...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Birlik ve Beraberlik Çizgisindeki Şavşat

18 Nisan 2017 - 658 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Birlik ve Beraberlik Çizgisindeki Şavşat
Birlik ve Beraberlik Çizgisindeki Şavşat

Birlik ve Beraberlik Çizgisindeki Şavşat
Hayatta ki yolculuğumun sona yaklaşan yıllarımda beni de Şavşat-Yavuz Köyü İsmail-Naime Yılmaz yaşlılar yaşam yerleşkesine yerleştirdi
Bu yerleşmeye beni hiçbir kimse zorlamadı. Ben kendim tercih ettim. Kendimin verdiğim kararşa bu yaşlılar yerleşkesine yerleştim
Şavşat için gerekli olan böyle bir yaşlılar yerleşkesinin olabilmesinin gereğine inanmıştım, bu hususta “Şavşat’ın Sesi” Gazetesine çok yazılar verdim. Bu yaşlılar yaşam evi hem Şavşat’ın hemde Yavuz Köyünün onurudur. Ve onuru olmaya da devam edecektir. Vesile olanlara hizmette payı olanlara derin şükran duyuyorum.
Yaşlılar yaşam yerleşkesindeydik. Günlerden 9 Nisan 2017 Pazar günüydü. Cami minaresinden sefa sesi duyduk. Yerleş-ke hizmet erbabından bir hizmetlinin babası rahmetlik olmuş.
Cenaze öğlen namazını takiben Tepeköyü Bahçecik Mahallesinde kılınacak öğle ve cenaze namazından sonra ayrı mahallede toprağa verilecek duyumu ile topluca gittik.
Önce öğle namazını kıldık. EVET diyecekler ile HAYIR diyecekler hepsi yan yana ve omuz omuza rükua ve secdeye kapandı. Öğle namazının peşinden cenaze namazını da kıldık. Yine EVET diyecekler de HAYIR diyeceklerde bir arada, yan yana ve omuz omuzaydı.
Seçimin hangisi olursa olsun idare şeklimizin ve de demokrasimizin bir gereğidir. İyiyi kötüyü, akla karayı onada belirledikten sonra yine beraber, yine yan yana, yine omuz omuza olacağız. Aynı Çanakkale’de, Türk kurtuluş savaşında da olduğumuz gibi Milli birlik-Milli beraberlik içinde olacağız. Sen Kürtsün, sen alevisin, sen sünnisin, sen hanefisin, sen şafisin gibi ayrımlar yatek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan var. Ayrımcılara fırsat yok. Aklı selimane hareket var.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek