...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bayraktutan, Cerattepe Mücadelesi Gidebileceği Yere Kadar Gidecek

30 Aralık 2015 - 713 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Bayraktutan, Cerattepe Mücadelesi Gidebileceği Yere Kadar Gidecek
Bayraktutan, Cerattepe Mücadelesi Gidebileceği Yere Kadar Gidecek

Bayraktutan, Cerattepe Mücadelesi Gidebileceği Yere Kadar Gidecek

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan meclisteki konuşmasında vatandaşların Cerrattepe’de beş buçuk aydır devam eden mücadelesi hakkında konuşma yaparak, ”Cerattepe mücadelesi gidebileceği yere kadar gidecek” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşan CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, “ Cerattepe’de beş buçuk ay yirmi dört saat nöbet tutuyorlar. Enerji Bakanını göreve çağırıyorum. Sayın Başbakanı göreve çağırıyorum. Bu çile ne zaman sona erecek? Bu rezalet ne zaman bitecek” dedi.

Bayraktutan konuşmasının devamında; “Artvin Cerattepe’de çıkartılmak istenen maden girişimiyle ilgili olarak beş buçuk ay evvel Türkiye’nin en büyük çevre davası açıldı 751 kişi tarafından. Rize İdare Mahkemesinde açılan bu davada beş buçuk aydır yürütmeyi durdurma kararı verilmiyor, ne ret kararı veriliyor ne kabul kararı veriliyor. Rize İdare Mahkemesinde daha önceki heyet ne yazık ki değiştirildi. Daha önceki heyet çevre davalarında çevreciler lehinde karar veriyordu. Özel bir talimatla bu heyetin değiştirildiğini iyi biliyorum. Artvinliler bin 800 metrede beş buçuk aydır Orman İşletmesi ağaçları kesmesin diye nöbet tutuyorlar. Benim avukatlık yaptığım yıllarda, Orman İdaresi vatandaştan ormanı korurdu; şimdi devir değişti, vatandaşlar Orman İdaresinden ormanı korumaya çalışıyor. Beş buçuk aydır insanlar yirmi dört saat nöbet tutuyorlar. Enerji Bakanını göreve çağırıyorum, Sayın Başbakanı göreve çağırıyorum. Bu çile ne zaman bitecek, bu rezalet ne zaman bitecek? Artvinliler bu cinayete izin vermeyecekler. Bu mücadele gidebileceği yere kadar gidecek. Bunu yüce Parlamentodan bir kere daha ifade ediyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek