiçbirisi kendi ailevi yaşantısında bu hizmetlerin hiçbirisine mahzar olamamışlarken burada hizmet beğenmemekte nankör hareket etmektedir.

Zaman zaman birbirleri ile kavga çıkarmakta, müessesenin huzurunu ve düzenini bozmaya çalışmakta olanlar vardır. Böyleleri alışkını oldukları kavgaları galiz gazli küfürleri tekrar tekrar işlemektedirler. İdari mekanizma bu gibi kişilerde sadece tutanak tutmakla yetinmektedirler. Tutulan tutanakların hiçbir caydırıcılığı olmamaktadır. Müesseseye cehalet ve kavgacılar hakim olmaktadırlar.

Ben bu yerleşkeye ilk yerleşenlerden birisiyim. 10 aydan beride oradayım. Halen nasıl yönetildiğimizi anlamış değilim. Cehalet hakimiyetini sürdürüyor. Bir yasayla mı, bir tüzük yada yönetmelikle mi yönetiliyor hiçbir bilgimiz yoktur. Bildiğimiz odur ki suç işleyenin yanına kalıyor. Cehalet meydan bulmuş atını oynatıyor.

Anaokuldan başla ilkokulun her sınıfındaki çocuklar suç işlemektedirler. Bunları bu suçlarından çaydırmanın eğitici yöntemlerini uygulayarak düzeni ve disiplini sağlarlar.

Yaşlı olmak demek her türlü suçtan, küfürden, müstehcen işlerden elini eteğini çekmiş melekeleşmiş kişi değildir. Yaşlılardan da kavgacılar, küfürcüler, avazı çıktığı kadar bağırıp çağırıp huzursuzluk çıkartanlar vardır. Bunlara da bazı caydırıcı müeyyideler uygulanmalı. Cehalete, kavgacıya, fırsat verilip diğerleri huzursuz edilmemelidir.

Yaşlı olmakla, akılsız ve deli değildir. Yaşadığı yerin her türlü kurallarına uyacaktır. Yemekhanede, yatakhanede oturma salonunda arkadaşları ile geçinmesini idare etmesini öğrenecektir.

Şavşat Yavuzköy Yaşlılar Yaşam Yerleşkesinin her platformda methiyesini yaptım ve yapmaya da devam edeceğim. Ancak idarecilerin idare biçimlerini burası disipline edilene kadar eleştirilerime devam edeceğim. Cehalet hakimiyetinden vazgeçene kadar.

Yerleşke olarak bazı turistik özelliği olan, kültürel özelliği olan, tarihi özelliği olan, doğal özellikleri olan yerleri yaşlılığımızda gezip görmek istemnekteyiz.

Kavgacılar kavga çıkarırlar korku ve gerekçesi ile böyle yerlere gidemiyoruz. İşte cehaletin yönetime hakim olmasıdır.

Böyle davrananlar ya kurum değiştirecektir, yada gezi gibi sosyal aktivitelere katılmaları engellenecektir. Hiçbir zaman çareler tükenmemiştir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek