...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çanakkale Ruhu İle Şavşat’tan Afrin’e Destek Kermesi

27 Mart 2018 - 721 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Çanakkale Ruhu İle Şavşat’tan Afrin’e Destek Kermesi
Çanakkale Ruhu İle Şavşat’tan Afrin’e Destek Kermesi

Çanakkale Ruhu İle Şavşat’tan Afrin’e Destek Kermesi

Ak Parti İlçe Başkanlığı Kadın Kolları Çanakkale Ve Afrin Şehitleri İçin Kermes Düzenledi. Kermesten Toplanan Gelirin İse Mehmetçik Vakfına Bağışlanacağı Öğrenildi.

Şavşat Belediye Düğün Salonunda düzenlenen kermesin açılışına Kaymakam Emre Yalçın, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Ak Parti İlçe Başkanı Etemşah Coşkun, Şavşat Devlet Hastanesi Baş-hekimi Op. Dr. Gürol Köroğlu, Şavşat Müftüsü İrfan Şafak, Ak Parti Şavşat Kadın Kolları Başkanı Serpil Evran ve vatandaşlar katıldı

Kem1este hazırlanmış olan yöresel ev yemekleri katmer, kete, gözleme ve tatlı çeşitleri katılımcılara ikram edildi. Elde edilen gelirin Mehmetçik Vakfına bağışlanacağını öğrenildi.

Kermesin açılışında Ak Parti İlçe Başkanı Etemşah Coşkun kısa bir konuşma yaptı. Coşkun; “Ülkemizin her köşesinde farklı şekiller de Mehmetçiğimize destek verilmektedir. İlçe Başkanlığımız bünyesinde yaptığımız toplantıda mehmetçiğe destek için kadın kollarımızın öncülüğünde kermes düzenleyerek destek olmak istedik. Öncelikle devletimize şükürler olsun. Afrin’de ki mehmetçiğimizin herhangi bir şeye ihtiyacı yok. Oradaki Mehmetçiklerimize ancak karınca kararınca birşeyler yapmak istedik. Ben şuna inanıyorum ki inşallah bizim ecdadımız Kur’an-i Kerim’e duyduğu saygıdan dolayı Allah 600 yıllık bir cihan imparatorluğu nasip etti. Aynı ecdadın, aynı torunları bugün Afrin’de yine yerde bulduğu Kur’an-ı Kerim-i yukarı kaldırırken şehit oluyor. İnşallah bu inançla, bu azimle ülkemize göz dikenler hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır. Yeter ki biz bir ve beraber olalım, ayrılığa düşmeyelim. İnşallah ilelebet bayrağımız bu göklerde dalgalanacaktır” dedi.

Ak Parti Şavşat Kadın Kollan Başkanı Serpil Evran ise; “Burada yaptığımız faaliyetle 7’den 70’e hepimizin gönlünün, duasının Afrin’de olduğunu Mehmetçiğimizin yanın da yer aldığımızı, birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu dalga dalga, köy köy, kasaba kasaba, şehir şehir bütün dünyaya yedi düvele bildirmek için buradayız” dedi.

Ak Parti Kadın Kolları tarafından düzenlenen kermes dün saat 09:00’da başlayıp 14:00’de sona erdi. Kermeste toplanan gelirin Türkiye Mehmetçik Vakfına bağışlanacağ1 öğrenildi.

Haber: Caner ALTUNKAYA

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek