...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1730 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bursa Şavşat Derneği’nden Çok Haklı Hasan Ekinci Talebi

28 Haziran 2016 - 2.354 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Bursa Şavşat Derneği’nden Çok Haklı Hasan Ekinci Talebi
Bursa Şavşat Derneği’nden Çok Haklı Hasan Ekinci Talebi

Bursa Şavşat Derneği’nden Çok Haklı Hasan Ekinci Talebi

Bursa’da Bulunan Şavşatlılar Dernekleri Hasan Ekinci’nin Adını Yaşatmak İstiyor

Merkezi on binlerce hemşerimizin yaşadığı Bursa’nın Yıldırım ve İnegöl ilçesinde bulunan Şavşat Kültür, Yardımlaşma, Dayanışma ve İnegöl Şavşatlılar Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma Derneklerinin, Artvin Valiliği’nden tüm Artvinliler adına olan eski Orman Bakanlarından hemşerimiz Hasan Ekinci’ye ilişkin bir talepte bulundular. Siyaset yaptığı dönemlerde Artvin’e ve Artvinlilere yaptığı büyük hizmetlerle adından söz ettiren ancak buna rağmen halen Artvin’de adının herhangi bir yere konulmadığı eski Orman Bakanlarından ve eski milletvekillerimizden Hasan Ekinci’nin adının bir sokak, cadde, üst geçit ya da kültür merkezine verilmesine yönelik haklı talepte bulunan Şavşat Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Aydın ve İnegöl Şavşatlılar Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma Derneği Başkanı Durmuş Aydın imzası ile Bursa ilinde faaliyet gösteren Bursa Gemlik Şavşatlılar Dernekğinin ortak organizasyonu ile Artvin Valiliği’nden talepte bulunuldu. Aynı talep yazısı Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Belediyesi’ne de gönderildi.

Şavşat Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Aydın ve İnegöl Şavşatlılar Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma Derneği Başkanı Durmuş Aydın imzası ile Artvin Valiliği’ne yazılan talep yazısına yine Bursa ilinde faaliyet gösteren Bursa Gemlik Şavşatlılar Derneği de destek verirken, ortaklaşa hazırlanan metin Şavşat Belediyesi ile Şavşat Kaymakamlığı’na da gönderildi. Gönderilen talep yazısında; “Başta ilçemizin ve Artvin’imizin yaşayan en büyük değeri olan eski Orman Bakanımız ve Doğru Yol Partisi’nin Genel Başkanlığı’nı yapmış, üst üste 5 dönem Artvin Milletvekilliği, üst üste 3 kez Orman Bakanlığı (8 yıl) Orman Bakanlığı yapmış 15 bin Artvinli hemşerimize iş vermiş bu büyük insanın ne yazık ki daha bir sokağa dahi adı verilmemiş. Bu sonuç Artvinli duruşumuza hiç yakışmamaktadır.

Bizler memleketimizden uzak gurbette yaşayan, Babalarımızın Hasan Ekinci ekmeği ile büyüttüğü evlatları olarak bu durum için derin üzüntü duymaktayız. Konunun ivedilikle ele alınıp Kıymetli insan, değerli bakanımızın en azından bir okul, park, sokak, üst geçit veya bir kültür merkezine verilerek geçte olsa eksikliğimizi görüp telafi etmiş olup ‘Vefa’ borcumuzu da ödemiş oluruz.

Konuyla ilgili olarak tarafımıza maddi veya manevi ne görev verilir ise yerine getireceğimizi beyan eder, önemini ayrıcalıkla ele alınması hususunu, gereğini emir ve müsaadenize ederim” ifadelerine yer verildi.

Yapılan bu talep vatandaşlarca haklı bir talep olarak görülürken eski Orman Bakanı Hasan Ekinci’nin ilimize verdiği hizmetlere karşılık isminin verilmesi de bir vefa borcunun ödenmesi olarak değerlendirildi.

Haber: Erdoğan KÖR

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek