...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Borçka’da Hasta İçin 112, UMKE ve AFAD İşbirliği Yapıldı

30 Kasım 2015 - 1.250 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Borçka’da Hasta İçin 112, UMKE ve AFAD İşbirliği Yapıldı
Borçka’da Hasta İçin 112, UMKE ve AFAD İşbirliği Yapıldı

Borçka’da Hasta İçin 112, UMKE ve AFAD İşbirliği Yapıldı

Borçka’ya bağlı Arkaköy Köyü’nde yaşlı bir kadın hasta için 112, UMKE ve AFAD ekipleri işbirliğinde yapılan müdahale sonucunda hasta sağ salim hastaneye ulaştırıldı.

Olayla ilgili edindiğimiz bilgilere göre; Borçka ilçesi Arkaköy Köyü’nde Artvin İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezine nefes darlığı olan 78 yaşında hasta için çağrı geldi. Gelen çağrı üzerine olay yerine Borçka 4 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, heyelan nedeniyle köyün yollarının kapalı olması üzerine Borçka Kriz Masası bilgilendirilerek olay yerine iş makineleri yönlendirildi. Yönlendirilerek yapılan yol açma çalışması sonrası hastanın evine kadar yol açılamayınca UMKE ve AFAD ekipleri çıkarıldı.

Aynı zamanda dağcılık, arama kurtarma faaliyetleri ile profesyonel olarak ilgilenen Borçka İlçe Emniyet Amirliği’nde Komiser İsmail Katı ile birlikte bölgeye intikal eden ekipler yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından hastayı ormanlık bölgedeki patika yol boyunca 1 kilometre sedyeyle taşıdılar.

Hastanın 112 ambulansına nakledildiği, hasta tedavisini tamamlanmak üzere Borçka Devlet Hastanesine yatırıldığı öğrenildi.

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü hastaya yardımcı olanlara teşekkür etti. Artvin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 17 Kasım 2015 tarihinde yaşlı hastaya gerçekleştirilen yardım ve müdahale sonrasında İl Sağlık Müdürlüğü web sitesinden teşekkür ettiler. Yapılan teşekkürde; “Emeği geçen Komiser İsmail Katı, AFAD ekipleri, UMKE ve 112 personeline teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz” ifadelerine yer verildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek