...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Borçka Acarlar Yüksekokulundan Ziyaretçilerimiz Vardı

08 Haziran 2016 - 866 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Borçka Acarlar Yüksekokulundan Ziyaretçilerimiz Vardı
Borçka Acarlar Yüksekokulundan Ziyaretçilerimiz Vardı

Borçka Acarlar Yüksekokulundan Ziyaretçilerimiz Vardı

Borçka Acarlar Yüksekokulu Sosyal Hizmetler Bölümü Öğrenci Grubu Şavşat Yavuzköy Naime-İsmail Yılmaz Yaşlılar Yaşam Yerleşkesini Ziyaret Etti

12 Mayıs 2016 Perşembe günü iki öğretim görevlisi yönetiminde 32 kişilik öğrenci Naime-İsmail Yılmaz Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi’nde ki yaşlıları ziyaret etmek amacıyla geldiler. Geldiler ama gerçek bir üniversiteye bağlı yüksekokul öğrencileri olduklarının adap ve muaşeretini göstermekteydiler. Oldukça naziktiler, nezaketliydiler. Gösterilen koltuklara biz yaşlılar oturmadan oturmadılar.  Biz yaşlı yerleşkelilerin sıra ile ellerini öpüp boğazlarına sarıldılar. Gösterdikleri çok nazik ve nezaketli davranışları ile biz yaşlıları mutlu ettiler. Sevgi ve sempatizanımız oldular. Yüreklerimizde silinmeyen izler ve anılar bıraktılar.

Bizim adımıza hazırlanıp getirme nezaketinde bulundukları pastayı beraberce kestik ve beraberce paylaştık. Bu bir sevgi, saygı ve samimiyet oluşturma yumağıydı. Bu yumak yaşadığımız sürece bizimle beraber yaşayan anılarımız olacaktır.

Hele hele beraber çektirdiğimiz fotoğraflara taktıkça istikbalin büyükleri olacak olan bu gençler bizlerin de umut çiçekleri olacaktır.

Bu güzel ziyaretin projesi hazırlayıp hayata geçiren öğretim görevlisi hocalarıma da şükran duyuyorum. Beraberlerindeki öğrenci grubu ile beraber bizi ağırladılar. Onurlandırdılar, şereflendirdiler.

İşte biz yaşlılarda öğrendik ve iyice anladık ki Çoruh Üniversitesi varmış. Bu üniversiteye bağlı Borçka Acarlar Meslek Yüksekokulu varmış.

Biz yaşlılar da yönetim kadromuzu zorlayarak iadeyi ziyarete gelmek düşüncelerimiz cümlesindedir. Nasip olur da gelebilirsek bir kere de yüksek okulunuz mekanında sarmaş dolaş hasret gidereceğiz.

Geleneksel adetlerimizdendir ki, özellikle dini bayramlarımız da kandillerde önem taşıyan günlerde gençler grup grup yöredeki yaşlıları ziyaret ediip hal ve hatırlarını sorarlar. İşte bu naçizane ziyaretin başını da Şavşat okulları ile Çoruh Üniversitesi öğrenci ve öğretmen grupları çekerek başlangıç yapmışlardır.

Olanca temennilerimiz okullarımızın anlayış göstererek başlattıkları bu güzel gelenek devam edecek ve kanundan kuruma da intikal ederek kervanlaşacaktır.

Her doğan, büyüyen, yaşayan insan bir ölecekse; işte bir günlerde gelecek ki dünkü gençliklerin yerini yaşlılık (ihtiyarlık) almış.

Yaşlılar yerleşkemizi açılışından bu yana ziyaret etme nezaketi gösteren her kuruma ve bireylere bu yerleşkenin yaşlıları olarak teşekkürlerimi, sevgi ve şükranlarımızı ve de dualarımızı iletiyoruz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek