...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1702 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Belediyeden Kadınlara Eğlence Programı

09 Mart 2016 - 1.063 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Belediyeden Kadınlara Eğlence Programı
Belediyeden Kadınlara Eğlence Programı

Belediyeden Kadınlara Eğlence Programı

Şavşat Belediyesi Tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Kadınlara Özel Program Düzenlendi.

Şavşat Belediye Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınların bu özel gününü kutlamak için Şavşat Belediye Düğün Salonunda kutlama etkinliği organize etti. Şavşat Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Filiz Özcan’ın sunduğu programa Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı’nın eşi Esma Ambarcı, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’ün eşi Nurgül Öztürk, Belediye meclis üyesi Fatma Çelik ve çok sayıda bayanlar katıldı.

Başkan Öztürk’ün Kadınlar Günü Mesajı

Düzenlenen eğlence programı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’ün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlama mesajının okunmasıyla başladı. Başkan Öztürk, mesajında” Kadın, toplumun en özverili, çalışkan ve üretken bir bireyidir. Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında kadınlarımız önemli çalışmalar yapmışlardır. Yeri gelmiş cephede savaşmış, yeri gelmiş cephe gerisinde savaşa destek olmuşlardır. Savaş sonrasında ülkenin kalkınmasında da kadınlarımız, en önde yerini almışlardır. Bizim örf ve adetlerimize göre yuvanın gerçek sahibi olan kadınlarımız ailenin ve doğal olarak da toplumun temel direğidir. Kadınlarımızın iyi şartlara kavuşması demek, toplumun çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşması anlamına gelmektedir. Güçlü omuzlarında Türkiye’yi yükseltecek kadınlarımızın gününü en içten duygularımla kutluyorum. Kadınlar için önemli olan bu günün, yılın bir günüyle sınırlı kalmaması dileğiyle kadına şiddetin olmadığı, saygıda kusurun edilmediği tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutluyorum.” Mesajın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla Belediye Meclis Üyesi Fatma Acar Çelik yaptı.

Belediye Meclis Üyesi Fatma Çelik Günün Anlam Ve Önemiyle İlgili Konuşma Yaptı

Çelik konuşmasında; “Hayatımızın her alanında sınırsız sevgisi, hoşgörüsü, fedakarlığı, üretkenliği ve yetiştirdiği evlatlar ile geleceğimizi şekillendiren bütün kadınlarımızın dünya kadınlar gününü kutluyor, hoş geldiniz diyorum..

Türk kadını hayatın her safhasında erkeklerin yanında her türlü sorumluluğu paylaşmış özellikle kurtuluş savaşında mücadelenin her döneminde bu kutsal savaşa destek vermiştir. Düşman işgaline karşı ülkesini canını ortaya koyarak koruyan cepheye top ve mermi yetiştiren Anadolu kadını adını dünya tarihine kahramanlığıyla, cesareti ve fedakarlığıyla yazdırmıştır.

Kocası cephede, kendisi henüz 20 yaşında bir gelinken, kardeşini henüz şehit vermişken 3 aylık bebeğini geride bırakıp aziziye tabyasını savunmaya koşan Nene Hatun, Halide Onbaşı, Nezahat Onbaşı, Şerife Bacı ve daha niceleri. Bu kahraman kadınlar saymakla biter mi? Bugün Güneydoğu’da, Sur’da, Cizre’de, Silopi’de, Nusaybin’de, hendekler barikatlar çatışmalar esnasında bizim çocuklarımız rahat yaşasın diye kendi çocuklarını öksüz bırakan şehitlerimiz, şehit annelerimiz, şehit eşlerimiz. Bu kahramanlardan farkı var mı acaba? Hepsini saygıyla, minnetle şükranla anıyoruz.

Gelişen ve büyüyen Türkiye de sosyal ve siyasal her alanda kendine güvenen gücünün ve zekasının farkında olan iyi bir anne iyi bir eş iyi bir iş kadını olarak hayatını sürdüren sevgili hanımlar.  Kadınlarımızın sorunlarından çok başarılarını ve sevinçlerini konuşacağımız, kadına şiddetin olmadığı çocuk yaşta evliliklerin onaylanmadığı, okula gönderilmeyen kız çocuklarının kalmadığı, Şavşatlı kadınların birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde olacakları nice 8 Martlarda buluşmak ümidiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum.” Dedi.

Merhume Naime Yılmaz ve Ülkü Ulusoy Yılın Kadını Seçildi

Konuşmaların ardından ilçemize yaşlılar yaşam yerleşkesini yaptıran merhume Naime Yılmaz ve yakında açılışı yapılacak olan, Kadın Sosyal Yaşam Merkezini ilçemize kazandıran Ülkü Ulusoy yılın kadını seçildiler.

Sinevizyon Gösterisi Yapıldı

Gecede Şavşat Belediyesi’nin 2014-2016 yılları arasında yapılan ve yapılacak olan çalışmaları ile ilgili sinevizyon gösterisi yapıldı.

Gecede Yöresel Sanatçılar Sahne Aldı

Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen Halk Müziği Yarışmasında il birincisi olan Betül Yarar söylediği türkülerle geceye ayrı bir renk kattı. Programın devamında ise Şavşat Ciba Müzik Grubu (Cihangir Gülcan, Barış Evbaşı, Barış Aydın), Armağan Ekinci, Erkan Taştan sahne aldı.

Gecenin sonuna doğru yöremizin örf ve adetlerine göre kına gecesi gösterisi yapıldı. Ayrıca düzenlenen çeşitli yarışmalarda kazananlara hediyeleri verildi.

Program, yöresel sanatçıların söylediği türkülerle son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek