...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bursa’da Artvin Tek Yumruk Olmalı!

24 Şubat 2016 - 1.523 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Bursa’da Artvin Tek Yumruk Olmalı!
Bursa’da Artvin Tek Yumruk Olmalı!

Bursa’da Artvin Tek Yumruk Olmalı!

Bursa’daki Artvin federasyonları, dernek ve vakıfları ziyaret eden Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi büyük hayal kırıklığı yaşadığını belirterek, “600 bine yakın Artvinlinin yaşadığı Bursa’da çok parçalanmış ve dağınık bir görüntü var.Doğrusu hayal kırıklığı yaşadım. Bursa’da yaşayan Artvinli hemşerilerimiz farklı düşüncelere sahip olsa bile tek yumruk olmayı başarabilmeli” dedi.

Bursa’nın Diğer Adı “Burtvin”

Bursa’da yaşayan Artvinli hemşerilerimizin sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Bursa için “Burtvin” sloganı boşa koyulmadığına dikkat çeken Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi, “1 milyona yakın Karadenizlinin yaşadığı Bursa’da bu nüfusun yaklaşık 600 binini Artvinliler oluşturmakta. Bursa’da Artvinlileri temsilen çok sayıda dernekler kurulmuş. Federasyonlar kendi arasında ayrışma yaşarken ilçe dernekleri öne çıkma arayışına girerek adeta bu parçalanmaya katkı sağlamış” ifadelerini kullandı.

Çok Sayıda Dernek Var Ama!

Bursa’da  Artvin Kafkas ve Dernekleri Başkanı Suat Özkan, Dünya Artvinliler Federasyonu Başkanı Adil Yavuz Arslan, Bursa Artvinliler Derneği Başkanı Mustafa Hallaç, 93 Artvin Göçmenleri Başkanı Halil Aydın, Borçkalılar Dernek Başkanı Mustafa Saraç,Şükriye Köyü Dernek Başkanı Yaşar Subaşı,Artvin Kamu çalışanları Başkanı Ahmet Kılıç,Bursa Yusufelililer Dernek Başkanı Abdurrahman Arslan ile birlikte bu derneklerin gençlik ve kadın kollarını ziyaret eden Trabzon Artvinliler Dernek Başkanı aynı zamanda gazeteci-yazar Ahmet Külekçi izlenimlerini şu şekilde paylaştı:

Ciddi Bir Boşluk Ve Dağınıklık Var

“Dernek Başkan Yardımcımız Serkan Coşkun ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde derneklerimizin başkan ve yönetimleri bizi çok iyi ağırladı. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Bursa’da Artvinli olmanın ağırlığı çok farklı. Çünkü Bursa nüfusunun önemli bir kısmını temsil ediyorlar. Hemşerilerimiz her yerde olduğu gibi Bursa’da çalışkanlıkları, başarıları ve dürüstlükleri ile ön plandalar. Bursa’da Artvinlileri temsilen kurulan federasyon,dernek ve vakıflar çok büyük önem arz ediyor. Fakat birlik ve beraberlik noktasında yaşanan ciddi boşluk ve dağınıklık bizi çok üzdü.”

Bursa’da Mutlak Suretle Birleşmek Gerek

Bursa’da Artvinlilerin güç-birliği oluşturması gerekliliğin her zamankinden daha çok önem arz ettiğini belirten Trabzon Artvinliler Dernek Başkanı Ahmet Külekçi; “Bursa’daki Artvin dayanışması ne kadar sağlam ve güçlü olursa bundan İstanbul’da Ankara’da Trabzon’da Artvin’de ve diğer illerimizde yaşayan Artvinli hemşerilerimizde kazançlı çıkar. Artvin’in sorunlarına ve beklentilerine yönelik daha güçlü ve organizeli bir şekilde hareket ederiz.Bizim önerimiz Bursa’da bunun gerçekleşmesi.Küslük-ayrışma ve kırgınlık daha derinleşmeden birliktelik sağlanmalı, bölünmeye son verilmeli” şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek