...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1649 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bayraktutan’dan Seçmene Vefa

20 Nisan 2017 - 1.366 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Bayraktutan’dan Seçmene Vefa
Bayraktutan’dan Seçmene Vefa

CHP Artvin Milletvekili Anayasa Oylaması Sonrası Bütün İlçelere Olduğu Gibi Şavşat’a Gelerek Vatandaşlara Teşekkür Etti

 

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan Anayasa Oylaması için sandık başına giden seçmenlere teşekkür etti.
CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Referandum sonrası bütün ilçeleri gezerek oy kullanan bütün seçmenlere teşekkür etti. Teşekkür ziyaretleri kapsamında bütün ilçeleri ziyaret eden Uğur Bayraktutan halkın sıcak ilgisi ile karşılaştı. Ziyaret edilen bütün ilçeler-de memnuniyetle karşılanan CHP’liler, hem 16 Nisan 2017 Anayasa oylamasını değerlendirdiler, hem de vatandaşların sorunlarını dinlediler.
Teşekkür ziyaretleri kap-samında ilçemize gelen CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Vatandaşlara oylamada Cumhuriyete ve onun kurucusu Ulu Önder Atatürk’e ver-dikleri destek ve katkı ile kendilerine duydukları güvenden dolayı teşekkür etti. Bayraktutan; “Birlik ve beraberlik içinde sorunsuz bir oylama süreci geçirdik. Oylama sonrası da dün olduğu gibi bugünde Cumhuriyet için Ulu Önder Atatürk’ün yolun da memleketimize hizmet için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
Bayraktutan; “Oylama öncesi orantısız bir şekilde devlet olanakları kullanılmıştır. İktidar partisi ve Cumhurbaşkanı birlikte kampanya yürütmüşlerdir. Buna rağmen toplum bu tür parlamentoyu kabul etmeyen ve orantısı güç kullanan insanları cezalandırmıştır. Başkanlık sistemi ve diktatörlük sistemine hayır demiş-tir. Seçimlerde insanların sandığa çıkmaları bu konuda çaba sarf etmeleri, bu halkın aslında istediği zaman her şeyi yapa-bileceğini,kendi oyuna sahip çıkacağını göstermiştir. Oylama sonuçlarını değerlendirmek gerekirse,halk uzlaşmadan ya-na birlikte düşünen bir sonuç ortaya koymuştur. Cumhuriyetin çocukları bu rejimin değişmesine Hayır demiştir. Ama ne yazık ki olağanüstü halin gölgesi ile sandıklara nasıl müdahale edildiğini bütün dünya ibretle izlemiştir. Halkın oyu seçmenin tercihi sandığa Hayır olarak girmiş sandıktan Evet çıkmıştır.”şeklin-de ifadelerde bulundu.
Bayraktutan; “Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları he-pimiz biliyoruz. Cumhuriyetin temel değerleri üzerinde oynatmamak için vermiş olduğumuz mücadelede halkımız bizlerin yanında olmuştur. Bu süreçte Artvin haklıda üzerine düşen görevi yapmıştır. Önemli olan amaç uğruna koşturmaktır. Bu rejim değişikliğine tek adam rejimine Artvin halkı Hayır demiştir. Bütün ülke genelin de de bir başarı vardır. Ama bu başarı hangi şartlarda vatandaşlarımızın elinden alınmaya çalışıldığı açık ve nettir. Bu süreçte bütün vatandaşlarımıza ve her türlü zorluğa göğüs geren bütün parti örgütlerimize teşekkür ediyorum. Geleceğin Türkiye’sini kurtarmak için elimizden gelen çabayı gösterdi. Vatandaşlarımız da gösterdi. Ama ne yazık ki bu birileri ta-rafından gasp edildi. Kesin sonuçlar açıklanmamasına karşın, şu ana kadar elde edilen verilerden, halkımızın çok önemli mesajlar verdiği anlaşılmaktadır. Bunların en doğru şekilde ve acele edilmeksizin değerlendirilmesi gerekmektedir. Halkımızın verdiği oy meşru referandum sonuçlar ise birileri tarafından meşruiyeti kaybettirilmiştir. CHP olarak ilk önce süreli olan itirazları-mızı yapacağız. Birçok hukuksuzluklar suçüstü yapılmıştır. Hukuk alanında ki atmamız gereken adımların hepsini atacağız. Bu anlattıklarımızın içerisinde sadece hukuk değil, hem siyaset var. Hem hukuk var. Seçimin meşrutiyeti tartışması bir hukuk tartışmasının ötesinde bir siyaset tartışması-dır. Mücadele hem hukuk hem siyasi alanda yürüyecektir. Tabi ki demokratik zeminde yürüyecektir. CHP olarak ilk önce süreli olan itirazlarımızı yapacağız. Hukuk alanındaki atmamız gereken adımların hepsini atacağız.” dedi
Bayraktutan; “Yalnız, bu aşamada dikkat çekilmesi gereken bir nokta vardır. Halkımız, Cumhuriyetin değerlerinin korunması, birlik, beraberlik, huzur ve barış temelinde yapılan tüm çalışmaları olumlu karşılamış ve Artvin’de bütün ilçelerinde bugüne kadar olduğundan daha farklı bir ruhu sandığa yansıtmıştır. Her kesimden vatandaşlarımız büyük bir inanç ve birlik içerisin de Hayır oyu vermişlerdir. Bizler de bugüne kadar söylediğimiz gibi, bundan sonra da ülkemizin tüm değerlerine sahip çıkmaya ve Artvin’imiz için çalışmaya devam edeceğiz.
Referandum sürecinde şartlar eşit değildi. Mazeret üretmiyorum. Muhtarlara, vatandaşa, iş adamlarına yapılan baskı ortada. Vatandaşa korku salan, hayırcıların horlandığı bir seçim propagandası yapıldı. Kamunun bütün kaynakları kullanıldı. Bu değir-menin suyunun nereden geldiğini de soracağız.. YSK’nın verdiği karar beni rahatsız ettiği gibi hepimizi rahatsız etmeli. Yargı bağımsızlığı öne çıkartılmalı” şeklinde konuştu. CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan; “Referandumdan ’Evet’ sonucu çıkmamış ve bir anaysa değişikliği gerçekleşmemiştir. 16 Nisan’ da yapılan referandum yok hükmündedir. Bu açıkça mühürsüz bir seçim olmuştur. Referandumda her aşamasında her türlü hile ve sahtekarlığa başvurulmuştur. Halkın oyları ile elde edilemeyen sonuç, YSK’nın açtığı yollarla ve bu yolda örgütlenen bir diz hile ile elde edilmeye çalışılmıştır. Bu referandum şaibeli, tartışmalı bile değildir. Bu referandum açıkça hukuka aykırıdır. Gayri meşrudur ve geçersizdir. Her türlü baskıya rağmen sandığa gitmiş olan milyonlar, hiçbir hile yapmadan, vicdanları ile oy kullanmış olan milyonlar, hile ile oldu bitdiye getirilerek onların kullandığı bu değerli oylar çalınmıştır.
Gerçek olan milletin iradesidir. İrademiz gasp edilmiştir. Hileyle, alel acele yapılan bal-kon konuşmalarıyla algı operasyonu yönetilmektedir. İlan edilen bu referandumun sonucunu tanımıyoruz tanımayacağız da. Bu referandum tekrar edilmelidir. Biz olmayan bir anayasa varmış gibi davranmayacağız. Oldu bittilere boyun eğmeyeceğiz. Türkiye yıllardır seçim yapıyor. İlk defa bir seçimin meşruiyeti hem ulusal hem uluslararası düzeyde şaibeli hale geldi. Bunu Türkiye’ ye yaşatmaya kimsenin hakkı yok.” Dedi.
Bayraktutan; “Halk oylamasında oy kullanan tüm vatandaşlarımıza, sandık başında ve seçim kurullarında görev alan tüm arkadaşlarımıza, de-mokrasimize sundukları katkı için teşekkür ediyoruz” dedi.
CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Şavşat İlçe Örgütüne yapmış olduğu ziya-rette Ardanuç Belediye Başka-nı Yıldırım Demir, CHP İl Baş-kanı Yücel Kurt, Şavşat İlçe Örgütü Başkanı Nihat Acar CHP Kadın Kolları, gençlik kolları ve partililerde hazır bulundu.
Ziyarette Şavşat CHP İlçe Örgütü Başkanı Nihat Acar’da teşekkür konuşması yaparak oylama öncesi olduğu gibi oy-lama sonrası da kendilerini yalnız bırakmayan Milletvekili Uğur Bayraktutan’a ve beraberindekilere teşekkür etti. Şavşat İlçe Örgütünde yapılan konuşmalarda Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir ve CHP İl Başkanı Yücel Kurt’ta duygu ve düşüncelerini aktardılar.

IMG_2399 IMG_2395 fsdfdf fhghgh dsgg

 

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek