...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Borçka’daki Selzedelere Yardımlar Devam Ediyor

31 Aralık 2015 - 730 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Borçka’daki Selzedelere Yardımlar Devam Ediyor
Borçka’daki Selzedelere Yardımlar Devam Ediyor

Borçka’daki Selzedelere Yardımlar Devam Ediyor

Borçka’da 11-13 Kasım tarihleri arasında aşırı yağışlarda meydana gelen sel ve afetlerde zarar gören ihtiyaç sahiplerine yardımlar devam ediyor.

Borçka Kaymakamlığı, Borçka Belediye Başkanlığı, Borçka Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı öncülüğünde başta Bursa Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ülkenin çeşitli yerlerinden gelen yardımlar tespit edilen ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devam ediliyor.

İlçeye gelen yardım TIR’ların depolara boşaltılmasının ardından Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan yardımlarla ilgili yaptığı açıklamada; “Borçka ilçesine bağlı Merkez Mahallesi, Aksu Mahallesi, Küçükköy Mahallesi’ndeki yerleşim alanlarında selden büyük ölçüde zarar görenlere battaniye, çeşitli ev eşyaların dağıtılırken evleri kullanılamayacak halde olan ve barınma yerleri olmayanların geçici barınma yerlerinde kaldıklarını” dedi.

Başkan Atan konuşmasının devamında; “Tespit edilen ihtiyaç sahiplerine yatak, battaniye, nevresim ve mutfak eşyaları gibi temel ihtiyaçları karşılanması üzere Bursa ilinden ve diğer çevre il ve ilçelerden ilçemize gelen bir tır malzeme dağıtımına başladıklarını, ayrıca ilçemizdeki Mavi Çarşı İş Merkezinde açılan Hayır Çarşısı’nda bay ve bayanlara giyim eşyası bulunduruyoruz. Sel felaketin izlerini silmek için çevre illerdeki belediyelerimizin destekleri ile yaralarımızı sarmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek