...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bursa Savsatlılar Derneğinde Şener Temur Dönemi Basladı

17 Şubat 2020 - 147 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Bursa Savsatlılar Derneğinde Şener Temur Dönemi Basladı
Bursa Savsatlılar Derneğinde  Şener Temur Dönemi Basladı

Merkezi Bursa’da Bulunan 2002 Yılında Kurulan Bursa Şavşat Kültür Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Yapmış Olduğu Genel Kurulda Yeni Başkanlığa Şener Temur Getirildi. Merkezi Bursa’da bulunan 2002 yılında kurulan Bursa Şavşat Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yapmış olduğu genel kurulda yeni başkanlığa Şener Temur getirildi. Eski Dernek başkanı Mehmet Yılmaz’ın aday olma­dığı genel kurulda tek liste ile girilen seçim sonrası geçerli oyların tamamını alan Şener Temur Şavşatlılar Derneğinin yeni başkanı olurken yeni yöne­tim kurulu üyeleri de belli oldu. Divan başkanlığını eski Em­niyet Müdürü Taner Şavşatlı ya­parken genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.Merkezi Bursa’da bulunan 2002 yılında kurulan Bursa Şavşat Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Deme&ri yapmış olduğu genel kurulda yeni başkanlığa Şener Temur getirildi.
Eski Demek başkanı Mehmet
Yılmaz’ın aday olmadığı genel kurul­da tek liste ile girilen seçim sonrası geçerli oyların tamamını alan Şener Temur Şavşatlılar Derneğinin yeni başkanı olurken yeni yönetim kurulu üyeleri de belli oldu.
Divan başkanlığını eski Emniyet Müdürü Taner Şavşatlı yaparken Ge­nel Kurul Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Dernek gelir gider hesapları ve Demek Yönetim Kurulu faaliyet ra­porunun okunması ve ibrası sonrası katılımcılar demek faaliyetlerinin da­ha iyi yürütülmesi için çeşitli konuş­malar yaptılar. Yapılan konuşmalarda Dünyada 214, Türkiye de ise 11 Citta­slow Sakin Şehir Unvanlı şehirlerden biri olan Şavşat ilçesinin daha iyi tanı­tılması ve ilçenin sorunları hakkında nasıl katkı sunabiliriz şeklinde fikir alışverişinde bulunularak konuşma­lar rapor edildi.
Cittaslow Şavşat’ın Bursa da ki temsilci olarak örf adet ve gelenekle­rinin yaşatılması ve gelecek kuşaklan taşınması konusunda büyük bir gö­reve talip olarak elini taşın altına koy­maya hazır olduğunu belirten yeni başkan Şener Temur’un konuşması dikkat çekti.
YENİ BAŞKANDAN VEFA ÖRNEĞİ
Yeni başkan Bursa da ki hemşeri­lerine hitaben yapmış olduğu konuş­mada birlik beraberlik mesajları verdi.
Bursa Şavşatlılar Dernek Baş­kanı Şener Temur katılımcılara hitaben yapmış olduğu konuşmada;
Bir önceki Dernek Başkanı Mehmet Yılmaz’ a ve dernek kurucuları ve demek faaliyetlerini şu ana kadar getiren, başkanlık görevlerinde bulunmuş olan dernek başkanları sırasıyla, Atilla Turan’a Fahattin Dervişoğlu’na, Abdullah Kaya’ya, Kirman Balcı’ya, Murat Aydın’a teşekkür  ederek hizmetlerinden dola­yı hayatlarını kaybedenlere Allah ‘tan rahmet yaşayanlara ise saygı ve minnettarlığını iletti.
KÜLTÜRÜMÜZDE KARDEŞLİK, DOSTLUK  DAYANIŞMA VARDIR
Çeşitli zamanlarda demek faali­yetleri içerisinde olan yeni Başkan Şener Temur çeşitli ekonomik, sağlık, eğitim, aile yönlendirmeleri ve daha değişik nedenler ile memleketleri olan güzel Şavşat’tan uzak kalabilmenin gerekçelerini ve buruk acısını anlattı. Şener Temur, “Hal böyleyken biz ve bizim gibi nice topluluk, kendi öz kültürünü yaşamak, gelecek nesillere aktarmak, yaşadığı kentte memleketi­ni tanıtmak ve hemşeriler arası birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu ge­liştirmek üzere hemşeri derneklerini kurmuşlardır. Bu dernekleşme biz Şavşatlılar açısından çok daha büyük öneme sahiptir, çünkü bizim kültüıii­müzde kardeşlik, dostluk, dayanışma vardır.” Dedi.                                           ŞENER TEMUR KİMDİR?
Artvin ili Şavşat ilçesinden olan Şener Temur anne ve babasının görevi nedeniyle 1979 yılında Van’da dünya­ya geldi.
Van’ın Çatak ilçesinde İlkokula başlayan Şener Temur Okulu Adapa­zarı Sapanca Kurtköy ilkokulun da bitirdi. Sapanca ortaokuluna devam eden Temur Okulu Bilecik Pazaryeri Ortaokulunda tamamladı. Bilecik Pa­zaryeri Sağlık Meslek Lisesi Sağlık Memurluğu Bölümü bitirdi ..
1997-1999 yılları arasında Bursa ili inegöl ilçesinde Özel bir sağlık ku­ruluşunda iki yıl Sağlık Memuru Ola­rak görev yaptı. 1999 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi SHMYO Optisyenlik bölümünü bitirdi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğiti­mi ve Spor Öğretınenliği Bölümünü kazanarak okulunu 2005 yılında ta­mamladı.
2005-2006 yılı arası Sözleşmeli olarak Muradiye Devlet Hastanesin­de Sağlık Memuru olarak görev yaptı. Çeşitli özel firmalarda Sağlık Memu­ru olarak görev yaptı. 2012 yılında kendisinin kurmuş olduğum ADA­SEL OPTİK isimli firmamda yöne­tici olarak çalışmaktadır.
2012-2014 ve 2016-2018 yılların ­da Bursa Şavşatlılar Derneği yöneti­minde ve denetleme kurulunda görev yapan Şener Temur Evli ve iki kız çocuğu babasıdır. 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika
Teknik Destek