...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1754 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Boz Ayıların Sakin Şehir Şavşat’ta Oyun Oynaması Kameraya Yansıdı

19 Eylül 2017 - 1.158 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Boz Ayıların Sakin Şehir Şavşat’ta Oyun Oynaması Kameraya Yansıdı
Boz Ayıların Sakin Şehir Şavşat’ta Oyun Oynaması Kameraya Yansıdı

Boz Ayıların Sakin Şehir Şavşat’ta Oyun Oynaması Kameraya Yansıdı

Artvin’in Cittaslow 2015 yılı Genel Kurulu, Evrensel Expo 2015 Milano Fuarı çerçevesinde ‘Sakin Şehir’ unvanı alan Şavşat’ta karınlarını doyurmak için ilçeye inen iki yaşlarında olduğu tahmin edilen 2 boz ayının birbirleriyle oynaması çevredeki vatandaşlarca cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Yeniköy Mahallesi’nde ikamet eden Güner Yazan, evinin balkonundan ormanlık alanda iki boz ayının birbirleriyle oynadığını fark etmesi üzerine yaşananları cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Güner Yazar, “Son yıllarda Şavşat’ta yaban hayvanı sayısında son derece artış oldu. Özellikle ayı nüfusunun artmasıyla köylerde tarım arazi büyük zarar görmekte. Bırakın ormanları köyleri artık şehre kadar inmekteler. Biz her gün balkonlardan bu ayıları izlemekteyiz. Bende bu ayıların videolarını çekerek sizlerle paylaşmak istedim.

Şavşat Kaymakamlığı’nda çalışan Yazan daha sonra karınlarını doyurmak için ilçeye inen boz ayıların bir birleriyle oynarken çekilen video görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşılan görüntüler kısa sürede sosyal medyada beğeni topladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek