...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘Birbirimizin Sevap Tekneleri, Hayatta Ki Destekçileriyiz’

04 Aralık 2015 - 841 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»‘Birbirimizin Sevap Tekneleri, Hayatta Ki Destekçileriyiz’
‘Birbirimizin Sevap Tekneleri, Hayatta Ki Destekçileriyiz’

‘Birbirimizin Sevap Tekneleri, Hayatta Ki Destekçileriyiz’

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Artvin Belediyesi Marina Sosyal tesisleri Artvin Sofrası’nda düzenlenen yemekte  “Kardeşlerim söyledik ya bizler birbirimizin sevap tekneleri, hayatta ki destekçileriyiz” dedi.

Artvin Belediyesi Marina Sosyal tesislerinde düzenlenen yemeğe, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve eşi Hanımefendi Hacer Kocatepe, Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimlerden Sorumlu Birim Başkanı Yüksel Kantar, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güneri, Belediye Meclis Üyeleri, Öğretmenler, Engelli ve Engelli Aileleri katıldı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, yemekte yaptığı konuşmada, devletleri gelişmiş devlet kategorisine getiren unsurun, toplumdaki bütün fertlerin toplumsal yaşama daha fazla katılması, daha fazla entegre edilmesi gerektiğini söyledi.

Hiç kimsenin engelli olmayı istemediğini ve engellilerin de toplumun bir parçası olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Kocatepe, şöyle konuştu:

“Değerli arkadaşlarım ve Artvin’imizin çiçekleri, bereketi, bizim sevgimizin, merhametimizin en güzel yansıması genç kardeşlerim ve onların çilekeş aileleri. Öncelikle çok teşekkür ediyorum böyle bir günde şu sofrada bizimle olduğunuz için. Yarın dünya engelliler günü ve biz bunu bahane ederek bir araya geldik. Hep söylenir yılda bir gün engelliler günü olmasın, yılda bir gün sevgililer günü olmasın, yılda bir gün anneler günü olmasın. Ben de açıkçası bu günlerin bir gün olmasını istemiyorum. Ama bir güzel tarafı da var. Gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül sizlerle bir araya gelmeyi ister. Güzel vakit geçirmek isteyenler için de bahanedir böyle günler.

“ Engellileri Pozitifte Olsa Ayrı Görmemek Lazım”

Şehrimizde çok ciddi miktarda engelli kardeşlerimiz var. Yeni yaklaşımda da engellileri pozitifte olsa ayrı görmemek lazım. Toplumun bir parçası. Bayan varsa erkekte var. Erkekte bayan da aynı kategoride eşit görmek ne kadar doğru ise engelli kardeşlerimizi de olmayanlardan ayrı düşünmek yanlıştır. Dolayısıyla biz Artvin’imizde engellilerle ilgili pek bir şey yapmış değiliz ama yaptığımız her işte özel engellilere ait değil normal herkesin yapabildiği ama engellilerinde kullanabildiği mekânlar yapmalıyız. Bu mekânı (Artvin Sofrası Tesisleri) yaptık kardeşlerim özellikle fiziksel engelli arkadaşlarımızın rahat gelmesi için rampamızda yaptık. Mekânımız aslında engellilerimiz için kullanılabilecek bir yer. Yakında aşağıda ki teknelere binebilecekleri rampa yapacağız. Engelli kardeşlerimizde binebilsin diye. Aynı şekilde inşallah biz baharla birlikte ön tarafımıza evcil hayvanlar parkı yapacağız. Ceylan yavrusu, keçi yavrusu, ördek ve vahşi doğada olan ancak ısırmayan canlılarla güzel bir park yapacağız. Orada da engelli arkadaşlarımız gezebilecek.

Kardeşlerim söyledik ya bizler birbirimizin sevap tekneleri, hayatta ki destekçileriyiz. Belki sizler olmasanız Allah bu şehri bu kadar bereketlendirmeyecek, merhametimiz, sevgimiz bu kadar olmayacaktı. Şöyle bir şey düşündük 3. Cadde de kadın kültür ve sanat merkezi diye bir çalışma yapmıştık. Şimdi orasını Allah nasip ederse engelsiz yaşam merkezi olarak açmayı düşünüyoruz. Orada hocalarımızın da bize destek ve katkısıyla engelli ailelerin gelip çocukları orada eğitim alırken, kendileri de ufak tefek el sanatları kursları alabilecek. Herkesin kullanabileceği bir mekân haline getirmek istiyoruz. Onun için değerli kardeşlerim Artvin’in coğrafyası gereği zor bir yer. Fiziksel engelleri bile olmayan insanların zorlandığı bir yer. Sizler gerçekten hayatın en zor işini başararak yaşıyorsunuz.

Engelli kardeşlerimizin ailelerine gerçekten çok teşekkür ediyorum. Bende çok büyük vaatler veren bir kardeşiniz değilim. Ama bilesiniz siz kendinizi bizim yerimize koyun kendinize ne yapılmasını istiyorsanız gelin bizim adımıza biz onu yaparız burada. Yeter ki gücümüz yetsin kardeşlerim.

Ben çok teşekkür ediyorum buradan belediye meclis üyesi arkadaşlarıma. Belediye başkan yardımcımıza, milli eğitim müdürümüze teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yemeğe katılan katılımcıların yaptıkları teşekkür konuşmalarının ardından program engelliler adına Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve eşi Hanımefendi Hacer Kocatepe’ye çiçek takdim edildi. Yenen yemeğin ardından program oynanan oyunlar ve eğlencelerle sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek