...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Borçka’daki Selzedelere Artvin Belediyesi’nden Sıcak Yemek

18 Kasım 2015 - 1.180 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Borçka’daki Selzedelere Artvin Belediyesi’nden Sıcak Yemek
Borçka’daki Selzedelere Artvin Belediyesi’nden Sıcak Yemek

Borçka’daki Selzedelere Artvin Belediyesi’nden Sıcak Yemek

 

Artvin ve çevresinde meydana gelen sağanak yağışlar sonucu sele maruz kalan vatandaşların ilk günden bu yana yanında olan Artvin Belediyesi Borçka’daki ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek desteği vermeye başladı.

Artvin Belediyesi Borçka’da Yaraların Sarılmasına Büyük Destek Veriyor

Borçka’da yaşanan sel felaketinin ardından halkın yaralarını sarmak için yoğun çaba sarf eden Artvin Belediyesi, halka içme suyu ve sıcak yemek dağıtımı yaptı.

Yaklaşık 650 kişiye sıcak yemek ve içme suyu dağıtımına başlayan Artvin Belediyesi birkaç gün boyunca bölgede vatandaşlara sıcak yemek ve su dağıtımı yapmaya devam edecek. Borçka’da yaşanan sel felaketinin ardından sürekli Borçka’ya gidip yerinde incelemelerde bulunarak vatandaşın yaralarını sarmak için yoğun çaba gösteren Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Borçka’da en kısa sürede yaraların sarılması için gereken bütün çalışmaların, yardımların yapılacağını ifade etti. Kocatepe, “ Artvin Belediyesi olarak tüm imkânlarımızla Borçkalı kardeşlerimizin yaralarını daha erken sarabilmek ve hayatın normale dönmesi için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz” dedi. Artvin Belediyesi Aş Evinde yapılan yaklaşık 650 kişilik yemek Borçka Aksu mahallesinde kulan çadırlarda Artvin Beledediyesi personeli tarafından dağıtımı yapıldı. Gün boyu bölgede incelemelerde bulunan ve akşam yemek çadırını ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Borçka halkının içme suyu ve sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılamak içinde tüm imkânları seferber ederek çalışmalara başladıklarını söyledi. Kocatepe, sel ve heyelanlar nedeniyle içme suyu verilemeyen bölgelere su dağıtımı ve kurulan yemek çadırıyla da bir kaç gün boyunca halka sıcak yemek verileceğini belirtti. Artvin Belediyesi olarak Borçka’da yapmış oldukları çalışmalar hakkında kısa bilgi veren Kocatepe açıklamasın da şu ifadelere yer verdi. “Artvin Belediyesi Artvin’de abi belediye. Artvin Belediyesi olarak Hopa’da yaşanan felakette de şimdi Borçka’da da Halkımızın ve ilçe Belediyelerimizin yanındayız. Burada ilk afatın olduğu gün itfaiyemizi, vidanjörlerimizi, suyumuzu gönderdik. Ekskavatörlerimizi, kamyonlarımızı gönderip su tahliyesi, yol açma, arama kurtarma gibi birçok çalışma yaptık. Bu çalışmalarımıza halen devam ediyoruz. Bugünde yemek konusunda destek oluyoruz. 650 kişiye yemek veriyoruz. İnşallah yarın öbür gün bu artarak devam edecek. Tabi ki afet hepimizin afeti, 3 tane cenazemiz var. Hepimizin başı sağ olsun. Bu sefer ki afetin merkezi Borçka ilçemiz oldu. Bir nebze olsun Borçka’mızın yaralarını sarmak, acılarını gidermek, zor günde yanlarında olmak istiyoruz. Zaten Belediyelerin görevi de budur.

Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy başkanlığında İtfaiye Müdürü Mehmet Kara koordinesin de ki teknik ekip 2 adet Motopomp 1 adet tam donanımlı İtfaiye aracı,1 Adet Vidanjör,  1 Adet JCB 1 araç ve 7 personelle Borçka’da. Artvin yakın olduğundan sürekli gelip gidiyoruz o yüzden bu sayı 10-15’e kadar çıkıyor.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek